Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 Starter mniej ograniczony

Windows 7 Starter mniej ograniczony

Zgodnie z przewidywaniami, Microsoft oficjalnie zapowiedział zniesienie limitu ograniczającego jednoczesną pracę aplikacji użytkownika do trzech w systemie Windows 7 Starter.

Brandon LeBlanc na blogu Windows 7 Team blog ogłosił: „zamierzamy także umożliwić posiadaczom Windows 7 Starter uruchamianie jednocześnie tylu aplikacji, ile tylko zechcą zamiast ograniczać ich liczbę do trzech (…)”. Według Microsoftu sprawi to, że Windows 7 Starter będzie jeszcze bardziej atrakcyjną opcją dla klientów, którzy potrzebują systemu dla komputera, który będzie służył do wykonywania podstawowych zadań takich jak przeglądanie stron WWW czy sprawdzanie poczty. Jak wspominaliśmy wcześniej, Windows 7 Starter będzie dostępny we wszystkich krajach, a nie tylko w tych rozwijających się.

Zniesienie ograniczenia jest z pewnością związanie z troską Microsoftu o pozycję w segmencie netbooków. Koncern chce by Windows 7 Starter był systemem najczęściej preinstalowanym na tych urządzeniach.

Przemysław Dziak
30 maja 2009, 10:21
3 771
Odsłony
Przemysław Dziak
30 maja 2009, 10:21
3 771
Odsłony



Komentarze

Bez tego ograniczenia każdy będzie chciał Windows 7 na netbooka. Mam nadzieje że szybko wyjdzie.
Rainero, 30 maja 2009, 10:50
Czyli Windows 7 Starter mial byc krajach rozwijających się?. Czyli w krajach ktore doloaczyly do Unii Europejskiej jak Polska?. No bo ja to tak rozumiem.<br />


Steve USA, 30 maja 2009, 16:20
Zapraszam pod to hasło do wiki lub do jakiejkolwiek innej encyklopedii. Zaznaczenie tego w newsie miało podkreślić, że w przypadku Visty i XP, edycja Starter była dedykowana krajom rozwijającym się.

Przemysław Dziak, 30 maja 2009, 16:57
@Steve USA Co to są kraje rozwujajace się: "Kraje rozwijające się, kraje charakteryzujące się niskim poziomem życia i produkcji, nieodpowiednim wykorzystaniem zasobów materialnych i ludzkich, zacofaniem technicznym w przemyśle i rolnictwie, surowcowym charakterem eksportu. W przeciwieństwie do krajów rozwiniętych ok. 75-90% ludności mieszka na wsi, zajmując się uprawą roli, stosując prymitywne narzędzia oraz przestarzałe metody wytwarzania. Obejmują większą część Afryki, Azji oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Dawniej kraje rozwijające się nazywano krajami Trzeciego Świata." i jak ci się wydaje czy Polksa pasuje do opisu? Albo lepiej. Czy znajduje sie na którymś z wymienionych terenów?
Szymon, 30 maja 2009, 17:05
Szymon!. Praktycznie co wymieniles wszystko pasuje do Polski jak ulal. Niski poziom zycia, jest dzis bardziej widoczny jak dawniej. Przecietny zarobek 3/4 spoleczenstwa na reke w Polsce to 800 zl-1000zl. Czyli 1 dolar i 54 centy na godzine, przy 160h/miesiac. W 1978 roku zarobki byly na poziomie 1600zl- 2000 zlotych. Chleb 1 zlotowke, maslo 3 zlote, mleko1,50zl. komunikacja 1 zl, rower 400 zl. Wszyscy po Humanistyce, brak ludzi wyksztalconych technicznie. Zero polskiej mysli technicznej wdrozonej w ostatnich latach do produkcji, sam import. Komunikacja w miastach odbywa sie na iporcie z Niemiec i Wiednia 30 letnich tramwaji. Zaniechanie polskiej produkcji. Miasta, to klocki 5-10 pietrowe z obskurna winda i trzaskajacymi drzwiami od windy. Brak drog i autostrad. Wandalizm widoczny na kazdym etapie zycia. Wiekszosc samochodow to 10 letnie zlomy pochodzace z Niemiec. Niski poziom wyksztalcenia. Pielekgniarka czy lekarz nie umie obslugiwac nowoczesnych urzadzen w Szpitalach w USA.

