Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Limity w Windows 7 Starter

Limity w Windows 7 Starter

Microsoft udostępnił szczegółowe informacje na temat ograniczeń w systemie Windows 7 Starter Edition.

Mimo, iż koncern wycofał już najbardziej kontrowersyjną restrykcję to wciąż w tej wersji „siódemki” pozostał duży uszczerbek na funkcjonalności. W Windows 7 Starter Edition nie uświadczymy bowiem:

  • Aero Glass, co znaczy, że możliwe będzie jedynie korzystanie z klasycznego wyglądu okien bądź z kompozycji nieprzezroczystych;
  • Podglądu programów na pasku zadań oraz Aero Peek;
  • Szybkiego przełączania użytkowników (bez konieczności wylogowywania);
  • Wsparcia wielu monitorów;
  • Odtwarzania DVD;
  • Windows Media Center;
  • Obsługi domeny Windows;
  • Trybu XP, pozwalającego uruchamiać aplikacje pracujące tylko w systemie Windows XP.

Zgodnie z zapewnieniami Microsoftu, możliwe będzie upgrade’owanie Windows 7 Starter do wyższej edycji i swobodna praca na każdym netbooku.

Przemysław Dziak
31 maja 2009, 13:41
6 664
Odsłony
Przemysław Dziak
31 maja 2009, 13:41
6 664
Odsłony



Komentarze

Bez Aero W7 będzie mniej popularny, chyba że to udostępnią np. w interniecie, ale dla mnie W7 z tym czy bez będzie najlepszy. :)
Rainero, 31 maja 2009, 13:59
Moment "Trybu XP, pozwalającego uruchamiać aplikacje pracujące tylko w systemie Windows XP"??? Przeciesz to i tak ma byc tylko dostępne w wersjach Por i Ultimate. Więc to rozumie się raczej samo przez się..
Szymon, 31 maja 2009, 14:01
Plus, brak Areo Peek bez samego Areo tez się raczej rozumie soamo przez się..
Szymon, 31 maja 2009, 14:02
News jest o tym, czego nie ma w Windows 7 Starter, a nie o tym, co jest w wyższych edycjach.

Saletra, 31 maja 2009, 14:05
Z tego co wiem jeżeli procesor nie obsługuje wirtualizacji to Tryb XP będzie kulał a w netbookach raczej tego nie ma.
h141, 31 maja 2009, 14:54
Błąd w newsie, jest napisane Aoro Glass
, a powinno być Aero Glass. Pozdrawiam.<br />


Piotrek, 31 maja 2009, 19:24
@h141
 
Microsoftowe wydanie tak bedzie miało, lecz pracuje nad takim czymś jeszcze inna firma, i w jej programie nie będzie to już wymagane, a będzie pracować na takich samych zasadach :">

Brak, 31 maja 2009, 23:25
Sony w Marcu ukonczylo juz prototyp Monitora pod Windows 7 supportujacego multi-touch displays (dotyk). http://www.engadget.com/2009/01/20/albatron-22-inch-multi-touch-lcd-becoming-a-reality-in-march/
Darek USA., 1 czerwca 2009, 01:41
@Brak Niby która??
Szymon, 1 czerwca 2009, 03:08
Nie znana grupa komputerowcow uzywa juz build 7137. W tym i ja. Jednak do konca jeszcze daleka droga. Oto co podaje dzis Microsoft. Predicted Roadmap of Windows 7  From RC to Final release:<br />* RC (7100) May 2009<br />* RC2 (7200) August 2009<br />* RTM (7300) September - October 2009<br />* Public Release January 2010

Radek USA., 1 czerwca 2009, 04:55
@Piotrek - dziękujemy. Poprawione.
Adam Stępień, 1 czerwca 2009, 09:49
@RadekUSA - A skąd ty masz takie informacje? Z tegoco ja ostatnio słyszałem to ma być tylko jedno wytanie RC. Podobnie jak to miało miejsce z betą. I to były informacje Microsoftu. Plus sami ojcowie Windowsa mówią o możliwości premiery w tym roku. Znaczy jak ostatnio czytałem. Więc podaj może link do stronki gdzie taki news się znajduje.
Szymon, 1 czerwca 2009, 11:27
Ta wersja to bedzie hicior. Nie dosść że tańsza to jeszcze pozbawina zbędnych nakładek zamulających windowsa których nie można odinstalować.
Jedynie może być szkoda Areo ale myśle że to nie problem bo zapewne pojawią sie alternetywne nakładki z tą funkcją. 

netek, 1 czerwca 2009, 19:05
aero jest dla noobów i tak compiz fusion wymiata

Rafik, 1 czerwca 2009, 20:24
Małe sprostowanie do tego ca napisał Radek USA. Windows 7 RTM pojawi się w Lipcu br. Natomiast Microsoft planuję system wydać 22 października 2009. Informacja pochodzi z tej stronki: http://community.winsupersite.com/blogs/paul/archive/2009/06/02/windows-7-rtm-in-july-ga-on-october-22-2009.aspx
Szymon, 3 czerwca 2009, 00:15
to postęp w zwalczaniu piractwa
Irek, 7 czerwca 2009, 06:49
Szkoda, że o tych wszystkich "ułomnościach" nie zostałam poinformaowana PRZED zakupem netbooka. Uczynny sprzedawca, który tak radośnie oprowadzał mnie po sklepie, dorzucał gratisową myszkę i rozpływał się w uczynności, ani słowem nie wspomniał o tych ograniczeniach. Ok, do diabła z tym aero - przyszwyczaiłam się już do niego, ale je jest przeciaż niezbędne do życia. Do diabła z kilkoma pulpitami - nawet jeśli bardzo by mi się przydały. Do diabła nawet z brakiem możliwości zmiany wyglądu - tapetę jednak udało się zmienić, paski niech już pozostaną srebrne, skoro muszą. Boli mnie za to brak możliwości łączenia monitorów. Chciałam używać tego komputera do pracy (graficznej). Jasne - mogę przełączyć się na zwykły monitor, ale to zupełnie inna jakość, niż korzystanie z dwóch naraz (kawał miejsca się marnuje). Jeśli znacie jakiesz sztuczki / narzędzia / programy, pozwalające zarządać wieloma ekranami w "srarterze", tak jak w normalnych systemach, napiszcie proszę na spirralka@wp.pl Będę dosgonnie wdzięczna :)
spirala, 18 lutego 2011, 22:22