Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 w sześciu edycjach

Windows 7 w sześciu edycjach

Po fali przewidywań i długiego oczekiwania, Microsoft ogłosił listę wersji, w jakich system Windows 7 trafi na rynek.

Najskromniejsza edycja – Starter będzie sprzedawana wyłączenie z nowymi komputerami w krajach rozwijających się. Podobnie jak w przypadku systemu Windows Vista Home Basic, w wersji Windows 7 Starter zabraknie m.in. Aero Glass, a także wielu innych funkcjonalności. Nieco bardziej rozbudowaną wersją dla rynków wschodzących będzie Home Basic. Z myślą o użytkownikach domowych przygotowano dwie edycje: Home Premium (z obsługą Aero Glass, Windows Touch czy Media Center) oraz Professional (gdzie dodano m.in. BitLocker). Enterprise to kolejna wersja Windows 7, której target to średnie i duże firmy. Podobnie jak w przypadku Visty, najbardziej funkcjonalną wersją, zawierającą pełen wachlarz funkcji będzie Ultimate.

Ciekawi też, która wersja systemu Windows 7 - Home Premium, Professional czy Ultimate zdobędzie największe uznanie wśród szerokiego grona użytkowników domowych.

System Windows 7 jest już dostępny do pobrania. Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
4 lutego 2009, 23:14
4 893
Odsłony
Przemysław Dziak
4 lutego 2009, 23:14
4 893
Odsłony



Komentarze

Ja strzelam, że Prof. :P Wydaje mi się, że ta wersja będzie też dostępna przez MSDN (yea)
h141, 5 lutego 2009, 06:35
Końcem końców i tak wszytsko  będzie można zciągnąć na torreentach w wersji aktywowanej.  W naszej pięknej Polsce mamy zdolnych hakerów  a jak wszyscy wiemy to tylko kwestia czasu

jacek9221, 5 lutego 2009, 09:37
@jacek9221: Korzystanie z "wersji aktywowanej" z torrentów to nic innego, jak kradzież towaru o wartości kilkuset PLN. W naszej pięknej Polsce mamy wielu obywateli, dla których złodziejstwo to chleb powszedni :/

Blasoft, 5 lutego 2009, 20:15
Czyli na jedno wychodzi!!! Po co microsoft kusi pięnymi i "funkcjonalnymi" systemami skoro wiedzą że i tak nas zwykłych zjadaczy chleba nie stać na kupowanie windowsa oryginalnego. Dlatego AVE HAKERZY!!!!!!

jacek9221, 5 lutego 2009, 21:44
jak ja uwielbiam msdnaa

huherko, 5 lutego 2009, 22:50
@jacek9221 nie myl hakera z crackerem. To zupełnie dwie różne osoby. Podzielam opinie h141, fajnie będzie, gdy 7 pojawi się na MSDN w wersji Pro ^^

Deja Vu, 5 lutego 2009, 22:52
Wybacznie.... AVE CRACKERZY!!!! Wszyscy udają wielce mądrych ale jakby przyszło sprawdzić wszystkim lewgalność systemów to dopiero byście się mądrowali!!! Wielce legalni się odezwali.

jacek9221, 6 lutego 2009, 10:27
Silverfox no i czego kozaczysz że masz oryginalny system ??? Ciekawo jak będzie z cenami, i nie wiadomo czy i ty nie ściągniesz sobie windowsa z torrentów ...........<br />

Szczepan, 7 lutego 2009, 10:14
Przestańcie się przekrzykiwać. Tu nie powinno być komentarzy odnośnie piractwa tylko dyskusje o nowym systemie.
 
Mam nadzieję, że 7 będzie o niebo lepsza od tego badziewia Visty, którego za darmo bym nie chciał.Bo jeżeli nie to zostaję przy XP.

Punisher2000, 7 lutego 2009, 15:12
A jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem gry cię mało interesują, oglądasz filmy słuchasz muzy iwiele wiele innych rzeczy zrobisz sam za darmo i z dostawą do domu :-) A w dodatku na oryginalych tłoczonych nośnikach. Pozdrawiam linuxowców

