Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Darmowe upgrade'y do Windows 7 od 26 czerwca

Darmowe upgrade'y do Windows 7 od 26 czerwca

Już za niespełna miesiąc, 26 czerwca startuje program Windows 7 Upgrade Option Program, w ramach którego możliwe będzie uzyskanie darmowego upgrade do Windows 7 w przypadku zakupu po tym dniu nowego komputera z systemem Windows Vista.

Celem Windows 7 Upgrade Option Program jest eliminacja tendencji konsumentów do wstrzymywania się z zakupem komputera aż do momentu premiery nowego systemu operacyjnego. We współpracy z partnerami OEM, Microsoft stara się przekonać użytkowników do zakupu nowych maszyn z preinstalowanym systemem Windows Vista. Uzyskanie darmowego upgrade do Windows 7 będzie możliwe, kiedy ten tylko pojawi się na rynku. Jak się wydaje, inicjatywę wsparł Acer, który rozpoczął w Australii kampanię reklamową, w której zachęca do zakupu swoich komputerów z Vistą po 26 czerwca. Warto dodać, że tylko trzy wersje Visty kwalifikują się do takiego upgrade’u, a są to: Home Premium, Business oraz Ultimate. „Przesiadka” będzie możliwa tylko do edycji o takiej samej nazwie (Windows Vista Ultimate – Windows 7 Ultimate).

Z możliwości otrzymania darmowego upgrade’u będą mogli skorzystać także użytkownicy, którzy po zakupie komputera z Vistą dokonają downgrade’u do systemu Windows XP.

Przemysław Dziak
28 maja 2009, 13:07
16 530
Odsłony
Przemysław Dziak
28 maja 2009, 13:07
16 530
Odsłony



Komentarze

To by się zgadzało bo po koniec czerwca ma być ukończony Windows 7. Aktualny dostępny bulid do pobrania w torrentach to 7137 jest do niego spolszcznenie do pobrania na strące: http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?p=64264
Piotrek, 28 maja 2009, 13:32
Nie toz naczy że win 7 zostanie ukończony we wrześniu (oficjalna data) ale komputery z zainsalowaną vistą od 26 czersw będą mogły za darmo dostać 7

ECH, 28 maja 2009, 13:36
Nie wazne kiedy Windows 7 bedzie ukonczony. Na pewno bedzie tak samo jak bylo z Vista. Kto kupi komputer po 26 Czerwca i zarejestruje sie w firmie, w ktorej kupil komputer, podajac serial komputera. Firma ta przysle do domu upgrade Windows 7.
Steve USA., 28 maja 2009, 13:46
Darmowy upgrade powinien być dla wszystkich uzytkowników Visty... nie tylko dla tych, którzy zakupią kompa po 26 czerwca:(

prz3m3k, 28 maja 2009, 14:15
Najlepiej byłoby żeby darmwowy upgrade dali posiadaczom wersji 3.11 :))
mietek, 28 maja 2009, 15:19
Ja dziękuję za taki "darmowy" upgrade. W jednej z wiodących producentów kompów (OEM) taki "darmowy" upgrade kosztował 70 zł - rzekomo koszty logistyczne. Było to jak Vista wchodziła na rynek.

Boy, 28 maja 2009, 21:17
Po co ludziska kupowali Vistę ?

romek, 29 maja 2009, 10:38
Tzn. że jak ja kupiłem lapka w maju z zinstalowaną Vistą home premium, to nie będę mógł dokonać upgrade na siódemkę?

franek, 29 maja 2009, 11:43
a czy jesli ktos kupi viste box to otrzyma taki upgrade?
ja, 29 maja 2009, 19:10
@franek: będziesz, ale niestety nie za darmo - trzeba dopłacić chyba coś koło 150zł...

marsjaninzmarsa, 29 maja 2009, 22:56
Romek. Po to ludzie kupowali (przynajmnie ja) by Vista obslugiwala wiecej pamieci. Tworze filmy i wysoka jakosciowo grafike, w Blu-ray z kamerki Sony zapisanego na Memory Stick PRO Duo i potrzebuje na maksa duzo pamieci. Przy plikach filmowych m2ts 50GB czy 100 GB w jednym kawalku, obrabiajac plik filmowy o rezolucji 1920x1080 w Adobe czy Vegas Pro,  wszystkie systemy 32 bitowe sie wieszaja. A Windows XP nie widzi wiecej jak 20GB w jednym kawalku, amterialu filmowego. Oraz Windows XP nie obsluguje plikow AVCHD w kartach grafiki. Jak kiedys w Polsce przejdziesz z DIVX na Blu-ray i zobaczysz obraz krystalicznie czysty, to zrozumiesz. Moja Tapeta Windows 7 i system zobacz tu. http://w488.wrzuta.pl/obraz/arlMpRXkX1L/tapeta_windows_7

