Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejne screeny, tym razem z Windows 7 build ...

Kolejne screeny, tym razem z Windows 7 build 7077

Trzy dni temu informowaliśmy o nowościach w buildzie 7068 oraz udostępniliśmy na łamach CentrumXP.pl screeny z tegoż systemu. Dziś, w jakże świąteczny dzień, chcemy podzielić się przeszło 70 screenami oraz garścią nowinek z Windows 7 7077. Choć zmiany oczywiście są, to ponownie zdecydowaliśmy, że nie poddajemy systemu testowi.

Główny etap rozwoju systemu jest już na ukończeniu, możemy zatem spodziewać się teraz jedynie drobnych zmian i poprawek w kolejnych buildach. Istotnych funkcji i nowości próżno już szukać. W kompilacji 7077 znajdziemy między innymi nowe sterowniki do jeszcze większej liczby urządzeń, zwiększono także kompatybilność z wcześniej niedziałającymi aplikacjami, wprowadzono drobne poprawki w interfejsie, a także usprawniono działanie sieci. Ulepszeń także doczekało się systemowe jądro, którego kod został znacznie zoptymalizowany, aby zapewnić większą wydajność oraz stabilność pracy systemu. Nieoficjalnie mówi się także, że build oznaczony numerem 7077 uzyskał już status RC-Escrow, czyli pretendenta do kandydata na wersję finalną. Co to oznacza? RC-Escrow jest wewnętrzną wersją testową, jeżeli nie zostaną w niej wykryte poważne błędy, zostanie ona udostępniona do publicznych testów jako wersja RC. Cóż, możemy więc się spodziewać, że w najbliższym czasie, tak właśnie się stanie.

Mateusz Miciński
13 kwietnia 2009, 17:20
7 193
Odsłony
Mateusz Miciński
13 kwietnia 2009, 17:20
7 193
Odsłony



Komentarze

Opłaca mi się instalować ten build na lapku 768  MB RAM DDR, Athlon 2200+ 1,8 GHz, Radeon 9200 SE 64 MB. Vista działa bez problemu, tylko nie ma aero, jak będzie z tym systemem, bo chętnie bym potestował :)

Wstrętny, 13 kwietnia 2009, 21:06
Ja mam poczciwą betę na moim Lapku Acer"a ;"> . Nie mogę się doczekać publlicznego RC bo choć betka chodzi bez zarzutu to jednak czasem sprawia psikusy zwłaszcza niższa wydajnośc układu graficznego intel X4500M. Jeśli zmiany w nowych kompilacjach w porównaniu są tak zauważalne to bomba!

Virek, 13 kwietnia 2009, 21:24
I co zrobili dzielony pasek zadań przy pracy wielomonitorowej? nie zrobili, a zapowiadali jako nową funkcjonalność 7. Tez system powinien się nazywać Vista SP2, a nie Win7. Może ktoś zbierze prawdziwe nowości w stosunku do Visty (z pominięciem nowych tapetek, nareperowanego uac i zmian w paincie czy kalkulatorze, bo to powinien zapewniać sp). Ja widzę tylko przyciąganie okien do krawędzi i zwalony zasobnik systemowy, który niewiedzieć czemu nie może się rozwijać w bok - co to komu przeszkadzało?) Nie oceniam źle tego systemu, jedynie nie wiem czemu każą sobie płacić za wersję, która w końcu działa i nie wnosi prawie nic nowego?

me, 13 kwietnia 2009, 23:32
Do me!!!. Ty nie musisz kozystac z nowego oprogramowania Windows 7 posiadajac zlom komputerowy. Krytykujesz nowosci a stoisz w miejscu. Pewnie nastepny komputer tez dostaniesz od Cioci w prezencie za jakies 10 lat. Mysle ze i Ty i inni w Polsce przejdziesz kolego w podskokach na nowy system. Kiedy w Polsce bedzie Was stac finansowo i zkruluja nowe dyski typu: !. Cichy, zero szumow, zimny jak lod, swietnie z Windows 7 z systemem dzialajacym. predkosci juz od 260M/s, do 1,3GB/s. Szybsze jak stare badziewia z wibrujacymi talerzami z obrotami 5200,7200 czy SCSI Ultra 15000 tys obrotow. Glowe daje, ze dzis nie stac cie na Solid State Disks 512MB za $1500 dolarow. Jeszcze w ubieglym roku kosztowal $5 tys dolarow. Juz zapowiada sie od 2 do 4TB Solid State Disks. Tanieje w oczach.  A do ich sprawnego dzialania potrzeba nowego systemu. Pewnie sie zasmiejesz, ale ja taki dysk juz posiadam i Windows 7 na tak szybkim dysku zaklada sie 10 sekund. Szybkosc 1,3GB na sekunde. Czyli kopia DVD 4,5GB trawa 3,5 sekundy. Po za tym Windows 7 obsluguje juz monitory poprzez dotyk palcem na monitorze.
 
