Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7: kluczowe doniesienia już niebawem

Windows 7: kluczowe doniesienia już niebawem

Wczoraj na łamach CentrumXP.pl udostępniliśmy listę funkcjonalności poszczególnych wersji systemu Windows 7. Wciąż jednak wiele szczegółów na temat następcy Visty, takich jak choćby data premiery nie są znane. Według serwisu neowin.net, informacje te pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Jak wiadomo już teraz od przedstawiciela Microsoftu, 99% z 200 najważniejszych programów komputerowych jest gotów do współpracy z Windows 7. Ponadto wszystkie programy kompatybilne z Windows Vista będą poprawnie pracować z jego następcą. Microsoft jest świadom, iż większość klientów biznesowych wciąż korzysta z Windows XP. Koncern zadeklarował pomoc przy problemach związanych z uruchamianiem oprogramowania dedykowanego dla tego systemu pod Windows 7. Microsoft dodaje w tym miejscu, że problemy z kompatybilnością na komputerach osób, które przy upgrade do Windows 7 pominą Visię będą nieodzowne.

W nadchodzącym czasie możemy spodziewać się informacji na temat terminów udostępnienia wersji RC następcy Visty. Według niektórych źródeł wersja RC Escrow Windows 7 trafi do testerów późnym kwietniem. Publicznie ma być ona zaś dostępna w maju. Być może wkrótce ogłoszona zostanie również oficjalna data premiery Windows 7.

System Windows 7 jest dostępny do pobrania w wersji Beta 1. Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
4 kwietnia 2009, 17:38
3 341
Odsłony
Przemysław Dziak
4 kwietnia 2009, 17:38
3 341
OdsłonyKomentarze

jak juz jest na etapie rc to nic nowego tam nie wsadza tylko udoskonalaja to co juz jest

ja, 4 kwietnia 2009, 23:50
Dokladnie !!!, za 3-4 dni wychodzi build 7080. RC powinno miec build:7100.

Radek USA., 4 kwietnia 2009, 23:57
Jak dla mnie to WIndows 7 to tylko VIsta z SP2
I nic więcej...
 
A szkoda ;|

Mariusz, 5 kwietnia 2009, 12:11
Mariusz windows 7 to wcale nie jest Vista z kolejnym SP. Pomimo tego, że pozostawili jądro systemu zmienili wiele jeżeli chodzi o interfejs, instalacje sterowników (teraz jak np. podłączysz nokie to system sam ci wyszuka, pobierze i zainstalije Nokia PC SUITE). Oprucz tego foldery takie jak moja muzyka zastąpiono katologami (coś a"la WinFS z Longhorna, dodali obsługe rozpoznawania pisma i co najważniejsze przyspieszyli prace z systemem i zmniejszyli zasobożerność.

Max772, 5 kwietnia 2009, 17:53
Mariusz !. Jestes w bledzie, Windows 7 ma ogromna roznice w dzialaniu jak Vista. Po pracy, amatorsko skladam komputery i wysylam rowniez do Polski. Vista bez wzgledu na rodzaj zastosowanego motherboard i szybkich procesorow i wkladaniu kolejno duzo pamieci, chodzi zawsze jednakowo wolno w stosunku do testowanych przeze mnie kolejnych Bet. Nie ma roznicy w Vista juz powyzej 6GB Ram, czy sie wlozy nawet 6x6 kosci (24GB) czy nawet wiecej, stale ta sama wada, wolne zamykanie i wolny boot, oraz wolniejsze otwieranie sie programs. W Windows 7, widac wyraznie roznice w szybkosci systemu. Nie koniecznie uzalezniona w duzej mocnej rozbudowie komputera. Choc ostatni buld 7068 dziwnie spowolnil w stosunku do build 7057. Osobiscie uwazam ze build 7022-uwazam za najleprzy, ze wszystkich testowanych. Uzywam wylacznie opcji 64bit.

Radek USA., 5 kwietnia 2009, 20:22
Windows 7 będzie tym, czym powinna być Vista w dniu premiery - szybkim, wydajnym systemem w pełni wykorzystującym możliwości nowych komputerów, ale również i tych starszych bez większego zauważalnego spadku w szybkości działania samego systemu oraz posiadającym funkcjonalny interfejs użytkownika.

wenel, 6 kwietnia 2009, 09:43
RADEK USA. Może na Twoim szybkim sprzęcie 7057 chodzi wolniej niż wcześniejsze buildy, ale na moim wolnym, chodzi dużo szybciej niż 7022 którą miałem wcześniej.

ssr, 9 kwietnia 2009, 10:45

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.