Radek USA., 30 maja 2009, 00:46
Zapomnialem jeszcze Romku dodac. Ze jak kiedys w Polsce zakruluja monitory wysokiej rozdzielczosci 1920x1080p do komputerow, to zapomnij bys wkladal jaki kolwiek film do Computers Blu-ray pod jaki kolwiek system i Windows 32 bitowy. Blu-ray 2-warstwowy 50GB w systemie 32 bitowym ci sie powiesi. Ogladany Blu-ray, a jest juz kilka tysiecy w USA filmow, to cos wspanialego, wysokiej jakosci. Mozna nawet w slonu ogladac i to z oddali. Dlatego potrzebuje na maksa pamieci. Divx trzeba ogladac najlepiej w nocy albo w ciemnej piwnicy. Moja tapetka i system. http://w488.wrzuta.pl/obraz/arlMpRXkX1L/tapeta_windows_7 <br />


Radek USA., 30 maja 2009, 01:02
Jeszcze minutka. Duzo ludzi nie tylko w USA, robi powazny blad. Kupuja sobie najnowsze cudenka, kamerki juz na Memory Stick PRO Duo. Bo mowia, ale super!!!, 2 godziny nagrania wchodzi na smiesznie maly 8GB czy 16GB Memory Stick PRO Duo. Tak wchodzi, ale po rozpakowaniu tego zapisanego 8GB filmu 2 godziny w AVCHD i zamianie go na plik filmowy m2ts wychodzi ponad 50GB materialu filmowego. I tu juz Windows XP nie da rady. Wiec tylko ratuje stara na pustak kasete VHS kamera do Windows XP.
Radek USA., 30 maja 2009, 01:15
@Radek UCCA (czy jakoś tak ;)
Zdziwisz się bo w Polsce już od dawna są monitory LCD od 19 do 26". I mają nawet więcej niż FullHD.
No i niespodzianka kolejna odtwarzałem już filmy z Blu-raya na XP x86 i wszystko działało...
Zastanawia mnie skąd bierzesz informacje, z jakiego forum, bo widać że zaczynałeś od onetu a teraz jest dużo lepiej...

przem_, 30 maja 2009, 01:21
Chyba sobie zartuje z tym Blu-ray na windows xp i LCD 1). W Polsce w Blu-ray idziecie stara metoda jak poczatkowo z DVD. Jedno Warstwowe 25GB. I dopiero macie w Polsce 5 filmow na Blu -ray. U Pna Boga w Ogrodku, Katyn, i 3 nie pamietam tytulow. Wez wloz jak pisalem dula-layer 50GB. 2).. Na swiecie nie ma zadnych LCD do komputera ponizej 23" Cali obslugujacych rozdzielczosc 1920x1080p (Proscan). Wszystko powyzej 23 Cali. Napisz mi jakiej firmy widziales monitor 1920x1080 ponizej 23 cali?. Ty nie pisz mi o rozdzielczosciach Karty graficznej.

Radek USA., 30 maja 2009, 01:30
Wiecej Full moze miec najwyzej karta grafiki. Standard swiatowy Blu-ray jest jeden 1920x1080 (P) proscan lub (I) Interlacet.

Radek USA., 30 maja 2009, 01:33
Wszystkie Monitory LCD od 17 cali do 19 cali maksymalnie moga obsluzyc  1440 x 900 resolution, Monitory od 20 cali do 22 cali  1600 x 900 resolution. Monitory od 23 cali w zwyz (standard Full HDTV Blu-rya) 1920x1080.

Steve USA, 30 maja 2009, 01:40
Radek nie gadaj w Polakami w Polsce. Z nimi to taka rozmowa w nowoczesnej elektronice, jak najedzonego z glodnym.

