Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zrzuty ekranowe z buildu 7068 "siódemki"

Zrzuty ekranowe z buildu 7068 "siódemki"

Na CentrumXP.pl opublikowaliśmy kolejne zrzuty ekranowe systemu Windows - tym razem garść kilkudziesięciu screenów z kompilacji 7068. W samym systemie widocznych zmian wiele nie ma i choć Microsoft wprowadził parę poprawek, zdecydowaliśmy się nie testować tego buildu.

Poprawione zostały m.in. drobne błędy w funkcjonowaniu Windows Media Player oraz Internet Explorer, w końcu rozwiązano błędne wyświetlanie niektórych elementów interfejsu, o czym pisaliśmy w poprzednich testach, a także ponownie udoskonalono mechanizm Kontroli Konta Użytkownika. Pomimo tego ostatniego udoskonalenia, teraz nieco częściej będziemy pytani o zgodę na uruchomienie niektórych usług, czy programów. Miejmy jednak nadzieję, że mechanizm UAC w finalnej wersji systemu nie będzie tak natarczywy, jak w Windows Vista. Niestety, pomimo kolejnych poprawek, pojawiły się także kolejne błędy, w szczególności pojawiające się w 64-bitowej wersji systemu, a mianowicie może się zdarzyć, że po wywołaniu menu Start, lista programów będzie pusta, czy nawet po rozwinięciu podmenu Wszystkie programy.

Mateusz Miciński
10 kwietnia 2009, 23:08
4 445
Odsłony
Mateusz Miciński
10 kwietnia 2009, 23:08
4 445
Odsłony



Komentarze

Czytam rozne Fora i widze ze 80% ludzi ma problemy z usypianiem komputera. Ze komputer sie usypia i po 15-20 sekundach sam sie budzi. A przeciez wystarczy wejsc do System/Network adapters/Properties/Power Management/i wylaczyc (Allow this device to wake) czyli budzenie przez Network. Wiadomo ze Network ciagle pracuje i musi budzic komputer. Nie wiem po co to Microsoft wymyslil budzenie przez Network?.
Radek USA., 11 kwietnia 2009, 00:44
Ale wy macie refleks widze nie macie zbyt wielu osob do pisania newsów juz od 3-4 dni jest dostepny build 7077 ktory najprawdopodobniej jest ostateczna wersja RC ktora ukarze sie niebawem mikrosoft jedynie ma zmienic numer na 7105

Pitersan007, 11 kwietnia 2009, 01:18
moze go własnie testuja wiec dlatego jeszcze o nim nie napisali :)
System zapowiada się super :) mam nadzieje ze nie zawiode sie tak jak to było z vista

Piasek, 11 kwietnia 2009, 02:13
@Piasek
System jest ok, tylko co do wydajności to się zawiodłem, bliżej jej do visty niż xp, i chodzi mi o szybkość aplikacji pod nim uruchamianych

mariusz, 11 kwietnia 2009, 02:21
@Mariusz<br />Nie wiem na jakim komputerze używasz Windows 7, ale ja widzę zauważalny wzrost wydajności programów w porównaniu z Windows XP, wliczając w to wiele gier.

Pismak, 11 kwietnia 2009, 10:42
Ja akurat testowałem na swoim laptaku (X2 2GB ram, grafa 3200)  , w grze mount&blade na xp chodzi idealnie a na 7 animacja dropuje.
acha jest też test w Internecie wersji 7048 w porównaniu do xp sp3 na desktopie z C2D 2,8 i wyszło że w kazdym teście ta wersja 7 przegrywa, wyniki różne od 2  do 11 % w plecy( 3dmark06, Cinebeach  r10, super pi, 7.zip) co najminiej dziwne...bo po pierwszych testach systemu myślałem że on jest szybszy,a to tylko chyba teraz MIcrosoft tak mówi...
A u Ciebie na czym chodzi i w czym testowałeś?

mariusz, 11 kwietnia 2009, 11:02
No ja teraz 7707 na wirtualnej maszynie instaluje gdyż napęd mi padł :)
ja mam Cpu core 2 duo 2x3.00Mhz 4GB ramu i GF8800GT OC i dysk sata 500GB wiec napewno bedzie chulac :) tylko ze mimo iż mam taki kombajn to vista potrafila zamulic a testowałem Viste Ultimate x64 SP1
 

Piasek, 11 kwietnia 2009, 14:49
Może o to Ci chodzi? ^^
http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3789&page=3

@mariusz, 11 kwietnia 2009, 14:55
z tego wynika że z tej 7 coś bedzie :)

Piasek, 11 kwietnia 2009, 15:12
o właśnie kolejne testy tego samego portalu na którym pierwszy raz można było przeczytać o 7 i znowu najlepszy... testu tego portalu to jakaś paranoja, bardziej wiarygodnym dla mnie jest ten na stronach benchmark

