Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 dla przedsiębiorstw na siódemkę

Windows 7 dla przedsiębiorstw na siódemkę

Microsoft podał oficjalnie więcej informacji o systemie Windows 7 w wersji Enterprise przeznaczonej dla odbiorców korporacyjnych.

Podobnie jak w przypadku Windows Vista w wersji Enterprise, wydanie to będzie dostępne wyłącznie poprzez licencjonowanie Software Assurance, a jego nabywcy będą mogli korzystać z siedmiu wyjątkowych funkcji niedostępnych w wersji Professional (odpowiednik edycji Business Windows Vista).

 • DirectAccess - dostęp do sieci firmowej bez użycia VPN-u przez mobilnych użytkowników;
 • BranchCache - szybsze pobieranie plików z oddziałów;
 • Enterprise Search Scopes - proste wyszukiwanie informacji w lokalizacjach sieciowych (włącznie ze stronami SharePointa);
 • BitLocker i BitLocker To Go - ochrona danych na dyskach twardych komputera i przenośnych pamięciach;
 • AppLocker - możliwość zablokowania uruchamiania programu przez centralnie zarządzane Zasady Grupy;
 • Optymalizacji VDI (Virtual Desktop Infrastructure) - dodanie obsługi wielu monitorów oraz mikrofonu, jak również bootowania fizycznego komputera z obrazu wirtualnej maszyny (plik z rozszerzeniem VHD);
 • Wielojęzyczny Interfejs Użytkownika - wykorzystanie jednego obraz systemu do instalacji na całym świecie.
Ponadto Windows 7 Enterprise będzie zawierał podsystem dla aplikacji Uniksowych (SUA) oraz dodatkowe licencje: dla uruchomienia nawet czterech kopii systemu Windows w wirtualnym środowisku oraz dla bootowania systemu po sieci.

System Windows 7 jest dostępny do pobrania w wersji Beta 1. Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
17 lutego 2009, 14:06
3 148
Odsłony
Adam Stępień
17 lutego 2009, 14:06
3 148
OdsłonyKomentarze

To teraz pytanie: czy wszystkie te funkcje będą dostępne w wersji Ultimate?
Deja Vu, 17 lutego 2009, 17:47
ech,a nie lepiej przestać się podniecać windowsem i zainstalować darmowego linuxa?

misza, 17 lutego 2009, 18:31
A nie lepiej przestać się podniecać Linuksem i zainstalować coraz tańszego i łatwiejszego Windowsa? A poważnie, to zainstalowanie linuxa to internetu, filmów, komunikacji, itp. nie stanowi problemu i można to zrobić. Jednak bardziej zaawansowane użytkowanie wymaga bardziej zaawansowanego podejścia (z którym nie każdy sobie szybko poradzi). Zresztą to nie temat na taką dyskusję (dlatego dziwię się @misza Twoją prowokacją?). Swoją drogą jeżeli jesteś w stanie znaleźć na Linuksa programy o funkcjach opisanych w tym artyluje i skonfigurować to wszystko w dużej firmie to gratuluję i dziwię się, że masz czas udzielać się na tym portalu mając takie umiejętności. A jeżeli nie wiesz nawet o co chodzi w tych funkcjach, to nie wyrażaj swojej opini o Linuksie tak śmiało.
Deja Vu, 17 lutego 2009, 19:50
Dołoże oliwy do ognia ;-).... , a kto z tego kozysta na codzień w firmach ? Pominę pytanie odnosnie Polski. Jeśli potraktować o jako potencjał, wodotryski to mozna je również odszukać w inych systemach. Dla każdego to trzego poszukuje i na co go stać.
 