Steve USA, 30 maja 2009, 01:43
przem!. Dostaniesz $1000 dolarow,(podaj e-mail) jak w Adobe Premiere , lub w innym Programie w Windows XP otworzysz cala plyte Blu-ray 1920x1080 U Pana Boga w ogrodku. Tu moja wrzuta, http://w536.wrzuta.pl/obraz/0Ly4IcANx5z/u_pana_boga_w_ogrodku
Radek USA., 30 maja 2009, 01:57
przem!. To jaka macie w tej Polsce Telewizje i Blu-ray jak jest wiecej niz FullHD?.<br />

Nenek California, 30 maja 2009, 02:51
Nie zarobi przem 1000 dolarow. Bo w systemie 32-bitowym z gora 4-GB pamieci RAM, nie otworzy 25GB czy 50GB pliku filmowego w jednym kawalku. DVD tak!, bo DVD z Filmem ma pliki filmowe Video po 1048 KB gora. Bedzie reset komputera. hahahaha.
Nenek California, 30 maja 2009, 03:00
Jest mozliwe otwarcie Blu-ray w Systemie 32-bitowym w Adobe Premiere czy Vegas Pro. Ale ktos?, musialby mu pokroic 2 godzinny film 25GB w AVCHD na kawalki nie przekraczajace 4GB. Nie wiem Kto?, Moze Leonardo da Vinci, scyzorykiem potnie na kawalki. 

Radek USA., 30 maja 2009, 03:12
Do Romka i przem. Przem, zgodze sie ze mogles ogladac Blu Ray na Windows XP x86. Ale tylko 7 filmow polskich jak: Testosteron, Lejdis, Katyn, Nie Klam Kochanie, Wszyscy jestesmy Chrystusami, Sennosc, U Pana Boga w Ogrodku. Ot i cala Polska kinomatografia w Blu-Ray. A pewnie czekales godzine zanim sie ten film zaladowal z gora 4GB Ram na systemie 32-bit. Dlatego bo to sa Polskie filmy zrobione stara metoda w pliku MPEG-2. 90% Amerykanskich filmow jest juz zapisywana na krazku Blu-Ray w pliku nowym MPEG-4 i AVCHD. By to odtworzyc w urzadzeniach komputerowych musi byc minimum 6GB Ram i Karta Grafiki suportujaca te pliki.

Kerys Florida., 30 maja 2009, 05:06
NVidia chyba od numeru  GeForce 9 Series suportuje te pliki. Mozesz sprawdzic na ich stronie w Products, ktore karty suportuja te pliki. Kazdy powie dobra!. Nie kazdy zajmuje sie filmami w  Blu-Ray. Ale po co mi komputer z dolnej polki w 50% uzyteczny???. W sypialani mam 24 cali monitor, na ktorym mam Vista 64 bit z 16GB Ram. Kiedy nie uzywam komputera, A nie mam ochoty przechodzic do drugiego pokoju gdzie mam 42 cali TV. Wlaczam sobie filmy na Blu-Ray, badz mam podlaczona Satelite jednym kabelkiem HDMI (obraz i glos wspolnie) i mam wybor ponad 250 kanalow Satelitarnych. W tym TVP3, TVN24 i TV Polonie. Dobry dzis komputer to tylko z systemem 64 bit i duzo Pamieci RAM. Pamieci duzo!!!, bo ja mam wszystkie programy otwarte. Ktory aktualnie uzywam to klikam do zakladki i jak na internecie przechodze na nastepny program. Dawniej na Win XP musialem zamknac Photoshop i kliknac na Microsoft Office, i tak w kolko z kazdym programem. Duzo otwartych to sie powiesil system. Dzis wszystkie programy mam juz otwarte i kiedy komputer sie usupia, ich nie wylacza. Problem widze jeden. Kiedys sie komputer zresetuje wowczas trzeba od nowa otworzyc programy. Microsoft musi nad tym popracowac. No coz!. W Polsce na razie komputery sa sprzedawane z dolnych polek, byle tanio. A ludzie probuja na nie zakladac nowe systemy.