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Windows_7_-_okiem_gracza_i_nie_wymagajacego_uzytkownika._Porownanie_z_XP.-1750.html
a co do testu zdnet to co to za skala od 1 do 5, dokłądne liczby i dokładna specyfika z użytymi dyskami jest najważniejsza, przy tego typu porównaniach, bo wiadomo że np na dyskach ssd połączonych w raid, nawet vista może być szybsza ale 99 % posiada zwykły dysk talerzowy 7200RPM
 

mariusz, 11 kwietnia 2009, 16:28
Co do budzenia to ja miałem fajne doświadczenia...  Miałem muzyke włączoną i uśpiłem kompa wieczorem (koło 22) . O 3 w nocy budzi mnie muzyka :D haha A ja niewiedziałem co sie dzieje:P a to komp sie wybudził ;/

Szendi, 11 kwietnia 2009, 20:34
Piasek: dobry pomysł z tą maszyną wirtualną już od dłuższego czasu się przymierzam do przetestowania 7, ale jakoś nie widziało mi się robienia reinstala systemu, ale przypomniałeś mi o VM...

nintendo86, 12 kwietnia 2009, 09:21
Niema za co choć na maszynie nie zobaczysz efektów aero :P
przynajmnieej na microsoftowskiej symuluje jakas nędzną karte graficzną :P
Ja juz zrobiłem reinstalke używając karty pamięci :)
jak narazie jest oki ale deamon tools nie chciał odpalić

Piasek, 12 kwietnia 2009, 10:51
Poprostu chcę zobaczyć jak sam system wygląda...

nintendo86, 12 kwietnia 2009, 17:50
Ja testuje na Core 2 Duo T8300 2,4 GHz, GF 8600M GT 512, 2 GB Ram.
Co do testowania, do porównywania użyłem:
Rainbow Six: Vegas 2
GTA 4 z najnowszym patchem
C&C Tiberium Wars
Wersja demonstracyjna HAWX
Wszędzie te same ustawienia w Windows XP oraz Windows 7
Dodatkowo wszystkie programy uruchamiające się po starcie zauważalnie szybciej się odpalają.
Szybciej także ładuje się także Visual Studio.
Nie wiem, czy build ma znaczenie, ja używam 7000, ale zdziwiłbym się, jakby kolejne buildy działały gorzej niż pierwsza beta
Pozdrawiam

Pismak, 12 kwietnia 2009, 20:07
Praktycznie od Build 7056 dobrze dziala Adobe Master CS3, a od build 7068 dobrze dziala  juz Adobe Master CS4, w tym Adobe Premier Pro CS4.

Radek USA., 12 kwietnia 2009, 23:22
Ogolnie ładnie i kolorowo w sam raz dla księdza,ale np w far cry 2 o 7-10 fps mniej w zgledem visty
PZPR, 13 kwietnia 2009, 08:24
Radek, ale to arhiwum x86 jest uszkodzone, part 13 ma tylko 124 MB i na nim wyskakuje błąd. Przy rozpakowywaniu wielkość pliku ISO pokazuje 2.400 MB, coś to mało jak na WIN 7. Prosze o radę.
TADIK, 13 kwietnia 2009, 11:02
Czy aby na pewno legalne jest udostępnianie tych linków ? Jeżeli nie kasujecie tych postów to nachodzi mnie tylko jedno na myśl ... pasuje Wam taki rozgłos :P
h141, 13 kwietnia 2009, 13:53
Tadik. Link 13 jest dobry i ostatni w x86. (131003 - 124MB) Wielkosc plyty 2.4GB W x64 wielkosc 3,1GB. Do h141. W USA prawo jest mniej restrykcyjne od polskiego. W USA nie wolno progrmami tylko handlowac. Bety sa po to by je testowac. Nie szlyszalem by ktos byl za to karany. W USA Microsoft musi mnie zlapac i zlozyc sprawe do sadu o sciaganie Bet. Policji w USA to nie interesuje.
Radek USA., 13 kwietnia 2009, 14:16
W USA jest ten karany kto sciaga i tym handluje. Nie chcesz?, nie sciagaj i nie handluj tym. Samo zamieszczenie linku, to jak pokaanie zlodziejowi samochodu do ukradzenia. Ale jak tego samochodu nie kradne.
Radek USA., 13 kwietnia 2009, 14:19
Dzięki Radek za szybką odpowiedź, pozdrowienia !
TADIK, 13 kwietnia 2009, 17:19
Pokazanie całkowicie otwartego samochodu warto dodać :P
h141, 15 kwietnia 2009, 18:47
Widzę, że redakcja usuwa niewygodne komentarze. Miło.

fazzowicz, 16 kwietnia 2009, 10:25
A czego się spodziewałeś skoro ta strona jest na zlecenie microsoftu ?
h141, 18 kwietnia 2009, 09:39