Linux, 7 lutego 2009, 15:33
Do Silverfox |:  Na największego idiote wyszedłeś ty swoim rąbniętym ..."pewnie samochodem też nie płacisz na stacji benzynowej no bo przecież tak nas zwykłych zjadaczy chleba nie stać na kupowanie za 5 PLN za litr benzyny"...... Idiota.  Od kiedy tpo można na stacji zatankować i nie zapłacić???? Pomyśl czy udało by się komuś tak normalnie ze stacji odjechać........ Zero mózgu. widać że we łbie masz sam beton.<br />



lol, 8 lutego 2009, 13:41
na idiotów wychodzą ci, którzy dają się zwykłym prowokacjom....tyle,
a co do Ciebie, Lol, to tak samo łatwo wpaść z pirackim systemem, jak wpaść nie zapłaciwszy na stacji.
Używanie "pirata", to zwykłe złodziejstwo. Właśnie wśród takich komentujących powinni szukać złodziei.
Szczerze mówiąc, nigdy nie korzystałem z pirackiego Windowsa, a te 3 czy nawet 4 stówki na parę lat, to jak słusznie zauwazył Silverfox, to nie są duże pieniądze, a do tego jest po prostu wygoda.
Jestem ciekaw, jak Wy, drodzy złodzieje byście się czuli, jakby sztab waszych ludzi pracował nad system przez kilka lat (np. nad XP-kiem), a potem gro osó by Was okradało....sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Sam jestem programistą i szlag mnie trafia, jak to się ludzie chwalą, że mają to a to za cene kilku groszy, bo prąd przecież też kosztuje, ale się nie zastanowią, ile czasu trzeba spędzić nad napisaniem systemu, przetestowaniem itd itp.
Złodzieje, reasumując, postawcie się w roli tych programistów i zobaczymy jak wtedy będziecie gadać.

rotfl, 8 lutego 2009, 19:12
OK. Stać was na legalny system a tak z ręką na sercu to ile macie legalnego pozostałego oprogramowania? Jest dużo dostępnych programów alternatywnych, ale czy aby na pewno korzystacie tylko z legalnego? Sam legalny system to jeszcze nic. Pozostałe oprogramowanie zwykle najbardziej wypasione to wielokrotność ceny Windowsa. Pozdrawiam wszystkich, którzy myślą, że mają czyste sumienie bo kupili sprzęt z legalnym windowsem a nawet mapy w nawigacji mają nielegalne.
Efik, 8 lutego 2009, 19:45
akurat to co nie może być oprogramowaniem zastępczym, jest legalne, jest sporo sposób, żeby nawet nabyć coś taniej i nie być w niezgodzie z prawem...
Natomiast to co mogę, zastepuje sobie zamiennikiem, ot chociażby zamiast Offica od Microsoftu używam OpenOffice.
Duża część programów jest dostępna w przeróżnych gazetach, wystarczy darmowa rejestracja. Kwestia zainteresowania się, a nie póściem na łatwiznę, jak to większość robi.
Założe się, że zaraz ktoś o grach wypalli....ja tam akurat nie gram, bo nie mam czasu, chyba że w jakieś minigierki dla relasku te 15-20 minut wieczorkiem.

rotfl, 8 lutego 2009, 20:06
rotfl podpisuje sie pod twoim postem :)
 
Ja mam lapa z vista basic o raz vista bussines na licencji msdn jak bylem stundntem:) a co do darmowych programow to korzystam z nich jak najbardziej :) chociaz nie ukrywam ze zrzucilem sie sie z rodzinka na offica 2007 home ;) w koncu to nie sa duze pieniadze ale jaki konfort pracy :)
 
 

sebaosowa, 9 lutego 2009, 08:44
W Viście zostało wyłaczone przyśpieszenie sprzętowe karty dźwiękowej.Oczekuję analogicznych posunięć dotyczących grafiki. Są już czterordzeniowe wydajne i energooszczędne procki więc czemu by ich nie dociązyć??

indian, 13 lutego 2009, 16:16
Spójrzmy prawdzie w odbyt. O złodziejstwie mówimy wtedy, kiedy coś miałeś, ja to zabieram i teraz ty nie masz. Przy piractwie komputerowym miałeś i nadal masz, tylko po chrześcijańsku się podzieliłeś. Bóg z tobą, Rotflu-programisto. PS. Programiści powinni być szczęśliwi, że w ogóle dopuszcza się ich do komputerów. A żywić się możecie korzonkami. I tak tylko przesiadujecie przed kompem - to nie wymaga dużo kalorii.
Kwiczoł, 16 lutego 2009, 01:50
Buahahahaa :)
Kwiczoł, prawie się posikałam ze śmiechu. Dzięx, to było piękne!

Karinka, 16 lutego 2009, 18:28
Kwiczoł tylko pomyśl co by było jak by programistów do kompa nie dopuszczano - nic by nie było bo kto by robił te wszystkie programy co teraz uzywasz??? No i chciałbym zauważyć że myślenie zużywa duzo energi a każdy programista siedząc przed kompem (i na pewno nie cały dzień, za dużo filmów się naoglądałeś) myśli i napewno mocniej niż ty podczas grania w gry.

Jacob, 17 lutego 2009, 15:15