Kerys Florida., 30 maja 2009, 05:06
Widział ktoś, że MS dodał do windows Update języki do pobrania do Windows 7?? 31 jezyków jest dostepnych w tym nasz rodzimy :)
just 7, 30 maja 2009, 09:47
just7 Do Windows 7 nic nie bylo dodawane. Nie chce byc tumanem i uzywam tylko english. Ucz sie jezykow obcych. Kazdy Windows jest tak prosty, ze dla mnie moze byc nawet po Chinsku. Wystarczy zapamietac kolejnosc klawiszy w menu start. Co innego Programy zalozone na Systemie Windows, bo w nich sie pracuje. A Windows to tylko sam system.

Rys., 30 maja 2009, 16:31
tak sa juz nawet instrukcje w sieci jak to zrobic http://noiserobert.spaces.live.com/blog/cns!11F428A40ABF47AC!3474.entry
just7, 30 maja 2009, 16:45
Tylko w wersji RC dzialaja jezyki. W Wrsji juz Pre-RTM 7127 i 7137 jeszcze nie!. Poczytaj tu o Pre-RTM http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2009/05/windows-7-w-wersji-pre-rtm-juz-w-sieci
Rys45., 30 maja 2009, 18:16
WINDOWS 7 POLISH w PRE-RTM 7137 http://windowsum.com/f77/windows-7-7137-language-packs-download-6008/#post10735
Rys45., 30 maja 2009, 18:48
Jezyk Polski w Windows 7 build 7137 Pre-RTM http://windowsum.com/f77/windows-7-7137-language-packs-download-6008/#post10735
Nenek., 30 maja 2009, 19:15
W Polsce pewnie tak nie będzie, bo u nas przecie takie bogate społeczeństwo, że po co takie opcje...

Sponsi, 30 maja 2009, 20:51
viste ultimate i sobie upragdowałem do 7. Teraz i za darmo.
ja miałem, 30 maja 2009, 22:06
Radek, Wiesiek i inne dzieciaki (a może jedno dziecko), przeczytajcie mój post i dopiero odpowiadajcie.
A co monitorów, zajrzyjcie:
http://www.komputronik.pl/Peryferia/Monitory_LCD/katalog,kat,228/
 
Ja mam 22" od Della na IPS (jeżeli wiecie co to jest) i działa w rozdzielczości 1680x1050. A w rozdzielczości 1920 x 1080 działa nawet BenQ E2200HDA i to przy 21,5", a np taki LG W2452TX przy 24" działa w 1920x1200px czyli więcej niż HD, a powyżej 24" są już wyższe rozdzielczości.

 
BRAWA DLA GIENKA USAA:)

przem, 31 maja 2009, 20:40
@RADEK ZSRR ups wybacz, USaa...
dzieciaku jak kopiujesz informacje to postaraj sie chociaz zyby byly spojne, a nie to co piszesz to sie kupy nie trzyma...

Maniek UE, 31 maja 2009, 20:43
"Nie zarobi przem 1000 dolarow. Bo w systemie 32-bitowym z gora 4-GB pamieci RAM, nie otworzy 25GB czy 50GB pliku filmowego w jednym kawalku. DVD tak!, bo DVD z Filmem ma pliki filmowe Video po 1048 KB gora. Bedzie reset komputera. " - tu każde zdanie tłumaczy poprzednie :| więc wychodzi na to, że przem nie zarobi 1000 dolarów, gdyż będzie reset komputera ;) Sorry, przem, masz pecha ;)

Artur, 31 maja 2009, 23:25
Arturze napisałem tak:
"odtwarzałem już filmy z Blu-raya na XP x86 i wszystko działało".

Co znaczy że ODTWARZAŁEM takie filmy, a NIE ROBIŁEM.
I tyle. A Radziowi (Steve, Kerys, Nenek i jakiekolwiek imie jeszcze ma) zalecam powrót do podstawówki i nauke czytania ze zrozumieniem.

przem_, 1 czerwca 2009, 00:39
eee, "Przem_ " ja dałem cytat Neneka ;) a nie żebym coś miał do zarzucenia tobie ;) poprostu tak wywnioskowałem z TEGO cytatu ;) Tak na marginesie, obstawiam że on jest w podstawówce albo gimnazjum ;)

Artur, 1 czerwca 2009, 14:39
Niech dadzą darmowy upgrade dla komputerów które padną 26 czerwca ;P Wtedy mój komputer mógłby załapać się na Windows Se7en.

