Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 kompilacja 7022 w Sieci

Windows 7 kompilacja 7022 w Sieci

Właśnie mija miesiąc, od kiedy wszyscy zainteresowani mogą testować upublicznioną kompilację 7000 systemu Windows 7, miesiąc, w trakcie którego Microsoft przygotował kolejne kompilacje, tym razem niedostępne dla ogółu (7003, 7004, 7012, 7015, 7016, 7022, 7025, 7028 i 7034) - tak przynajmniej twierdzą redaktorzy ArsTechnica.

Kompilacje te nie wyciekły do publicznych sieci Torrentowych, choć znalazł się wyjątek - 32-bitowa kompilacja 7022 Windows 7, która w miniony weekend przedostała się do Sieci. Redakcja serwisu omawia w skrócie najważniejsze zmiany tej wersji w stosunku do udostępnionej publicznie przez Microsoft kompilacji 7000. Instalacja w Windows 7 build 7022 przebiega przede wszystkim krócej. Ponadto w trakcie jej przebiegu nie jesteśmy już pytani o założenie grupy Homegroup - system zakłada ją automatycznie. W samym środowisku pracy można już zauważyć nieco więcej nowości, w tym m.in. zmianę kolorystyki eksploratora systemowego, IE8 w wersji RC1, odświeżony WMP12, a także nowe ikonki, efekty wyglądu, pozycje w menu Start (Homegroup oraz Downloads). W buildzie 7022 praca gadżetów Paska bocznego systemu Windows (Sidebar) nie jest już uzależniona od tego, czy włączona jest Kontrola Konta Uzytkownika (UAC). Na zakończenie ciekawostka - odinstalowanie Windows Media Playera, Windows Media Centera i Windows DVD Makera jest dostępne z poziomu apletu Funkcje systemu Windows (Media Playback Applications).

Serwis podzielił się także wrażeniami z użytkowania Windows 7 kompilacja 7022: "Osobiście czekam na publiczne udostępnienie nowej kompilacji, choć build 7022 udowadnia, że Microsoft jest na dobrej drodze do wydania wersji RC (Release Candidate)".

Adam Stępień
10 lutego 2009, 19:09
7 184
Odsłony
Adam Stępień
10 lutego 2009, 19:09
7 184
Odsłony



Komentarze

Super, że można usunąć z systemu zbędne programy - dzięki temu będzie więcej miejsca na HDD :) Może Windows 7 będzie dobrym systemem!?

:::pRZEMEK, 10 lutego 2009, 21:16
Goła Vista chodzi porównywalnie na tym samym sprzęcie, co Win7. Na słabszym sprzęcie Win 7 chodzi nawet nieco gorzej. A propos laptopów - znając życie producenci laptopów nawrzucają MS SQL Server, MS Office 07 trial, Adobe Reader, Google Desktop Search, Yahoo Toolbar, jakąś Picasse, trochę softu do Wireless Lana, jeszcze trochę do niby oszczędzania baterii, wyciszania napędu DVD oraz super hiper aplikacje do zarządzania hasłami (obowiązkowo w obcym języku), że Win7 odpalać będzie w 2 minuty...

g3, 10 lutego 2009, 21:27
może dacie test tej kompilacji ?

ja, 10 lutego 2009, 22:09
g3, dlatego ja zaraz po zakupie lapka wywaliłem Vistę, która była zainstalowana, a wrzuciłem tą z płytki, którą dostałem :P doinstalowałem tylko to, co potrzebne i chodziła sporo szybciej...tak samo pewnie zrobię z "7" jak będę zmieniał lapa, a dostanie mi się właśnie ten system

szczur, 11 lutego 2009, 00:11
Zainstalowalem ten Build 7022 i jestem pod mocnym wrazeniem, w stosunku do Build 7000. Prawidlowo teraz dziala usypiane komputera, i inne opcje. Juz bez zadnych problemow dziala cale Adobe Master Collection CS4. Adobe Premier Pro CS4 juz sie nie wiesza. Vegas Pro 8 robi filmy w Blu-ray tez bez zadnych problemow, i szybciej robia oba programy exsport pliku Blu-ray do m2ts jak w Vista.
Radek USA., 11 lutego 2009, 00:29
@ja, niestety nie przewidujemy testu tej kompilacji.