 

Radek USA., 14 kwietnia 2009, 01:31
Lecac do Polski na wakacje, nie musze juz zabierania do samolotu myszy do Laptopa, ani klikac w cokolwiek. Palcem na monitorze dotyka sie i tyle. Zobacz na stronach Amerykanskich Monitor 1920x1080 ViewSonic juz sprzedaja pod Windows 7. Mozna juz palcem na monitorze pracowac.  Moze za rok, dwa, lub 5 lat bedzie Cie stac na laptopa pozbawionych dyskow wibrujacych. A w to miejsce wlozonych kosci pamieci. Tego WinXP czy Vista nie obsluzy.

Ciag dalszy., 14 kwietnia 2009, 01:32
@Radek USA z całym szacunkiem weź na wstrzymanie. @me Tak, Windows 7 to poprawiona Vista (w końcu to samo jądro), wszystkie zmiany mogłyby być zawarte w SP2 do Visty, jednak Vista ma zły marketing, w dużej mierze po wydaniu SP1 nieuzasadniony. O tym, że Win7 to poprawiona Vista i nic więcej mówią sami pracownicy M$. Zoptymalizowano jądro tylko trochę.
Aras, 14 kwietnia 2009, 05:14
Radek, stac mnie kupic ten system i mam w miare nowy komputer. Nie wiem tylko po co mam płacić na service packa. MS obiecał mi ułatwienie w postaci podziału paska do pracy na kilku monitorach (co akurat robię) i tego nie zaimplementował, więc chciałbym, aby gdzieś opsano "prawdziwe" nowości, a nie odgrzewane kotlety i łatki na miarę SP. A Ty taki bogaty jestes w tym UeSEju i piracisz z rapida? wstydziłbyś się.

me, 14 kwietnia 2009, 08:08
Drogi Radku,
 
Myślisz, że każdy będzie kupował 0.5GB za 1500$? Przecież jak na takim dysku nawet systemu nie zainstalujesz... Czy Ty myślisz, że każdy żyje tylko kompem?

Koleś nie z juesej, 14 kwietnia 2009, 08:34
A i jeszcze coś. Jak masz tyle kasy, to może spłacisz dług USA?
http://www.brillig.com/debt_clock/
Trochę jesteście zadłużeni, ale spoko... hahaha

Koleś nie z juesej, 14 kwietnia 2009, 08:41
Troszkę wolno wam idzie to dodawanie screenów z nowych buildów - najaktualniejszy build Windows 7 to 7106. Polecam częściej zaglądać na www.windows7.pl

fazzowicz, 14 kwietnia 2009, 19:00
@Radek USA: Jak ktoś już napisał weź na wstrzymanie bo się tak puszysz że niedługo pękniesz. Nie podniecaj się tak tą Vistą Sekend Edition bo dostaniesz orgazmu.

krysban, 14 kwietnia 2009, 19:34
Jak drogi Radek coś napisze to zawsze jest wesoło. Za 1500$ można kupić szybkie 256GB SSD (GIGA!!!) jak nie więcej. Więc skoro Radek tyle płaci za 512MB to jest poprostu frajerem... I sam ma chyba kompleks Edypa bo ciągle czepia się jakiejś rodziny. A może jej poprostu nie ma? Naczytał się newsów biedak i myśli że już wszystke rozumy pozjadał... A co do hibernacji to nie tylko przez sieć jest problem, bo MS sam kiedyś przyznał że są z tymu problemy. I tu jeszcze jedna nowina dla Radka. Dyski SSD BEZ PROBLEMU DZIAŁAJĄ NA STARSZYCH SYSTEMACH, ja osobiście testowałem taki na windows 2000, a widziałem w sieci test z win98... Dziwie się że moderatorzy jeszcze go tolerują i pozwalają mu robić z tego serwisu kojeny onet albo wp.

przem_, 14 kwietnia 2009, 20:08
Kolega Radek to po prostu:
a) zakompleksiony nastolatek który jest cwany tylko zza monitora
b) bogacz któremu pieniądze zrobiły z głowy szambo
c) kolejny nedzny troll wspomagający swoich kolegów trolli
 
a 260mb/s to ja mam na swoich dwóch 320stkach złączonych w RAID za 300zł

Hello, 14 kwietnia 2009, 21:56
co za offtop :P
Komentarze powinny mówić na temat Windows 7 a nie kto jakiego ma kompa, ile ma kasy czy z kąd jest :)
Ja mam zainstalowanego ów builda i jestem zadowolony :) mogę się mylić ale chodzi szybciej niż Vista :P Tylko że miałem Viste 64bit a tego mam 32bit a niajwiekszy minus to brak wsparcia dla alkochola i deamona i zwieszanie sie WMP 12 (jak leci pm3 a potem ma na oqq przejsc wywala błąd) tak to z tego co ja korzystam to je oki :)

Piasek, 15 kwietnia 2009, 19:44
A tak na marginesie jak dacie zgodność to tam jest do wyboru Vista SP 2 xD

piasek, 15 kwietnia 2009, 19:45
Ale nowość ten build był już do ściągnięcia 2 tygodnie temu i to w dowolnej formie :-) Pozdrawiam

Phaze, 15 kwietnia 2009, 22:07
Piasek nie martw się Daemonem ani alkoholem. jest juz alternatywa CloneDrive. Działa nawet lepiej niż te 2 wcześniejsze. nawet na XP"ku zmieniłem ja na ClonDrive"a

Zal3f, 16 kwietnia 2009, 10:21
Daemon Tools już od jakiegoś czasu działa na Windows 7. Wystarczy zainstalować nową wersję sterowników STPD z ich strony, która jest zgodna z Windows 7.

fazzowicz, 16 kwietnia 2009, 10:26
Cholera jak mnie kuszą te ciągłe newsy o nowych buildach ;) muszę wytrwać do maja..

