Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 w sklepach przed 22 października?

Windows 7 w sklepach przed 22 października?

Chcesz mieć Windows 7 przed jego oficjalną premierą? Nic prostszego, wystarczy wybrać się do Nowej Zelandii.

Microsoft potwierdził, iż pierwszym na świecie miejscem, gdzie Windows 7 trafi na sklepowe półki, będzie Nowa Zelandia. Potem system powędruje do sąsiedniej Australii. Wszystko to z powodu strefy czasowej, w jakiej znajdują się te kraje - właśnie 22 października (dzień premiery Windows 7) zacznie się tam najwcześniej. Jeśli więc chcemy być pierwsi, oprócz gotówki na siódemkę powinniśmy zarezerwować minimum 6000zł na przelot samolotem w obie strony. Microsoft nie poinformował jeszcze co prawda o cenie systemu, jednak dziennikarze dowiedzieli się, iż najtańsza edycja Windows 7 Starter kosztować ma niecałe 200 dolarów, a najdroższa Windows 7 Ultimate ponad 300.

Windows 7 bazuje na tych samych technologiach co Vista. Jego twórcy postanowili skupić się na dopracowaniu już istniejących rozwiązań i to właśnie może przesądzić o jego sukcesie. Najnowszy system jest szybszy, bardziej intuicyjny i wreszcie prawdziwie multimedialny.

Piotr Szymborski
10 czerwca 2009, 11:29
4 788
Odsłony
Piotr Szymborski
10 czerwca 2009, 11:29
4 788
Odsłony



Komentarze

Hahaha.... Zawijam kiece i juz lece.

Krysban, 10 czerwca 2009, 13:58
Nie no spoko, wezme paru kumpli i polecim se do Nowej Zelandii...buhaha. Niedługo Windowsy będą w kosmos wysyłać.
piotr, 10 czerwca 2009, 14:56
ponad 300 USD czy ich po......o to ponad 900 zł

Punisher, 10 czerwca 2009, 16:15
300 USD to już 971,55 zł to jak ponad 300 USD to może nawet 1000 zł przekroczyć lub zbliżyć się do tej kwoty cena wersji OEM Windows 7 Ultimate,to po ile w takim razie będzie wersja BOX Ultimate??

Punisher, 10 czerwca 2009, 16:17
No pewnie... Niech będzie i po 1000 $
 
Wtedy pirackich wersji będzie "o wiele mniej"...
 

Mariusz, 10 czerwca 2009, 16:42
Jak dlamnie za drogo nie stać mnie na taką przyjemność , chodź Viste mam legalną , ale dostałem prawie za free . jestem w stanie wydać na Windows 7 w wersji Home premium minimum z 400 zł nie więcej .

Jacek, 10 czerwca 2009, 19:18
Czyli przecietne 2 dniowki pracy. W koncu nie tak drogo!.

Steve USA., 11 czerwca 2009, 02:30
Jacek. Jesli masz juz Viste, to po co ci Windows 7 Full?. Kup sobie za 50% ceny Windows 7 Upgrade. Przy starcie Windows 7, na chwile przerwie instalacjie, poprosi cie o wlozenie do DVD legalny Windows Vista. Zakreci, wypluje i poprosi o Windows 7 upgrade, i system dalej poleci.

Steve USA., 11 czerwca 2009, 02:33
Fakt!, Rzeczywiscie na warunki polskie i zarobki polskie, to drogo!.
 

Steve USA., 11 czerwca 2009, 02:38
Fakt faktem ale cena tego windowsu to trochę zadużo ciekawe ile bedziemy płacić za komputer z tym Windowsem

Szymon, 11 czerwca 2009, 09:06
Ja bym nie przesadzał tak z tymi cenami. W końcu jest jeszcze wersja OEM. A ta o której się tu mówi to BOX. A różnice w cenie pomiędzy BOX a OEM mogą być naprawdę spore. Na ten przykład Windows Vista Home Premium BOX to około 980,00 PLN. Natomiast OEM to około 450,00 PLN. Tak więc podobnie będzie z Win 7. Znaczy ja na pewno nie kupie BOXa, bo po prostu nie ma takiej potrzeby.
Szymon 2, 11 czerwca 2009, 10:10
Jeżeli cena będzie tak wysoka to np Laptopy czy Kompy z zainstalowanym Win 7 będą także droższe, to się mija z celem :/

grrrr, 11 czerwca 2009, 11:40
Zobaczymy jak już będzie system Seven. Zastanawiam czy jeżeli kupie kompa np. 1 lipca to upragade z visty na seven będzie bezpłatny czy jednak trzeba dopłacić
Apokalipsa, 11 czerwca 2009, 12:13
no ja wlasnie nie jestem pewien czy warto się przesiadac z visty na siódemke... chodzi o to czy jest to warte kolejnych paru stówek. Na viscie działam prawie od kiedy wyszła i jestem z systemu zadowolony...<br /><br /><br />PS. moze by tak moderator zaakceptował wkoncu wszystkie posty albo
developer wywalil ten napis skoro i tak dane bez akceptacji sa wyświetlane...<br /><br />(komentarz czeka na akceptacje moderatora)

(komentarz czeka na akceptacje moderatora) , 11 czerwca 2009, 16:52
Windows 7 Pre-Beta build 7229<br />!!!! windows 7 works fantastic with Solid State Disk i raid 0 !!!!

