Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 RC do pobrania już teraz!!!

Windows 7 RC do pobrania już teraz!!!

Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft udostępnił dziś wersję RC systemu Windows 7 dla wszystkich zainteresowanych. Na witrynie pobierania znalazło się też kilka interesujących informacji.

Jak czytamy na stronie Windows 7 Release Candidate Customer Preview Program, Windows 7 RC będzie dostępny do pobrania ze stron Microsoftu co najmniej do lipca 2009 roku. Klucze do produktu nie będą limitowane. Licencja wygaśnie z dniem 1 czerwca 2010 roku, ale począwszy od 1 marca 2010 roku, Windows 7 rozpocznie planowane wyłączanie komputera co dwie godziny (z uprzednim komunikatem ostrzegawczym). Screeny Windows 7 RCMożliwe jest zainstalowanie Windows 7 RC bezpośrednio z poziomu działającej kopii Windows Vista jako upgrade (aktualizacja) swojego systemu. Gdy pracujesz na Windows 7 Beta lub Windows XP, jesteś zmuszony przeprowadzić czystą instalację, choć w przypadku tego pierwszego jest sposób na obejście tego ograniczenia.

Pobierz Windows 7 RC [2,4 GB]
Pobierz Windows 7 RC w specjalnej wersji 64-bitowej [3 GB]
Jak pobrać i zainstalować Windows 7 RC
Test Windows 7 RC
Zrzuty ekranowe z Windows 7 RC [126 screenów]
Zrzuty ekranowe z Windows 7 RC PL [80 screenów]

Klucz produktu można wygenerować, wybierając wybraną przez nas wersję oprogramowania (zwykła 32-bitowa lub specjalna 64-bitowa) na stronie Microsoft TechNet. Instrukcje jak to zrobić można znaleźć tutaj.

Przemysław Dziak
5 maja 2009, 08:27
22 252
Odsłony
Przemysław Dziak
5 maja 2009, 08:27
22 252
Odsłony



Komentarze

Już się ściąga :D
Tylko martwi mnie to wyłączanie co 2 godziny po 1 marca :/ Ale jakiś crack się znajdzie :D

eragonn14, 5 maja 2009, 08:58
jaki crack o czym ty piszesz? do marca to system będzie kilka miesięcy po premierze i nikogo nie będzie obchodziła wersja rc. jak system bedzie się podobał lepiej kupić niż piracić

somebody, 5 maja 2009, 09:13
Po pobraniu warto sprawdzić poprawność, podaje SHA1 dla obu wersji:
 
Windows 7 Ultimate RC (x86) - DVD (English)<br />SHA1: 7D1F486CA569EFFFFB719CFB48355BB7BF499712<br /><br />Windows 7 Ultimate RC (x64) - DVD (English)<br />SHA1: FC867FE1AB2E0A9796F9E4D155B44EA6998F4874

arekm78, 5 maja 2009, 09:34
ja nei moge sciagnac bo nie moge sie zarejestrowac po Live ID :/ pisze ze jakis problem techniczny

Plonek, 5 maja 2009, 09:40
Dlaczego nie ma wersji RC Windows 7 po polsku?

pett02, 5 maja 2009, 11:09
@pett02, jest wersja polska, ale tylko dla bardzo wąskiego grona testerów.

Mateusz Miciński, 5 maja 2009, 11:11
Skajny idiotyzm mogliby dać choćby MUI to by mi wystarczyło. Po drugie EN-RC można było już mieć wcześniej. Myślałem , że jak poczekam do piątego to dostanę wersję PL. Mogłem sobie zciągnąć EN wcześniej bo w necie było dzień po prtemierze.
Opinia, 5 maja 2009, 11:15
W RC nie powinno być takich niespodzianek jak w Beta, że np. WMP ucina plikom MP3 początek itp. wiec uważam, że warto zainstalować i cieszyć się darmową licencją do marca 2010 :)

