Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Piękny ekran logowania w Windows 7

Piękny ekran logowania w Windows 7

Wygląda na to, że nowa kompilacja Windows 7 (build 7057) pozwala na łatwą zmianę tła dla ekranu logowania. Do tej pory w systemach Windows zmiana interfejsu logowania wiązała się z zastosowaniem różnych modyfikacji (podmiana plików systemowych) bądź sięgnięciem po specjalne programy dedykowane takim operacjom.

Microsoft wprowadził w nowej odsłonie Windows 7 możliwość personalizacji ekranu logowania poprzez stosunkowo przyjazną użytkownikowi edycję rejestru, de facto przygotowaną z myślą o Partnerach OEM. Należy zmodyfikować wartość klucza OEMBackground na 1 w następującej ścieżce: HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background. Jeżeli taki klucz nie występuje, wystarczy go dodać jako klucz typu DWORD z wartością 1. Plik graficzny, jaki ma być wyświetlany podczas logowania, o rozmiarze nie większym niż 256 kb, powinien być umieszczony w folderze %windir%\system32\oobe\info\backgrounds i nazwany zgodnie ze współczynnikiem rozdzielczości wyliczonym poprzez podzielenie szerokości przez wysokość (np. 1,6 dla rozdzielczości monitora 1920x1200).

Adam Stępień
17 marca 2009, 18:29
24 314
Odsłony
Adam Stępień
17 marca 2009, 18:29
24 314
Odsłony



Komentarze

A nie mogliby po prostu w udostępnić specjalną opcję w ustawieniach systemu do zmiany ekranu logowania?! PS: Ten w artykule jest bardzo mi się podoba :)
Gregory, 17 marca 2009, 19:21
Sorki za niepotrzebną literkę "w" przed słowem "udostępnić" i za "jest" w drugiej linijce. Taki rozkojarzony jestem :D
Gregory, 17 marca 2009, 19:23
?

Nie ma takiej strony, 17 marca 2009, 19:26
zajebi****, tego wszystkim brakowalo

..., 17 marca 2009, 19:52
No wreście Microsoft spełnia oczekiwania użytkowników. Szkoda że nie obsługuje standardów głośników 5.1 i 7.1. Ale podobno Microsft współpracuje z Creativem.
Piotrek, 17 marca 2009, 20:04
dla tej zmiany kupie win7, mysle ze to powinno byc glownym punktem promocji nowego systemu bo kogo tam obchodzi obsluga 5 i 7.1
h141, 17 marca 2009, 20:59
Skąd za darmo można pobrać wersję testową Windows 7?

Bolszewik, 17 marca 2009, 21:23
http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/8845,Windows_7_Beta_1_kompilacja_7000.aspx

Adam Stępień, 18 marca 2009, 00:12
Gdzie można dorwać build 7057? Jak na razię mam tylko z 7000.

Gardner, 18 marca 2009, 08:37
@Gardner: Oficjalnie - nigdzie; nieoficjalnie i nielegalnie: poszukaj wśród torrentów :)

Blasoft, 18 marca 2009, 08:49
fakt, zgadzam się z Gregorem. Nie mogli udostępnić specjalnej funkcji do zmiany tła?

and, 18 marca 2009, 10:04
@and: Moze to zrobia w RTM. Wystosujmy petycje o taka opcje...

Henek, 18 marca 2009, 15:22
Te kwiatki mi coś przypominają, something like GNOME ...
Szybko wpadli na tę "rewelacyjną" funkcję, która już dawno była w KDM, GDM ...

xunil, 18 marca 2009, 19:27
proponuje pobawic sie tune up"em ;)
crabe, 19 marca 2009, 12:02
wie ktos moze gdzie jest build 7061??

maciej, 19 marca 2009, 16:07
Nie ma się czym zachwycać, prościej pobrać darmowy program Logon Studio Vista i ten sam efekt uzyskamy w 5 sekund.

Andy, 19 marca 2009, 21:53
wie ktos moze gdzie mozna pobrac build 7061??


maciej, 19 marca 2009, 22:20
Buhaha, już wszystko z Liunxa kopiują. Czy wam to czegoś nie przypomina? Mi tak, a dokładniej linuxowego GDMA(http://th07.deviantart.com/fs37/300W/f/2008/261/8/f/openSUSE_11_1_GDM_Light_Glass_by_Falco101.png) Ale to nic, podobno mają wprowadzić windowsowe REPOZYTORIA!!!!!!! Żenada, niedługo w windowsie będzie instalowana komerycjna wersja GNOME, a w topowych wersjach WinKDE!
Wojtek, 20 marca 2009, 17:18
I tak nikt nie chce tego badziewia jakim jest Linux.

maciej, 20 marca 2009, 20:17
@ maciej
To że nie umiesz się czymś posługiwać nie znaczy że jest badziewiem:)

maclaw, 20 marca 2009, 23:59
No wlasnie tez chcialem zauwazyc ze nie zmiernie przypomina Linux

PB, 22 marca 2009, 16:35
zywcem wyjate z linuxa... :/

yan, 22 marca 2009, 22:51
Nie wygląd jest ważny...

gregory, 23 marca 2009, 13:07
"super" ja nie wiem jak moża żyć bez zmiany okienka do logowania. Ale shit!!!!!!!!!!!!!!
gosc, 23 marca 2009, 16:39
Może w końcu teraz będzie coś normalnego
Łvki19, 23 marca 2009, 17:50
Na zmianę tła pozwalają także kompilacje: 7000, 7022, 7048 i inne między beta 1 a 7057. Sprawdzone; metoda postępowania identyczna.

cinek, 24 marca 2009, 17:09
Gratulacje. Ekran logowania jest z cala pewnoscia bardzo wazny;)
Mogliby chociaz sami cos czasem wymyslic zamiast zrzynac wszystko z Mac/Linux itd.

Haha, 2 kwietnia 2009, 10:28
Przy dzisiejszym poziomie zaawansowania techniki Windows 7 powinien pozwalać na takie wodotryski, że gały wypala, a takie pierdoły jak zmiana tła w ekranie logowania powinny być conajmniej standardem. Nie wspomnę o wspieraniu autorkisch themów jak w Linuksie. Pal licho, najidiotyczniejszy jest fakt, że za te żałosne próby ulepszeń i ułatwień płacimy niemałe pieniądze. Ok, ekran logowania, własne tło - super, ale to powinno mieć miejsce już w Viscie.

cccc, 22 kwietnia 2009, 03:06
A nie można łatwiej programem?
http://www.windowseven.pl/zmiana-logowania-windows7/

ipv6, 23 kwietnia 2009, 09:38
dziala tez w 7600 tylko troszke inny klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background reszta jak w opisie
bnq, 7 października 2009, 12:30
Nie bawcie się w jakieś zabawy w rejestrze. Polecam program W7C LogonUI Changer, łatwo i szybko
berni_138805, 23 grudnia 2009, 19:25
Jestem zalogowany jako administrator ale mimo to mam odmowę dostępu do zapisu w tym folderze. Atrybuty usunąłem.
dortyl24, 17 grudnia 2013, 17:59