Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wzbije się na szczyty dzięki Window...

Microsoft wzbije się na szczyty dzięki Windows 7

Analitycy wróżą świetlaną przyszłość dla Microsoftu ze względu na przyspieszone prace nad wydaniem Windows 7.

Collins Stewart, analityk Sandeep Aggarwal, ocenia, że wypuszczenie nowego systemu w czerwcu czy lipcu może oznaczać dla firmy dochód w wysokości półtora miliarda dolarów w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy dostępności na rynku. Jeżeli Windows 7 będzie nadal tak ciepło przyjmowany przez recenzentów jak dotychczas, klienci będą uaktualniać swoje systemy do "siódemki" albo kupować nowe komputery z preinstalowanym Windows 7. Nie powtórzy się sytuacja, kiedy użytkownicy Windows Vista byli nierzadko skłonni do powrotu do Windows XP, korzystając z możliwości downgrade'u.

W dobie globalnego kryzysu w branży komputerowej zwycięsko ma wyjść Microsoft, wydając nowy system o kilka miesięcy prędzej, niż się spodziewano.

System Windows 7 jest dostępny do pobrania w wersji Beta 1. Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
10 marca 2009, 11:46
3 942
Odsłony
Adam Stępień
10 marca 2009, 11:46
3 942
Odsłony



Komentarze

Kryzys się pogłebia powini jak najszybciej wydać Windows 7.
anonimus, 10 marca 2009, 19:06
Niech tylko za bardzo się z nim nie pośpieszą. Lepiej aby wydali go miesiąc później niż zakładają a nieżeli po miesiącu miałby powastać 1 SP.

max772, 10 marca 2009, 20:33
Racja - tutaj pośpiech nie będzie wróżył nic dobrego. Lepiej później ale z dużo lepszym efektem.

HEMik, 10 marca 2009, 21:40
Używam bety Win 7 jako podstawowego windowsa (mimo że mam Xpka sp3) i poza nie działającym Punkbusterem innych bugów nie widzę poza spieprzonym wyświetlaniem stron w IE8 .WYDAJCIE GO JUŻ!!! Już zbieram kasę. CZEKAM Nawet na nie wypasionym kompie działa szybciej niż świeża instalka Xpka więc warto będzie zmienić. :) :) :) intel E2160,2Gb ram, NV 8600 256Mb, Asus P35
z@interesowany, 11 marca 2009, 07:34
Na początku tez zachwycałem się Win7. Teraz widzę, że zmierza to do kolejnego gniota ala Vista. Jeżeli XP ładuje mi się w 20 sekund a Win7 w 45 sekund (porównując XP produkcyjny z Win7 goły), to ja dziękuję za taki system. Po prostu przerost formy nad treścią. System nie ma emanować bajerami tylko być produkcyjny. Poni Zosia może i chce mieć cuś ślicznego ale ja chcę pracować a nie ekscytować się wyglądem. Zapewne ktoś powie, że mam zmienić sobie na wygląd klasyczny jak mi się nie podoba, ale niech mi odpowie za co mam płacić i kupowac Win7, jeżeli moge spokojnie na XP robić to szybciej i bez dodatkowych kosztów.

Michu, 11 marca 2009, 08:05
Jeżeli nie napotkają jakiś poważniejszych błedów mogą wydać Windows 7 w wakacje.

Serpher, 11 marca 2009, 08:29
Jak będą się tak spieszyć z jego wydaniem, to jeszcze coś popsują i będzie jak z Vistą. Ja też używam Windows 7 jako podstawowego systemu, bo chodzi dużo szybciej od XP. U mnie uruchamia się w 25s i ani razu się jeszcze nie zawiesił, więc z niecierpliwością czekam na wersje finalną.