Pisarz, 1 czerwca 2009, 20:47
1. Samsung 2243 np. 1920x1080. Do nabycia w ACTION, AB, Incom. Tani jak barszcz - dla klienta znacznie poniżej 700 zł. 2. Cyberlink PowerDVD 7.3 Ultra i bez problemu odtwarzam strumienie ponad 35GB w jednym kawałku w 32-bitowym XP. P4 640 i słaba karta ATI 4350. 15% obc. procesora. 3. I jeszcze komentarz do mądrzących się neoAmerykanów - może i macie kasę,płyty i technologię - ale wytrychy mają Chińczycy i Rosjanie. A my mamy eBay.
meeh, 1 czerwca 2009, 22:28
Czy tu zaglądają wogóle moderatorzy? Czy te burackie przepychanki klocków podających się za "klocków w USA" muszą tutaj się pojawiać?
 
Ciemnota się szerzy, a MODERATORZY ŚPIĄ!

Mystenes, 2 czerwca 2009, 08:50
@Kerys Florida - tak w Polsce są sprzedawane najtańsze komputery, bo takie prostaki jak ty wykupują te najdroższe...
 
Żałosny jesteś gościu, jak mało kto tutaj zaglądający.

Mystenes, 2 czerwca 2009, 08:53
Chyba przeprowadzę się do USA. Tam wszystko jest takie wspaniałe :-) My tu w Polsce to tylko filmy DIVX oglądamy (nielegalne oczywiście), nie mamy takich fajnych monitorów jak w USA jak i całej reszty, o której wspominają Panowie z USA. Ciekawe czy Radek USA te programy, które prezentuje nam na swojej nieziemskiej tapetce zakupił, spiratował czy zainstalował triale, żeby nam prostaczkom z Polski zaimponować. Nie wiem jaki sprzęt posiada, ale wartość tych programów chyba kilka razy przekracza wartość jego komputera. Wyjechało buractwo ze swojej ojczyzny (na szczęście) i teraz rżnie cwaniaków. Panowie z USA, poszukajcie sobie do dyskusji kogoś na miejscu. Tam żyje się po to, żeby komuś zaimponować. Nas to nie rusza. Tu się rozmawia konstruktywnie.

Grzegorz, 2 czerwca 2009, 16:35
Czy dzieci z USA słyszały kiedyś o globalizacji? Informuję, że to coś takiego co sprawia, że w Polsce mogę kupić praktycznie wszystko to samo co w USA, nawet, jeśli to występuje tylko w USA. Poza tym mam kamerę full HD od roku i bez problemu obrabiałem filmy AVCHD na karcie GF 8600 GTS i WinXP z 2 GB RAM-u (teraz mam trochę lepszy sprzęt, ale to bez znaczenia). Fakt, że nigdy nie próbowałem z tak dużymi plikami, ale kto prywatnie nagrywa kilkugodzinny film jednym ciurkiem? Komu na potrzeby domowe potrzeba 24 GB RAM-u? Chyba maniakowi i chwalipięcie. A filmy na Blu-Ray najlepiej się ogląda na odtwarzaczu do tego stworzonym i telewizorze full HD. Ja tak robię. TROCHĘ SKROMNOŚCI!

Grzegorz, 2 czerwca 2009, 16:59
lezy przedemna gazeta media makt i w niej jest telewizor wyprodukowany w polsce o wielkosci 22 cale ful hd  1080p rozdzielczosc ma 1920 na 1080 ciekawe ze nie dotarl do stanów czyzby tam technika małych telewizorów nie dotarla a dodam ze kosztuje 229 euro w media Hiszpanskim

Piotrek, 6 czerwca 2009, 11:44
Uwaga Microsoft wraz firmami produkującymi komputery znowu próbują wyrolować swoich klientów. Po pierwsze, w sklepach nic nie wiedzą na ten temat. Po drugie tylko wybrane modele komputerów podlegają tej promocji wymiany oprogramowania z Visty na Win7, i to nie takie proste. Trzeba się zarejestrować w firmie która wyprodukowała komputer i zamówić specjalny pakiet do wymiany oprogramowania. Tutaj jest wykaz komputerów HP które podlegają tej promocji http://h41112.www4.hp.com/promo/win7web/pl/pl/eligmodels.html
Jacek, 7 lipca 2009, 10:01
Na chwilę obecną mam dwa XP i jedną Vistę legal a i tak będzie trzeba jechać na piracie. To jest polityka.
Jacek, 7 lipca 2009, 10:07