Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Funkcje poszczególnych wersji Windows 7

Funkcje poszczególnych wersji Windows 7

Na CentrumXP.pl opublikowaliśmy właśnie nowy artykuł w postaci kilku tabel, które zestawiają poszczególne wersje systemu Windows 7 funkcja po funkcji. Dzięki temu już dziś możecie wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie edycję Windows 7, którego premiera już niebawem. Funkcje zostały pogrupowane według następujących kategorii:

  • Interfejs Użytkownika
  • Bezpieczeństwo
  • Wydajność
  • Mobilność
  • Sieć i łączność
  • Multimedia
  • Aplikacje
  • Narzędzia systemowe
  • Funkcje dla biznesu

System Windows 7 jest dostępny do pobrania w wersji Beta 1. Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
3 kwietnia 2009, 18:09
4 738
Odsłony
Adam Stępień
3 kwietnia 2009, 18:09
4 738
Odsłony



Komentarze

Witam all... Windows 7... osobiście mieszkałem w Anglii więc mogłem sie zapoznać z nowym wytworem M$"a... Jedno słowo beznadzieja... ~magic
Magic, 4 kwietnia 2009, 10:00
@magic
my w Polsce też mogliśmy się zapoznać z tym systemem, podobnie jak mieszkańczy Tadzykistanu, Sri-Lanki czy Magadaskaru :P
mi sie najbardziej podoba ograniczenie w wersji starter do max 3 uruchomionych aplikacji. biorąc pod uwagę że przy autostarcie ktoś z krajów 3 świata uruchomi sobie darmowego antywirusa + darmowe firewalla (to już 2 programy) to zostanie mu już niewielkie pole manewru przy uruchamianiu czegokolwiek :"> przy takich ograniczeniach wymagania dla wersji starter powinny być sporo zmniejszone, bo jeśli zakłada się że ludzi tam nie stać na lepsze edycje systemu to ich sprzęt także może nie sprostać wymaganiom minimalnym

somebody, 4 kwietnia 2009, 10:36
Jako mieszkaniec Burgustanu Halejskiego mogę rzec tylko, że Windows 8, który osobiście przesłał mi mój kolega Bill jest Ma$akryczne.

Rafi, 4 kwietnia 2009, 10:52
@somebody to ograniczenie jest (tak jak w Viscie Starter) tylko do 3 okien otwartycz na raz!! Procesów możesz mieć nawet 1000 jeśli Ci się podoba i jeśli Ci RAM"u starczy!!!!!!!!!!!!
Uszaty, 4 kwietnia 2009, 14:08
@Uszaty
nie mam ani nia miałem okazji mieć wersji starter ale "Limit działających równocześnie programów" dla mnie nie znaczy uruchomione okna tylko programy, nawet zminimalizowane :) jeśli jest jak piszesz to autor błędnie to opisał. dotarłem do opisu visty starter

http://www.microsoft.com/poland/windows/products/windowsvista/editions/starter/default.mspx
na to nawet są ograniczenia góre że nie można mieć za dobrego procerosa, za dużo ramu ani dysku :D
jakaś paranoja. te wersje starter to chyba za darmo powinny być rozdawane

somebody, 4 kwietnia 2009, 15:31
Wersja Starter jest jak najbardziej bardzo dobrym system dla obecnie juz szykowanych w fabrykach komputerow, ktore beda montowane od przyszlego roku w wiekszosci w samochodach w wyzszym standardzie. Po co mi wersja Ultimate w 10-12 calowym komputerze w samochodzie?. Zjade na bok na Parking, wejde na internet, zarejestruje siebie lub dziecko do lekarza, czy zaplace za nastepny miesiac insurance za samochod, czy zaplace za telefon komurkowy, badz sprawdze saldo mojego konta w banku, czy inne zeczy. Przeciez w samochodzie nie bede tworzyl wysokiej grafiki, czy w Premierze CS4 filmow wysokiej rozdzielczosci w blu-ray !!!.
Radek USA., 4 kwietnia 2009, 16:59
@Radek USA
chyba nie do końca wiesz co to jest wersja starter :P
przeczytaj sobie co to jest na amerukańskiej stronie :)
http://www.microsoft.com/windows/windows-vista/compare-editions/starter.aspx
szczególnie to zdanie:
"Windows Vista Starter is not available in developed technology markets such as the United States, the European Union, Australia, or Japan. Windows Vista Starter ships on lower-cost computers sold by original equipment manufacturers (OEMs) and Microsoft OEM distributors in 139 countries."
w żadnym amerykańskim samochodzie tego raczej nie spotkasz a już na pewno nie w żadnym z wyższe półki

somebody, 4 kwietnia 2009, 17:42
No i oczywiście dwie najciekawsze funkcje, czyli BitLocker oraz bootowanie z VHD tylko w wersji Ultimate... Szkoda, że nie będzie ich w professional
Deja Vu, 4 kwietnia 2009, 22:48
@somebody
Bo starter to nie jest pełnoprawny Windows, a te wymagania są dla tego by jakiś "cfany" producent sprzętu nie sprzedawał normalnych kompów z wersją starter. Zresztą antywirusy i firewalle nie liczą się do tych 3 programów.

ja, 7 kwietnia 2009, 22:23
Odnoszę wrażenie ze nie bardzo wiecie o jaki system chodzi cytat: "Magic 4 kwietnia 2009, 10:00 Witam all... Windows 7... osobiście mieszkałem w Anglii więc mogłem sie zapoznać z nowym wytworem M$"a... Jedno słowo beznadzieja... ~magic" Wymagania: 1.Ukończona szkoła podstawowa i elementarna zdolność pisania i czytania. Zawsze mnie zdumiewaja ludzie nie mający nic do powiedzenia a mający parcie aby za wszelką cenę zaistnieć. Po kilku wizytach na tym forum mogę autorytatywnie stwierdzić iż większość wręcz nie ma pojęcia co to jest PC nie mówiąc o systemach operacyjnych.Żenada.
marecki, 19 kwietnia 2009, 08:58