LucasCorp, 11 marca 2009, 09:21
" Zapewne ktoś powie, że mam zmienić sobie na wygląd klasyczny jak mi się nie podoba, ale niech mi odpowie za co mam płacić i kupowac Win7, jeżeli moge spokojnie na XP robić to szybciej i bez dodatkowych kosztów."

 
za directx 11, wsparcie 64bitowe, multitouch... etc

gordon, 11 marca 2009, 15:48
LucasCorp nie wiem jaka masz maszyne, ale jakby moj komputer uruchamial sie dluzej niz 15 sekund od momentu nacisniecia "power" na obudowie to nie byl bym zadowolony.. a nawet bardzo niezadowolony. czas startu mojego komputera i ladowania mojego w2k3 z mnostwem uslug na starcie lacznie z logowaniem nigdy nie przekroczyl magicznej bariery 15 sekund... zeby bylo smieszniej moj sprzet nie jest jakis "super" to zaledwie athlon x2 3800+, 2GB ram, 250GB dysk sata...

szmon, 11 marca 2009, 15:54
@lucas i michu - mnie dos startuje natychmiast ->poco wam zamulone na maxa xp skoro na dosie dziala szybciej ?

Duke, 11 marca 2009, 16:54
szmon - komputer mam podobny do twojego bo athlon x2 4200+ i 3GB ram. Nie wiem jakie są czasy uruchomenia u innych, porównywałem to tylko z moim XP i Vistą, którą mam na drugiej partycji. No i czas liczyłem od momentu wyboru systemu w biosie a nie od włączenia komputera, 25s to dużo? :)

LucasCorp, 11 marca 2009, 18:43
Microsoft wzbije się na szczyty ale jeszcze z większym hukiem spadnie

Pablo, 11 marca 2009, 19:26
@LucasCorp itp
nie chce nikogo obrazac ale w 15s to startuje chyba tylko po hibernacji lub win2k po instalacji...wiem to z doswiadczenia (testowalem rozne systemy na roznych sprzetach)
i Duke ma racje, DOS jest najszybszy... chociaz jest jeszcze QNX typowy system real-time
sa jeszcze inne typowo inzynieryjne napisane w assemblerze to juz jest rewelacja tylko... po co normalnemu userowi taki system?
(pytanie retoryczne jesli ktos wie o czym mowa...)

przem_, 11 marca 2009, 21:53
DOS najszybszy? A ja myślę, że Vista szybciej wstaje po wejściu w stan niskiego poboru energii. Dobrze ta funkcja jest zrobiona na laptopach, bo wtedy sprzęt się właściwie wyłącza i pobiera wtedy z 1% mocy baterii na godzinę, ale odpalenie komputera z tego trybu to niecała sekunda. Oczywiście to troche co innego niz startowanie od zera... jednak nawet jak cały czas przechodzi się w ten tryb wstrzymania to nie zauważa się spadku wydajności systemu (to, że sesja systemu trwa długo nie oznacza, że zamula coraz bardziej).
Deja Vu, 11 marca 2009, 23:17
Deja - zanim mignie ci pasek ladowania visty juz mozesz w norton commander smigac pod dos ;">
 

Duke, 11 marca 2009, 23:33
przem__ nie uzywam hibernacji i w ogole rzadko kiedy cos wylaczam. No i mam zegarek w domu i udalo mi sie nauczyc nim poslugiwac ;)
LucasCorp moze dlatego ze ja mam w miare swieza instalacje (ok pol roku) :D w kazdym razie 25sekund to sporo bo pamietam moj stary stary zlom i win98 xD to bylo smieszne ;"> swiezo po instalacji w2k3 wstaje w ok 7-10sek xD Moj kumpel ma fajny sprzet ale zanim przejda ekrany biosu to mija ok 6 sekund ekstra ;">

szmon, 12 marca 2009, 07:58
@Duke Po odpaleniu komputera zanim bios sprawdzi sprzęt i zacznie cos bootowac (np. DOS) to Vista już będzie czekała na zalogowanie. Sprawdz sam i się przekonaj ;-) Nie mówię oczywiście o hibernacji, a o stanie niskiego zużycia energii. Wtedy nawet nie ma czegoś takiego jak pasek ładowania visty, po prostu od razu wstaje system.
Deja Vu, 12 marca 2009, 09:53
Nie ma co sprawdzac - naprawde ;"> Cały Dos 6.22 zajmuje okolo 3MB to jest 100x mniej niz plik zrzutu na dysku od Visty ;">

