Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 na torrentach zainfekowany

Windows 7 na torrentach zainfekowany

Ponad 30 tys. komputerów, na których zainstalowano Windows 7 ściągnięty z Sieci Torrent zostało zainfekowanych groźnym koniem trojańskim.

Jak podaje firma Damballa, wirus infekuje kilkaset nowych komputerów na godzinę. W ten sposób zarażone maszyny tworzą tzw. sieć komputerów zombie. Osoba odpowiedzialna za stworzenie wirusa w najgorszym wypadku, może nawet przejąć kontrolę nad zarażonymi maszynami. Najczęściej jednak tego typu programy wykorzystuje się do spamowania lub phishingu. Według firmy Damballa, najwięcej „zarażonych” wykryto w Stanach Zjednoczonych (10 proc.), a nastęnie w Holandii i we Włoszech (po 7 proc.).

Bootnet jest jednym z największych zagrożeń współczesnego Internetu. Robaki rozprzestrzeniają się, wykorzystując błędy w oprogramowaniu lub niewiedzę użytkownika. Pierwsze przypadki zarażenia tym groźnym wirusem odnotowano w 1993r. Szacuje się, że na całym świecie zainfekowanych jest kilka milionów komputerów.

Piotr Szymborski
14 maja 2009, 22:57
7 257
Odsłony
Piotr Szymborski
14 maja 2009, 22:57
7 257
Odsłony



Komentarze

To k****wo jest chyba wszędzie (mam na myśli robaki )

HEMik, 15 maja 2009, 08:15
Coś późno o tym piszecie... Na forach o tematyce Windows 7 wiadomo o tym było już 30 kwietnia.
 
Poprawne sumy MD5:
x64: 98341AF35655137966E382C4FEAA282D<br />x86: 8867C13330F56A93944BCD46DCD73590
 
setup.exe wypakowuje się do 2 plików: prawdziwego setup.exe i codec.exe (który jest trojanem).
 
Nie mam pewności, ale wydaje się, że wersje 64-bitowe są bezpieczne ;)

janek2012, 15 maja 2009, 09:04
@janek2012 - 30 kwietnia nie było wiadomo o 30k zainfekowanych komputerów.

Adam Stępień, 15 maja 2009, 11:21
Po co sciagac nie wiadomo jakiej jakosci wersje z torrentow, skoro MS udostepnia ja za darmo na swoich stronach? Bezsens.
ja, 16 maja 2009, 08:48
Czy te trojany moga być groźne pod linuksem?

Jorge, 17 maja 2009, 08:20
Jeżeli na torrentach są zasyfione,to dlaczego nie mogę odwas ściągnać? Ze stron Microsoft sciągnąć zakretów co nie miara iściągać nie będę na dodatek jeszcze wersja angielsa z którą część polskich programów nawet się nie zainstaluje.Poczeka na wersję polską,kupie i bez łachy zdzierusa microsoftu!
Józef, 17 maja 2009, 09:16
@Józef:
Polskie programy bez problemu chodzą na każdej wersji językowej Windows 7. Jeżeli uważasz, że wersja angielska jest zła, to polecam francuską lub hiszpańską. Dlaczego ściągać z torrentów, albo z CentrumXP, jeżeli to na stronie Microsoft dostaje się kod licencyjny za darmo do końca czerwca? Wersja polska wejdzie do sklepów może na koniec 2009, a może nawet nie? "Bez łachy".

Tomasz Plaskota, 17 maja 2009, 17:22
a muj jest bezpieczny
Dziadek, 19 maja 2009, 10:26
@ Tomasz Plaskota
 
do kiedy w7 rc7100  będzie działał na kluczu po rejestracji ?
 
na tej ver w7 rc7100pl ( pobrana z wareza )  Kaspersky Internet Security 2009 ( trial )
 
co parę godz wyświetla komunikat o ataku
 
Intrusion.Win.MSSQL.worm.Helkern
 
skanowałem cały dysk i niema , co może być przyczyną tego komunikatu ?
 

anqul, 19 maja 2009, 11:21
Dziwna sprawa ? A czemu to Microsoft ( i nie tylko ) nie napisze jakie Trojany sam powkładał aby kontrolować system. Co by człowiek nie nacisnął to zaraz wyskakuje komunikat że dana aplikacja próbuje połączyć się z Internetem. Dlaczego Win7 jest tak zabezpieczony że na siłę wysyła jakieś informacje. Nawet programy kontrolujące ruch wychodzący nie wyłapują tych pakietów. W Win XP pokazuje że mam tylko jedną kartę sieciową i mam jedną, za to pod Win7 okazuje się że mam tych kart jedenaście, czyli jakieś wirtualne karty których program zabezpieczający w ogóle nie interpretuje jako kartę sieciową i przepuszcza wszystko bez kontroli. Sami robią dziury w systemie a później jak ktoś wyłapie te luki i zaczynają się włamania to wypuszczają łatkę która łata dziurę a robi drugą. Przykładem może być pewien wyciek jakiś kodów, i pochwalili się że wiedzą kto pobrał te kody z Neta i to jest normalne ale skąd wiedzieli kto skasował te pliki z swojego komputera a kto nagrał te pliki na CD i dopiero skasował. Sami o tym pisali.
Virus, 23 maja 2009, 13:48