Steve USA., 12 czerwca 2009, 01:27
Steve USA..draznią mnie twoje kometarze po angielsku.To jest polskie forum,a jak zapomniałeś języka polskiego to zapinaj stąd sandały...!
I to że masz w nicku USA o niczym nie świadczy...

wespe, 12 czerwca 2009, 06:28
@wespa – Spoko on nawet angielskiego za dobrze nie zna skoro pojęcia mu się mylą. Drogi Steve USA „Pre” oznacza, że coś jest wcześniejsze. Tak więc jeżeli beta to był Build 7000, RC 7100, tak więc 7229 to bardziej Pre-RTM. Ja się nie czepiam, po prostu poprawiam.
Szymon 2, 12 czerwca 2009, 07:38
Calkiem nie rozumiem po co kupowac Windows 7. Mysle ze wiekszosc przynajmniej raz na dwa lata wymienia komputery na nowe. A kazdy komputer i tak bedzie mial zalozony Windows 7. Ile osob tak naprawde sklada komputery?. Dzis komputer sredniej klasy kosztuje $450 dolarow. To po co Windows 7 za $300 dolarow. A jesli ktos juz kupi komputer, i zlozy sobie sam nowy, i tak bedzie mial serial Windows 7. Zalozy na nowy komputer, zadzwoni do Microsoftu i aktywuje. Microsoft tak naprawde malo zarabia na sprzedazy samego systemu w sklepach. Microsoft zyje z Firm produkujacych i sprzedajacych komputery.

Radek USA., 14 czerwca 2009, 03:29
@Radek USA
Kto wymienia komputer przynajmniej raz na dwa lata ? Mój laptop ma ponad 2 lata i sprawuje się wyśmienicie. Nie mam zamiaru go wymieniać jeszcze przez kolejne 2 lata. A i XP mi wystarcza.

Tomek, 14 czerwca 2009, 10:51
Tomek!. Nie wiem jak jest w Polsce. U mnie w samej pracy w Corporacji, pracuje ponad 350 osob. I wszyscy jak wiem co 2 lata zmieniaja komputery. Rowniez znajomi. Czesc daje dzieciom starsze, a nowe kupuje dla siebie, czesc wysyla do Polski lub krajow z kad pochodza, a kupuje nowe. Dzis koszt kupna komputera , to jak koszt kupienia nowej suszarki do wlosow. Jesli nic tworzysz, to nie potrzebny ci nowy komputer. Wciaz wychodza nowe oprogramowania, potrzbujace szybszych komputerow. Przyklad: Wez zaloz sobie na tego swojego 2 latka nowe oprogramowanie typu: Adobe Master Collection CS4. a komputer ci umrze. Zgoda!!!, z twojego wpisu wioskuje ze co 4 lata sie w Polsce wymieniasz. Wiec za 2 lata kupisz komputer juz z Windows 7. Ja osobiscie uzywalem WinXp juz od 1998 roku, jak go tworzono lacznie z dwiema Betami. Tak wiec nie dobrze mi sie robi jak go widze.

Radek USA., 14 czerwca 2009, 17:05
To że win 7 ma kaszotwać 200-300$ w USa to nie znaczy ze będzie tyle kosztować w polsce. Win Vista Home Premium w polsce mozna kupic już za 370pln. Kazdy kto kupi Windowsa Viste od sierpnia (chyba od sierpnia) bedzie mógł upgrade"ować system do win 7 za free. To daje do myślenia... w Polsce win & premium nie moze być o wiele droższy od win vista premium
 

netkaczyk, 14 czerwca 2009, 18:16
Drogi Radziu USA.Rozp..  mnie twój nick to po pierwsze(kocham USA,włącznie z Obamą:)),a po drugie to ja mam lapka który ma dwa lata Toshiba Qosmio G45-AV680 i CS4 śmiga mi bez problemów.Może te wasze amerykańskie kompy nie dają rady CS4...Ale tak sobie myśle że ty z informatyką masz tyle wspólnego co Obama z Rydzykiem...

Wespe, 14 czerwca 2009, 19:41
Netkaczyk. za 370pln to ty w Polsce mozesz kupic Upgrade, a nie Full wersje. Zreszta Full jest tak droga, ze malo widoczna w sklepach jest. W USA podobna wersja upgrade, juz mozna kupic za 99 dolarow.

Mis45., 14 czerwca 2009, 23:13
Jak się nieznasz to się nie odrzywaj arykanie ponieważ za 370xzł w Polsce mozna kupić wersie fuli visty home premium na licencj OEM a 600 zł viste Ultimate tez w licencji OEM
łysy1346, 16 czerwca 2009, 15:55
Najnowszy system jest szybszy, bardziej intuicyjny i wreszcie prawdziwie multimedialny. Bla, bla, bla... Już ten marketingowy bulszyt wsadzacie mi wszystkimi otworami. Dlaczego sądzicie, że Windows 7 będzie bardziej intuicyjny? Używam bety i nie widzę, by była za grosz bardziej intuicyjna od dajmy na to Visty czy XP. Przy tej architekturze mamy już maksimum intuicyjności. Mam więc pytanie. Co w Windows 7 będzie bardziej? No i co to znaczy do ciężkiej cholery, że będzie bardziej multimedialny? Dźwięk będzie głośniejszy? Obrazki bardziej kolorowe? Internet będzie miał bardziej niż mniej? A moze będzie mi wsadzał wibrator w dupę lub robił piórkiem koło ch...?
Różowe Bydlę (ordynarne i chamskie), 29 czerwca 2009, 01:07