ladovnik, 5 maja 2009, 12:12
1.mam viste. jak nagram na nia 7 to stery z visty będą działać? mam laptopa? 2. Jak kupię polską wresje windows 7 bede mogl ja zainstalowac na tym RC bez koniecznosci wgrywania wszystkiego od nowa?
sosnek, 5 maja 2009, 14:23
No coż. Zainstalowałem i mogę powiedzieć że wersje beta na słabym sprzęcie chodziły wydajniej (Athlon XP 2500+. 1 GB RAM, 280 GB HDD). Może to awersja do Visty ale Windows 7 poki co mnie nie przekonuje i PRAWDĄ jest że to usprawniona VISTA. Gdzie obiecany od dawien dawna nowy sytem plików, gdzie nowy mały kernel? Ogólnie rozczarowanie. A szkoda bo czekałem na naprawdę nowy i dopracowany system.
Norby, 5 maja 2009, 17:29
7000 niewylacz sie
rumun, 5 maja 2009, 21:55
Mam pytanie. Czy na procesorze Intel Core 2 Duo E4300 mogę postawić 64 bitową wersję W7? Procesor obsługuje instrukcje EM64T...
Nie wiem bowiem czy jest sens ściągać tę akurat wersję czy pozostać przy 32-bit...

Grzegorz, 5 maja 2009, 23:07
@Grzegorz... możesz, każdy 2 rdzeniowy proc obsłóguje systemy x64, ale lepiej byś miał przynajmniej 4 GB ramu, albo bardzo szybki dysk ;p
Ascarib, 5 maja 2009, 23:34
Co do wersji 64bit. Nie wiem, błąd nie błąd, ale nie chciała się zainstalować na jednej partycji. Musiałem skasować cały dysk, dopiero instalator jakoś sam dziwnie podzielił ten dysk, a i tak na końcu było widac jedną partycję.
 
Co dos zybkości działania, zdecydowanie szybsze od Visty. I nie mieli tak strasznie dyskami. Procesor Athlon FX x2 4200 i 4GB RAM w dualu. Śmiga asz miło.

oki, 6 maja 2009, 07:24
Co takiego "specjalnego" jest w tej wersji 64bit?? :E

koven, 6 maja 2009, 10:02
Własnie czy ktos jest w stanie wyjasnic "specjalność" wersji 64bit, bo mam nadzieje ze jej specjalnoscie nie polega na byciu samej w sobie 64bit...

Buzz, 6 maja 2009, 10:47
Według zwykłego użytkownika to że widzi powyżej 4GB ramu (pamięć operacyjna+karta graficzna) to plus a minus to to ze ten system wiecej wszystkiego zjada :P

Piasek, 6 maja 2009, 17:19
Piasek, chyba nie załapałeś Buzza i mnie

koven, 6 maja 2009, 18:17
No myśle że on jest aby wykorzystać nasze 64bity w procku (odpalać programy pisane pod procesory 64bit) innej specjalności nie widze oprócz 2 poprzednich i tego teraz :P
Miałem Viste 64x na kompie i szczególnej różnicy nie widziałem od wersji 86x
A jak sie odpaliło aplikacje pod 64bity to inne pod 86x cieły się jak diabli :P

Piasek, 6 maja 2009, 19:14
w 7000 wszystkie stery ładnie się poinstalowały same , w tej potrzeba audio samemu załadować, z visty śmigają śmiało.I problem mam z nortonem po kilkunastu minutach coś się krzaczy i pisze że jest zagrożony.To tak na pierwsze spojrzenie, w tej najnowszej 7100 jest więcej kolorowych okienek i dźwięki wydaje czasmi zabawne(słowem zbajerzona). Podsumowując wersja wcześniejsza była praktyczniejsza pod względem instalacji wszystkich sterów, w nowej trzeba podłubać i niewszystkie programy działają jak w 7000.Myślę że kwestia czasu i będzie tip top.
Jan, 6 maja 2009, 23:38
Piasek!. Nowy system nie jest robiony widocznie dla Ciebie. Wiec lepiej sie nie odzywaj, jesli nic na komputerze nie tworzysz i na nim nie zarobkujesz. Uzywam komputera do tworzenia filmow Blu-ray o wysokiej rozdzielczosci 1920x1080. O wiele lepiej i wydajniej chodzi system 64-bitowy. W Adobe Photshop CS4 w aplikacji juz 64-bit, super tworzy sie grafike zdjeciowa. A Adobe Premiere CS4 z 12GB RAM pamieci, super tworzy sie filmy o pojemnosci 25GB- 50GB na Dysk Blu-ray 2-warstowy. Obecnie Sony Vegas Pro 8.1 64-bit suportuje multimedia w jednym kawalku m2ts, az do 1Terabajta. Sprobuj tworzyc multimedia pod nosniki Blu-ray w Systemie 32-bitowym, aplikacje w/w pokaza ci malo pamieci Ram. Piasek, kup ze 2 WindowsXP dla swoich wnukow. Bo pozniej ciezko bedzie dostac pod stare komputery.