Duke, 12 marca 2009, 10:33
@Duke Czy w ogole masz pojecie o funkcji o której piszę? Przy stanie niskiego zużycia energii Vista caly czas siedzi w pamięci RAM, zatem z HDD nic nie jest ładowane. Sesja cały czas siedzi w pamięci i po uruchomieniu w mgnieniu oka wszystko jest przywracane do stanu wyjściowego. Z tego co widzę, to Twoje zdanie poparte jest "bo tak myślę, tak jest". Może trochę praktyki?
Deja Vu, 12 marca 2009, 12:31
Deja - kogo i czego chcesz uczyc? Mowa o starcie systemu a nie jego uspieniu. Jedno z drugim sie ma jak piernik do wiatraka.
 
Uczepiles sie tego jak rzep psiego ogona - przeczytales cos w Chipie czy co ? Pozatym dla twojej informacji uspienie systemu nie musi powodowac wrzucenia zawartosci do ram - moze tez byc w pliku wymiany zalezy jaka opcje wybierasz (i nie mowie tu o hibernacji).

Duke, 12 marca 2009, 18:07
@Duke, dzięki za informacje, tej wiedzy pragnąłem od dziesięcioleci. Faktycznie nie ma co kontynuować tematu. Pozdrawiam
Deja Vu, 12 marca 2009, 19:55
Do wiadomości Moderatora i Twórców Serwisu, przydało by się jakieś blokowanie lub wyróżnianie, albo zabezpieczanie komentarzy przed podszywaniem się pod inne osoby.
 
Tak jak ja teraz podpisałęm się kaktus, za minute przypadkowa osoba, (już nie ja) może podpisać się też kaktus i wszysy będą myśleli, że to ja.
 
Takich przypadków nie powinno być, komentarze powinny, być możliwe po zalogowaniu się, albo przy komentarzach powinien być adres MAC jego karty sieciowej, i może IP-ka (chociaż IP-ka to może nie najlepszy pomysł).
 
Przemyślcie to :)
 
Pozdrawiam
Kaktus
 
 
 
 

Kaktus, 13 marca 2009, 11:13
Dziwne, komentarze - mamy 13 marca a komentarze z 11 marca czekaja na akceptacje. @Kaktus - to moze hasze IP"kow?
MR.X, 13 marca 2009, 14:13
Właśnie używam Win7 (Vista po formacie przepadła :D) i jestem zadowolony, jeszcze tak wspaniałego systemu nie widziałem, dla mnie to taki przełom jak Windows 95. Nowy, ładny, szybki, stabilny.
Hakerpawel, 15 marca 2009, 21:48
zadałem pytanie i oczekuję na nie odpowiedzi,specjalnie na WinXp mi nie zalezy,dopracowuję sobie Linuxa!,mam jednak żel do twórców Win,raz cena dwa monopol,na wszyskie uzytki stosowane w WinXp,tego nie ma w społecznosci Linuxa.wszystko co trzeba kupić w XP,w linuksie i jego wersjach dobrzy ludzie dają darmo,podobnie jak robiłem to ja,uczac bezinteresownie elektroniki i informatyki łącznie z cybernetyką.Drodzy Pa”stwo to sa kpiny z chcacych być uczciwymi ludzi!
kwap47@os.pl
petrus

ps.petrus, 17 marca 2009, 04:46

Ja trochę przez ciekawość, również zainstalowałem (darmowy) windows-a 7 ale zaskoczyło mnie pozytywnie oczywiście jego szybkość! I naprawdę fajowy system ale powiedźcie mi, dlaczego na Nim nie da się pograć w Wiedźmina (cały czas używam linux-ów i nigdy z niczym nie miałem problemu, system jak mówię jest całkiem fajowy. Pozdrawiam (beta betą ale ten problem istnieje od samego początku i nic?