Virek, 16 kwietnia 2009, 12:22
ŚWIĘTNY BULID NEOSTRADA TP Z SPEEDTOUCH 330 ŚMIGA AŻ MIŁO!!!!
Piotrek, 16 kwietnia 2009, 12:47
Mam ten bulid od tygodnia i jest dużo lepszy od Visty. Choć w nim przejomowej technologi niema.
Piotrek, 16 kwietnia 2009, 12:50
No neo na speedtouch fajnie chodzi i nawet jdownloader szybciej robi rekonekta niż na Viście :) Co do Deamona to i z tymi sterownikami próbowałem :P Chyba tego CloneDrive sprawdze bo często korzystam z obrazów :) (w czególności ze padł mi napęd)
A i nie wiem jak u was ale u mnie dlugo przechodzi w stan wstrzymania :P

Piasek, 16 kwietnia 2009, 16:42
Ten "system" działa wolniej od XP (to było pewne) i od Server 2008 (sic!).
Nie zmienię mojego XP (SP2, Professional, legalny) na nic innego. Niech się redmond pocałuje (wiadomo gdzie).
 
SP3 dla XP drastycznie obniża wydajność.

wroc, 18 kwietnia 2009, 10:18
Przecież SP3 do zbiór aktualizacji...

@wroc, 18 kwietnia 2009, 14:13
Wstrętny 13 kwietnia 2009, 21:06 Opłaca mi się instalować ten build na lapku 768 MB RAM DDR, Athlon 2200+ 1,8 GHz, Radeon 9200 SE 64 MB. Vista działa bez problemu, tylko nie ma aero, jak będzie z tym systemem, bo chętnie bym potestował :) zostaw sobie viste, ale zainstaluj graficzną to bedziesz miał AERO
adrian, 18 kwietnia 2009, 14:31
Ale nadajecie głowa puchnie,bez składu i wiedzy. 1.Windows 7 nie jest na jądrze Visty !! Gdy w maju 2003 roku ściągnęliśmy do testów Windows Server 2003 to okazało się iż po deaktywacji funkcji stricte serwerowych otrzymalismy najszybszy system OS na świecie,niestety "beton" Microsoftu nie reagował na te sygnały. Obecny jeszcze nie w pełni ukończony Windows 7 bazuje na "silniku" Windows Server 2008,część API oraz narzedzi także zostało przejęte. Skutkiem tego juz w fazie beta otrzymujemy bardzo szybki system z doskonałym zarzadzaniem,fakt nie ma sensu instalować go na starszych komuterach jak dwa lata i to pod warunkiem iż są to dobrze skonfigurowane maszyny. Kilka słów o DX 11,powiem tylko tyle że pod sterownikiem (wersja beta) nvidi do Windows 7/32bit Wiedźmin W-R na karcie 8600GT dostał takiego kopa iż nie ma potrzeby aby podkręcać kartę i to w rozdziałce 1280x1024 wszystko na full.Obraz ma znakomita jakość i to jest bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy słabszych kart. Pozdrawiam IV laboratorium
markowski, 18 kwietnia 2009, 23:08
Ty RadekUSA myślisz że w Polsce nie ma dobrych kompów??????? to się grubo mylisz!!!!!!! Ja np. zmieniam kompa jak tylko mi jakaś gra nie chodzi na full detalach i grafie 1920x1200 np. GTA IV! Specjalnie dla GTA IV zmieniłem kompa!!! Już parę dni po premierze miałem GTA IV!!!! Nie zapominaj że POLSKA ma 2 miejsce na świecie w udostępnianiu nielegalnych gier: http://www.otopr.pl/pr/polska-na-czele-w-rankingach-piractwa-komputerowego,art,4593.html U mnie w szkole nawet największe wieśniaki grają w same nowości i mają zaje**iste kompy!!!!!
Maxx Dogg, 21 kwietnia 2009, 20:42
działa szbciej nisz xp w 64 bity nawet na p4 640 3Gh ddr 400mhr 1.5 gramu hdd 500 gb 16 mb radeon ati schatel 4870 1G word of workraft nie tnie nawet 1200 * 1080
w7, 27 kwietnia 2009, 18:18
Nie ma takiej rozdzielki 1200x1080! Może ci chodziło o 1920x1080i HD?
Maxx Dogg, 28 kwietnia 2009, 17:07