Steve USA, 30 maja 2009, 17:24
Dodalbym jeszcze!. Ogolny brak komputeryzacji w Polsce. Jeden z najdrozszych w oplatach w swiecie internet i to jeszcze z lipna dostawa. Tak naprawde nic za posrednictwem internetu nie mozna w Polsce zalatwic w Urzedach. W USA nie ma zadnych Urzedow, po ktorych petal by sie petent. Wszystko nawet z wyrobieniem nowego Paszportu zalatwia sie za posrednictwem internetu. W Polsce trzeba postac w Kolejce w Urzedzie by cokolwiek zalatwic.

Radek USA., 30 maja 2009, 17:31
Steve USA! Skąd ty masz takie informacje? 10 letnie samochody? 30 letnie tramwaje? Brak eksportu? Jedyne z czym mogę się zgodzić to fakt, że autostrad u nas jak na lekarstwo. Ale cała reszta to jakieś jełop izmy z kosmosu. Zero myśli technicznej? W Polsce jest sobie taka firma co się „Solaris Bus & Coach” nazywa. Firma ta produkuje jedne z najnowocześniejszych autobusów w europie. Jako pierwsza firma europejska wprowadziła technologie hybrydową do autobusów. Około 40% (może nawet więcej) samochodów jakie jeżdżą po dragach europy jest produkowanych w Polsce. W tym tak zachwalenie na starym kontynencie Fiaty Panda i 500. Więc ty mi nie mów, że mieszkam w zacofanym technologicznie kraju. Naprawdę zastanów się dobrze o czym ty mówisz. Albo jeszcze lepiej przeczytaj co napisałem wcześniej jeszcze raz… albo najlepiej tak z 10 razy. Może wtedy zrozumiesz. Plus Radek USA! Fakt brak możliwości załatwienia spraw urzędowych [rzez Internet jest męczące. Ale na szczęście to ma się zmienić.
Szymon, 30 maja 2009, 21:00
Szymon!. Tu masz o 30 letnich tramwajach sprowadzanych do Polski. http://www.komunikacja.krakow.pl/tramwaje/n8s/index.php?wagon=364.
 

Rys., 31 maja 2009, 00:55
Rys.! I co to ma być? Jeżeli fakt, że po miastach jeżdżą stare autobusy, trolejbusy, i tramwaje na mnie przekonać iż jesteśmy zacofanym krajem. To jakoś to nie działa. Osobiście jestem szczęśliwym mieszkańcem Lublina po którym obok starych autobusów jeżdżą też nowiuśkie Solarisy. Ja was błagam ludzie nie próbujcie mnie przekonać do swoich dziwacznych poglądów. Poza tym co ma fakt stanu kasy miasta do rozwoju technologicznego kraju? To wszystko się nie trzyma kupy. Pominę fakt iż nie w ząb nie ma to związku z tematem artykułu. Tak więc moja mała prośba. Jak was to tak bardzo rajcuje to możecie sobie być mali i zakompleksieni. Nie musicie się z tym aż tak afiszować. Kończcie i oszczędźcie wstydu… zwłaszcza sobie.
Szymon, 31 maja 2009, 01:16
Jeszcze jedno. To się odnosi do moich obu komentarzy. Po pierwsze ja nie neguje, że po polskich miastach jeżdżą stare autobusy. Bo i owszem jeżdżą, (co można wyczytać z mojej poprzedniej wypowiedzi). Ale i nowe są. Plus jeszcze jeżeli chodzi o eksport. Wspomniany wcześniej Solaris eksportuje swoje autobusy na Europe zachodnią i nie tylko. I to by było na tyle.
Szymon, 31 maja 2009, 01:28