Jarek, 17 marca 2009, 13:48
To jeszcze raz Ja, dlaczego w dalszym ciągu nie można zainstalować emulatora napędu „Demon” ani „Alkochol 120%” cały czas to samo, te uwagi Ktoś czyta, w ogóle?)


Jarek, 17 marca 2009, 14:00

Wszyscy się zachwycają nowym windowsem 7, i słusznie, jest całkiem fajny, ale dużo Mu jeszcze do Minta6, pozdrawiam

Jarek, 17 marca 2009, 14:04
ja juz jestem prawie przy koncu pracy.Widows przestałmnie całkowicie interesować,dziękuję Polskiej Społeczności UBUNTU,że zechcieli przetłumaczyć na język zrozumiały dla przeciętnego Polaka zawiłosci systemu.Powywalałem co niepotrzebne na śmietnik,stworzyłem sobie konfigurację taką jaka jest mi potrzebna,i tak p[owinien wygladać Win,i jesli go tak przygotujecie być może będziecie mieć sporo nabywców.Po co komu kupa niepotzrebnych śmieci?,za to baza tekstowa wer.polskiej o tak<br />dzięki za wydatną pomoc,wyleczyliście mnie z Win dokładnie!
"petrakwap"
ps.pomo serwisu całkowicie zbyteczna!

petrus, 17 marca 2009, 16:07
czytałem koment pod moim adresem,dalej smieło sa jeszcze portale gdzie mozna mnie obsmarować,np.ELEKTRODA,.pli ERES.pl miłej abawy życzę :*
na pamiatkę moje motto
Tyle ile mi zabrałeś,sobie zabrałeś
nadal zycze wszystkiego dobrego,na jednym IP sa dwa kompy syna i mój,sym kupił sobie nowego XP,ja miełem piracką,ale ja wywaliłem.Mam UBUNTU 8.04.1- wer mója.Prawd ą jest ze XP jest dal sklerotyków,wszystko instaluje się samo,ale Panowie (to juz polityka!)instaluje sie też coś jeszce,prawda? :*
życzę dobrej nocy Adminowi,Mod i userom!
petrakwap - stary emerytowany nauczyciel,któremu jego uczniowie siękłaniaja,widać u nich zasłuzyłem na więcej niż na nędzną emerytrure,którą dostaję od syków ubeków.Ja UB-ekiem nigdy nie byłem!, TW też,koś kiedyś bedzie musiał za pomówienia oficjalnie przeprosić!,bo na nie nie zasłużyłem.Kończąć stwierdzam łatwo kogoś nazwać złodziejem,i wszyscy w to uwierzą.lecz odwołac juzjest trudniej na to potrzebne są TV,radio i prasa.Petrakwap i log imię i nazwisko,a gogle powiedza prawdę!

petrus, 17 marca 2009, 20:42
ale OT wyszedł :) . Ludziska dla tych co nie chcą Pingwina (bo np. lubią COD4 a ten o ile wiem nie działa na pluszaku :)~ ) ten system jest nowym objawieniem, tak jakim był Win95, ale z "funkcjonalnością" już Win98 na starcie i tyle. ładuje się szybciej,działa szybciej ,więcej wybacza i nawet stery do nvidii zrobili lepiej niż sama nvidiia -u mnie 8600@256Mb. Pozostaje niedopracowany IE8, ale z niego będzie można nie korzystać w końcu :). Odpalił mi staruśką grę People General czego nie chciał już robić XP , kolejny duuuuuży + PLUS. O ile beta od rc nie będzie się stabilnością i jakością pracy różnić od siebie to nic tylko POLECAĆ w szczególności zawiedzonym Użyszkodnikom Visty. Czyżby deju vu jak win2000-winxp jak mi pamięć nie szwankuje??
z@interesowany, 21 marca 2009, 03:37
win 2000 byl udana wersja, tylko niektore gry nie dzialaly... ogolnie u mnie uruchamial wszystko. Jest stabilny i szybki. Szkoda ze czegos takiego nie rozwijaja, oczywiscie z mozliwoscia uruchomienia gier...