Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft zabezpieczy autoodtwarzanie w Windo...

Microsoft zabezpieczy autoodtwarzanie w Windows 7

Microsoft poinformował za pośrednictwem blogu Engineering Windows 7 o zmianach w funkcjonowaniu mechanizmu autoodtwarzania w Windows 7.

Już od momentu wprowadzenia autouruchamiania do okna Autoodtwarzanie w systemie Windows XP, zwiększa się liczba szkodliwego oprogramowania, które wykorzystuje je jako jedna z dróg rozmrażania. Z badań przeprowadzonych w pierwszej połowie 2008 roku wynika, że infekcje tą drogą stanowiły 17,7% wszystkich zakażeń. Co gorsza, za pomocą odpowiednio spreparowanych plików możliwe jest dodanie do tego okna napisów wyglądających jak systemowe, takich jak „Otwórz folder, aby wyświetlić pliki”. W rzeczywistości wybór takiej opcji powoduje instalację szkodliwego oprogramowania. Z uwagi na fakt, iż nie jest możliwe ustalenie pochodzenia urządzenia, Microsoft usunie opcję autouruchamiania z okna Autoodtwarzanie, gdy do komputera podłączona zostanie pamięć przenośna. W przypadku nośników CD/DVD oraz obrazów montowanych w napędach wirtualnych możliwość autouruchamiania będzie oferowana.

Zmiany, o których mowa będzie można zaobserwować już w Windows 7 RC, który ma pojawić się niebawem. Dla tych, którzy planują pozostanie przy poprzednich wersjach Windows czeka dobra wiadomość – Microsoft planuje wydanie aktualizacji modyfikujących funkcjonowanie autoodtwarzania w Windows XP oraz Vista.

Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
30 kwietnia 2009, 14:23
3 859
Odsłony
Przemysław Dziak
30 kwietnia 2009, 14:23
3 859
OdsłonyKomentarze

a to nie wystarczy po prostu zmiana odpowiedniego klucza w rejestrze..? ;-)
odl, 30 kwietnia 2009, 14:26
Zapewne chodzi Ci o całkowite wyłączenie autoodtwarzania. Tutaj mowa o wyrzuceniu tylko autouruchamiania z okna Autoodtwarzanie i tylko, gdy podłączasz pamięć przenośną.

Przemysław Dziak, 30 kwietnia 2009, 14:30
hm.. z tego co czytalem, to w rejestrze mozna ustawic rozne wartosci tego klucza w zaleznosci od tego co chce sie wykluczyc z autoodtwarzania.. ;-) http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc959381(en-us).aspx
odl, 30 kwietnia 2009, 15:22
Samo autoodtwarzanie na konkretnych urządzeniach owszem, ale nie autouruchamianie w oknie Autoodtwarzania przy pamięciach przenośnych:)

Przemysław Dziak, 30 kwietnia 2009, 15:28
Widać, że towarzystwo z Redmond się stara

HEMik, 30 kwietnia 2009, 23:15

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.