Pracownia Filmowa Chicago, 7 maja 2009, 01:42
Najgorsze jest to, ze ci specjalisci od systemow 32-bit, nie wjeda sobie do systemu i nie sprawdzia, ze majac karte grafiki zaluzmy 512MB. Stan jest tylko 256MB, bo reszta idzie i zre do pamieci. W systemach 64bit, system kart graficznych pracuje w 100%. Nie po to kupilem karte grafiki 1GB, by zakladac system 32-bit i miec tylko 512MB.

Cudek., 7 maja 2009, 02:39
Główne różnice między 32-bitowymi a 64-bitowymi wersjami systemu dotyczą dostępności pamięci, zarządzania pamięcią oraz rozszerzonych funkcji zabezpieczeń. W 64-bitowych wersjach systemu Windows dostępne są następujące funkcje zabezpieczeń: * Mechanizm ochrony poprawek jądra * Obsługa sprzętowej funkcji zapobiegania wykonywaniu danych (DEP) * Obowiązkowe podpisywanie sterowników * Usunięcie obsługi 32-bitowych sterowników * Usunięcie podsystemu 16-bitowego Jedną z największych korzyści wynikających z używania 64-bitowej wersji systemu jest możliwość dostępu do pamięci RAM przekraczającej rozmiar 4 gigabajtów (GB). Taka pamięć fizyczna nie jest adresowana przez 32-bitowe wersje systemu. W zależności od wersji zainstalowanego systemu, wersja 64-bitowa obsługuje od 1 GB do ponad 128 GB pamięci RAM. Możliwość adresowania większej ilości pamięci fizycznej umożliwia systemowi zminimalizowanie czasu wymaganego do zamiany procesów wchodzących i wychodzących z pamięci fizycznej. Dlatego system może wydajniej zarządzać procesami. Ta funkcja zarządzania pamięcią pomaga poprawić całkowitą wydajność systemu.
System, 7 maja 2009, 04:07
Jestem bardzo zadowolony. Windows 7 spokojnie może zostać uznany sa sukces. Na PIV 3,2, 2GB RAM, RADEON 3850 521MB chodzi bardzo dobrze, nic się nie przycina. System jest stabilny. Zżeranie pamięci ok. 520mega przy włączonych UAC i innych Defenderach. Wydaje się, że to porównanie jest adekwatne: Millenium(Vista) ------droga programistów---->XP(Windows 7).

Toshi650, 7 maja 2009, 09:48
To jak to jest z tym spolszczeniem do Windows 7? Mozna już je gdzieś dorwać?
 
 
P.S.
Może się komuś spodoba ---> http://www.kcsite.pl

KCS, 7 maja 2009, 12:47
Nie wiem ale sciagnalem juz dwa razy wersję 64bit, teraz 32 bit i nie mogę żadnej wypalic na płycie. (Błąd sterownika dma). Oczywiście nagrywarka inne pliki normalnie wypala. wiec nie wiem o co chodzi? czy moze trzy razy sciagnalem plik uszkodzony? Ewentualnie prosze o pomoc. (probowalem przestawiac na PIO i tez nic)
 

kadil, 7 maja 2009, 12:57
kadil. Nie uzywam XP od 4 lat. Ale pamietam ze czeto xp z tym mial problemy. Sprobuj wejsc do Systemu i usun z systemu Controllers IDE ATA lub SATA. Zresetuj komputer i po zbutowaniu powinny same sie przywrocic i  byc dobrze. Moze masz zle plyty, tez tak mialem kiedy.