Mateusz Miciński, 11 lutego 2009, 02:15
Dobra taktyka MS. W końcu najwięcej błędów wychodzi w praniu. Kto sprawdzi lepiej system: n zaawansowanych testerów działających tak samo czy 100n użytkowników działających nieprzywidywalnie? 7 powinien być już naprawdę dopracowany do perfekcji w porównaniu z Vista (adczkolwiek na build 7000 nie było jeszcze widać zbytniej poprawy działania).
Deja Vu, 11 lutego 2009, 11:01
Ja używam kompilacji 7000 i jestem bardzo zadowolony chociaż ostatnimi czasy coś zaczyna mi się chrzanić. Jeśli w kompilacji 7022 zmiany są zauważalne na korzyść w7 to myślę że mamy drugie XP a Viście można już kopać dołek.

Virek, 11 lutego 2009, 16:28
Virek, odinstaluj ten build 7000, bo to jest wersja pogladowa z Explorer Beta 2. Praktycznie wiekszosc programow nie dziala. Nie mozliwe jest usypanie komputers, wedlug wybranego czasu. Sciagniete z Microsoft dodatki do Gadgets robia sie ciemne. Nie dziala ksiazka manuals. Nie dzialaja codecs LightScribe do wypalania plyt w nagrywaczkach, i wiel innych rzeczy. Calkiem do kitu ten build 7000. Zaluz 7022 i bedziesz palce lizal. Wszystko dziala poprawnie. Explorer jest juz RC1 taki jak na stronie Micosoft.  Dla mnie osobiscie mogloby juz Windows 7 tak zostac, jak w Build 7022. A wiadomo ze jeszcze beda inne Build"s.

Radek USA., 12 lutego 2009, 03:59
W Build 7022 seriale i Actywacja dziala z Build 7000.

Radek USA., 12 lutego 2009, 04:01
Bardzo chętnie ale skoro build nie jest dostępny publicznie a ja testerem nie jestem to może jednak poczekam. Odkąd kupiłem oryginalny system to wolę sięgać po całkowicie legalne źródła softu takie zboczenie ;">. Wypuszczą RC dla publiki to instalnę a potem kupię wersję sklepową i chyba tyle. Ale w porównaniu z tym co przechodziłem testując Vistę beta 1 to i tak miodzio.

Virek, 12 lutego 2009, 20:32
jak zrobić upgrade z kompilacji 7000 do 7022??

badzeus, 13 lutego 2009, 12:55
@ badzeus
 
Robisz normalnie instalacje Windows 7 tyle źe wybierasz opcję upgrade  z zachowaniem plików i ustawień ;)

FadeMind, 14 lutego 2009, 11:56
Wiecie, Windows 7 to dopiero Beta. Każdy może  upatrzyć w nim błedy i porażki, ale też może zobaczyć dobre strony tegóż systemu. Ja nie mam nic przeciwko kolejnemu systemowi Microsoftu i sądze, że dzięki naszym skromnym opiniom ( być może czytanym przez ludzi z Microsoftu) Microsoft będzie tak dążył do celu, że stworzy idealny system. Być może nawet LiveCD bo wszystko jest możliwe. Za to ja lubię Microsoft: za jego profesjonalne podejście do ludzkich problemów z systemami tejże firmy. Chociaż nikt nigdy nie stworzy systemu idealnego (bez wad)

LESZCZ, 15 lutego 2009, 19:20
No to milo ze redakcja pobiera i testuje rozne nawet nielegalnie pobrane buildy :D

torrenty bsa, 16 lutego 2009, 13:22
ile ten system może w przyszłości kosztować??

Łukasz Bielicki, 16 lutego 2009, 14:40
Oni tego nie testowali... Tylko informuja ze taki jest...