Pozdrawiam

Kol, 17 lutego 2009, 19:54
@Kol zależy, jakie firmy się ma na myśli. 1) Typu panie zajmujące się księgowością i innymi papierkami (tutaj Linux, Open Office, Firefox wystarczą w zupełności) 2) Grupy programistów czy ludzi zajmujących się wiekszymi projektami, zarządzanie ludzmi w grupie, komunikacją pomiędzy placówkami itd (myślę, że MS oferuje dużo bardzo dobrych rozwiązań w tych kwestiach, jednak nie twierdzę, że nie znalazły by się substytuty tych produktów w wersji darmowych, jednak trzba pamiętać, że nie wszystkie darmowe programu są darmowe do celów komercyjnych. Jednak w kwestii tych drugich konfiguracja jest dużo trudniejsza, tzn. mniej osób posiada aż takie umiejętności, aby to zrobić).
Deja Vu, 17 lutego 2009, 20:01
@Deja Vu<br /> <br /> <br />
<br /> (...) i zainstalować coraz tańszego i (...) Windowsa?
<br />
Bzdury gadacie Panie, w związku ze wzrostem kursu $ i Euro ceny sa coraz większe i tak (podaję ceny netto zakupu)
- XP HOME - dzisiaj 316 - 2008.03.25  - 235 - wzrost o 80 zł netto (35%)
- VISTA BASIC PREM. - dzisiaj 405 - 2008.03.09 - 284 - wzrost o 121 zł netto (42% !!!)
<br />
1) - firmy ksiegowe - tutaj  linux może stwrzać problemy jezlei chodzi o dedykowane oprogramowanie księgowe
2) Grupy programistów - a tutaj wręcz przeciwnie idealne środowisko to linux, dostępne darmowe IDE i do zarządzania projektami oraz w standardzie systemy kontroli wersji (cvs, svn) oraz różnorakie oprogramowanie do porównywania i przetwarzania danch typu diff, sed, itp. <br />

regdos, 18 lutego 2009, 10:42
@up
 
powinno być Vista Home Premium zamiast VISTA BASIC PREM.

regdos, 18 lutego 2009, 10:43
@Deja Vu nie zmienia to faktu iż jest możliwe zastosowanie alternatywy. Kwestia ceny ( całkowitej, nie tylko samego rozwiązania czy też jego wdrożenia). Zgadzam się iż w niektórych przypadkach M$ jest tańszy lecz nie we wszystkich.  Pytanie, czy aby napewno w/w funkcjonalność w wersji "de lux" za nie małe pieniądze warta jest rozpatrzenia ?! Osobiście nie uważam aby tak było. Jest to tylko moje zdanie. Tak jak napisałem wcześniej, kwestia "rozwiązania" i ceny zależy od nas. Wybieramy to na co nas stać i co jest potrzebne. Jednak aby powyższe "wodotryski" miały przemawiać na korzyść M$ tego bym nie powiedział. <br />

Kol, 18 lutego 2009, 20:39
@redgos. Zdanie "A nie lepiej przestać się podniecać Linuksem i zainstalować coraz tańszego i łatwiejszego Windowsa?" było ironią do ostatniego komentarza. Przykro mi, że odebrałeś to tak poważnie.

Deja Vu, 19 lutego 2009, 11:29
Godzina pracy informatyka: 100zł
Ilosć godzin potrzebnych do przyswojenia wiedzy z zakresu alternatywnego systemu dla osoby slabo zorientowanej informatycznie: minimum 5 (zakladam ze szybko lapie).
 
Cena oprogramowania ktore uzytkownik zna: 600zł (Vista 64 PL Buiss).
 
Samo to powoduje ze windows jest jednak czesto gesto znacznie tanszy w utrzymaniu niz Linuch i pochodne.

Duke, 20 lutego 2009, 12:44
Linux jest dla osób, które lubią siedziec po 6 - 7h, co chwile bledy o braku pakietow, nastepne kompletnie nie zrozumiale bledy - przeglądanie forów itd itd... instalując 2 programy, co w windowsie by sie zrobilo w ciagu 2 minut:">
 
Tyle mam na ten temat ;">

Brak, 21 lutego 2009, 01:44

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.