Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 odtworzy natywnie pliki QuickTime'a...

Windows 7 odtworzy natywnie pliki QuickTime'a

W czasie cyklicznie publikowanych testów nowych kompilacji Windows 7 niejednokrotnie wspominaliśmy o rozszerzonym wachlarzu obsługiwanych plików, a dziś wiemy już, że wersja RC (Release Candidate) natywnie wspiera format MOV.

Pliki z rozszerzeniem MOV są tworzone przez aparaty cyfrowe czy to komórkowe czy fotograficzne. Dotychczas wydane systemy operacyjne nie wspierają tego formatu, tak więc aby oglądnąć taki klip, należy zainstalować program Apple QuickTime albo inną alternatywę. W Windows 7 ostatecznie wbudowany Windows Media Player 12 będzie bez problemu otwierał takie pliki, bez potrzeby doinstalowywania żadnych dodatkowych kodeków czy odtwarzaczy.

System Windows 7 jest dostępny do pobrania w wersji Beta 1. Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
28 lutego 2009, 08:52
4 399
Odsłony
Adam Stępień
28 lutego 2009, 08:52
4 399
Odsłony



Komentarze

no, doprawdy, wow... bulid 7000 też świetnie sobie radził...
wojtekmaj, 28 lutego 2009, 11:45
Mój WMP zawsze odtwarzał pliki Quick Time"a.Ale tylko pod warunkiem że plik sie przeciągnie i upuści w WMP a nie kliknie na niego.....aha i pod viste polecam najlepsza paczke kodeków jaka tylko istnieje VISTA CODECS PACKAGE -->>>
http://www.free-codecs.com/download/vista_codec_package.htm
Na tych kodekach wszystko chodzi...naprawde polecam

Tomasz Dziak, 28 lutego 2009, 13:04
W tym niusie chodzi o to, że WMP odtwarza pliki MOV  --NATYWNIE-- co oznacza, że nie potrzebuje żadnych kodeków.

regdos, 28 lutego 2009, 13:59
Windows Media Player 12 ma ogromną baze kodeków! Bez problemu otworzymy pliki typu 3gp, MOV, Xvid itd.

Piotrek, 28 lutego 2009, 14:21
a OGG to to odpala? jak nie to nic nie warte.
 

soda2, 1 marca 2009, 12:55
soda2 a ty umiesz napisać lepszyodtwarzacz multimedialny? Jak nie to jesteś niewart nic..
Mam nadzieję że udostępnią RC publicznie eh ;)

virek, 1 marca 2009, 13:29
virek, powszechnie wiadomo, że najlepszym odtwarzaczem który wypuszczono na rynek jest niezaprzeczalnie Apple iTunes. I czy Microsoft wypuści swoje nowe wersje czy nie, to nic nie zmieni tego faktu.

ktosiek, 2 marca 2009, 18:33
Jak odtwarza Divix i napisy txt to Microsoft się postarał

..::M::.., 3 marca 2009, 17:35
Jestem melomanem i jak dla mnie i mojej dokładnie ułożonej dyskografii Windows Media Player 11 jest the best. Czy w iTunes masz może możliwość włączenia dźwięku SRS? Albo włączenie różnicy między dźwiękami głośnymi i niskimi? No i przy dobrych kodekach spokojnie można oglądać W NIM filmy z napisami :-) Wystarczy wiedzieć co, jak i gdzie skonfigurować. A dźwięk płynie z niego niesamowity!

HEMik, 9 marca 2009, 22:06