Winek., 7 maja 2009, 13:47
Jestem zadowolony ale szkoda ze brakuje sterownikow do drukarek hp komputer jest stabilny fajnie sie instaluje, grafika dopracowana , czyta wszystkie programy na plytach
george, 7 maja 2009, 14:46
włącz drukarkę, u mnie powłączeniu sam wynalazł sterowniki.Wszystko śmiga ;)
do george - Jan, 7 maja 2009, 16:31
witam mam takie pytanie.zainstallowalem windows 7  wersje 64bitowa i nie moge zainstallowac praktycznie zadnego oprogramowania(np.neostrady,sterow do grafy,sterow do audio i innych),w niektorych(np w neostradzie) wyskakuje komunikat o braku kompatybilnosci z windows 7,a jak daje kompatybilnosc z windows xp/vista to takze nic sie nie dzieje.wiecie moze o co biega ??

dodek, 7 maja 2009, 19:26
Jak nie masz Live Box tylko modem speedtouch czy seagem to musisz gdzieś poszukać sterowników pod system 64x
Osobiście mam stery do speedtouch 330 i innych to mogę Ci podrzucić a sama aplikacja Neostrada nie działa na 64x jaką byś nie włączył kompatybilność :P

Piasek, 7 maja 2009, 19:53
@Piasek - no to mozesz podrzucic na maila : flintstones1991@o2.pl .
tylko co mi to da,skoro reszta installek ( jak stery do grafy i audio) takze nie dzialaja,nawet jak wlacze kompatybilnosc ??

dodek, 7 maja 2009, 20:18
to moze pośle ci na meila swoje gadu to ci pomoge jak bede umiał
 

Piasek, 7 maja 2009, 20:37
Niewiem dlaczego ale sciagam juz ten system 4 raz i za kazdym razem przestaje mi sieciagac na 85%:/, czy wie moze ktos dlaczego tak sie dzieje?

Problem z pobraniem, 7 maja 2009, 21:30
Karta GeForce fx 5200 się nada do efektu aero?

ZduneX25, 8 maja 2009, 10:39
@Piasek-no to mozesz poslac.tylko ja pisze od kumpli bo mi przeciez net nie dziala :) to mozesz wyslac swoj numer na mojego maila bo tamten jest kumpla,moj to : dodektrn@gmail.com . to bym sie np jakos dzisiaj albo jutro odezwal .<br />
 

dodek, 8 maja 2009, 11:48
zduneX25 zamow sobie wysylkowo z MicroCenter z USA kosci pamieci po $11 dolarow 1GB (http://www.microcenter.com/single_product_results.phtml?product_id=0306533) i
za $44 dolarow GeForce 8400 GS 512MB DDR2 PCIe Graphics Card. I bedziesz mial miodzik. (http://www.microcenter.com/single_product_results.phtml?product_id=0307774). Tam u was w Polsce wszystko drogo liczone x3x4.

Rysio USA., 8 maja 2009, 13:56
A ja mam takie pytanko. Zainstalowałem wersję 64bit śmigała idealnie, ale miałem problemy z odnalezieniem sterowników do wszystkiego. Więc przeżuciłem się na 32bitową wersję. Przyjął wszystkie sterowniki pod Vistę. Ale jest problem z samym systemem win7 chyba. Dlaczego gdy coś instaluje z płyty lub z dysku, coś większego np. NERO 9 , lub Office 2007, czy nawet zwykły Adobe Rader 9 to przy każdej takiej instalacji laptop zaczyna się przycinać, nie kończy instalacji aż w końcu się zawiesza :/ na 64 bitach nie było tego problemu. Posiadam Laptop ASUS procek AMD Thurion 2200 64 bit x2, 2 GB ram, Dysk WD 320GB  7200, Geforce Go 6100. Ktoś wie dlaczego tak się dzieje, może jakaś łatka istnieje czy coś w konfiguracji windowsa trzeba ustawić? Proszę o pomoc.

Gonzal, 8 maja 2009, 21:36
ja mam wersje 64bitowa i nie moge poinstallowac sterow do grafy,audio i neostrady oraz innych.jak wlaczam kompa to w biosie jest napisane : no keyboard detected,chociaz klawiata w winie normalnie hula :|,takze chce zainstallowac neo to jest napisane : member not found lub wyskakuje blad.audio sie normalnie installuje ale nie ma i tak dzwieku.a w panelu sterowania jest napisane SoundMAX (32bit),wiec moze te stery pod 64bitowa nie dzialaja.a ze sterami od grafy jest tak,ze jak installuje przeznaczone pod Viste to jest blad i sie kolory i rozdzielczosc wali,a jak pod xpka to nie wykrywa ich.wie ktos jak mozna rozw te problemy??


dodek, 9 maja 2009, 10:56
Z grafa jak masz geforce to sa wypuszczone specjalne setry pod windows 7
Z neo to i na Viscie sa problemy :P musisz ściągnąć same sterowniki do modemu a ustawić sobie połączenie na Windowsie :P

pIASEK, 9 maja 2009, 14:13
I jeszcze zaktualizuj biosa bo widocznie stary :)

Piasek, 9 maja 2009, 14:14
Może koledzy podalibyście dobry link do pobrania spolszczenia bo tak jak wcześniej jeden z kolegów napisał nie można pobrać bo link nie działa.

Alex, 10 maja 2009, 09:44
wlasnie scignalem strey do grafy pod win7 a mam radeona,takze stery do modemu pod viste oraz flasha i jave.moze to cos pomoze.

dodek, 10 maja 2009, 13:01
dziala wam moze program do odtwarzania filmow KLIPER ?? bo mi  tak jakby sie film wczytuje ,ale sie wogole nie odtwarza.

egzzzon, 10 maja 2009, 19:25
U mnie podczas uruchamiania plików wideo PC robi restart, ale wiem, że to wina karty graficznej.<br />Bo do serii FX np.: 5200 fx nie ma sterowników pod w7...
Ale jutro będę miał 6800 GS

ZduneX25, 10 maja 2009, 21:33
podziele sie wrazeniami :) windows 7 rc jest naprawde dobry.ma duzo fajnych bajerow ,jednak moim zdaniem trzeba miec dosc dobry komp bo z moim(athlon 64 3000+,radek hd2600 512mb agp,1.7Gb ramu) dziala dosyc wolno.np zacinaja mi sie filmy na youtubie w powiekszeniu,czasami nawet sie tna normalne filmy odtwarzane w allplayer badz SMPlayer.jednak jak ktos ma dobry komp to jak najbardziej polecam tego wina ;">

dodek, 11 maja 2009, 10:55
Mam taki mały problem, miałem Windows 7, ale po instalacji sterownika 185.85 NVIDIA ekran migał jak przy zmianie rozdzielczości (niezawsze, ale czasem i po tym zawsze nastepował restart. Wkurzające było to, że podczas ogladania filmów też sie restartował, na karcie GeForce 4 MX 440 działo dobrze, ale nie bylo efektu Aero, na Windows XP problem tej taki, że wciąż miga, ale nie restartuje to komputera. I jakość filmów (myślałem, że to kodek), ale na GF4 ładnu obraz, a na GF6800 mam jakieś białe klatki skaczące po całym ekranie filmu...<br /><br />Czy ktoś na forum ma taką kartę i te same problemy na tym samym sterowniku?

ZduneX25, 16 maja 2009, 22:11
Osobiście używam Windows 7 RC Build 7100 PL i jestem zadowolony. Mam kompa Athlon 64 3500+ 1,5GB RAM GF6800 LE 256MB. System chodzi bardzo dobrze, z instalacją nie było żadnych problemów. Windows 7 moim zdaniem godnie zastąpi XP i co ważniejsze nieudaną Viste.
eRRor, 16 lipca 2009, 22:24