Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Testuj bez ryzyka, czyli Windows 7 na wirtual...

Testuj bez ryzyka, czyli Windows 7 na wirtualnym dysku

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy warto ryzykować instalowanie nowego systemu, i to w wersji beta, na komputerze, który właśnie używasz i wszystko tam gra, to odpowiedzią na Twoje obawy jest wykorzystanie technologii wirtualizacji.

Innymi słowy, z poziomu już działającego świetnie środowiska (np. Windows XP, Windows Vista) tworzysz wirtualne środowisko (np. Windows 7 beta), nad którym masz pełną kontrolę i które możesz w dowolnym momencie skasować równie prosto i bezboleśnie jak dokument Worda z pulpitu, bez najmniejszej obawy, że "coś się zepsuje" w głównym, podstawowym środowisku.

Dalszy ciąg informacji znajduje się w najnowszym artykule na łamach Portalu CentrumXP.pl, przewodniku, który krok po kroku omawia instalację systemu Windows 7 na wirtualnej maszynie. Zapraszamy do lektury!

Adam Stępień
18 stycznia 2009, 00:20
9 255
Odsłony
Adam Stępień
18 stycznia 2009, 00:20
9 255
Odsłony



Komentarze

Mam problem z instalacja...
<br />  
<br /> najpierw pojawia sie czarne okno i pisze Windows is loading file - cos takiego...
<br /> pozniej pisze windows started i zaraz pojawia sie niebieska tapeta... i nic wiecej sie nie dzieje, czekam pare minut i wrzucam restart....
<br />  
<br /> probowalem instalowac wersje 64bitowa...
<br />  
<br /> co robie nie tak..
<br />  
<br />  
<br /> bede wdzieczny za pomoc


Owen, 18 stycznia 2009, 14:43
@Owen - zacytuje z przewodnika: "Wszelkie odejścia od podlinkowanych tu wersji i pobieranie innych wersji "na własną rękę" (np. 64-bitowej zamiast 32-bitowej) prawie na pewno skończą się tylko w jeden sposób: o testach Windows 7 możemy zapomnieć." Postępuj krok po kroku dokładnie wg przewodnika, a bez problemu zainstalujesz Win7 na wirtualce.
Adam Stępień, 18 stycznia 2009, 15:47
Ja testowalem windows 7 na drugim dysku. Odpala mi sie 30 sekund. Vista odpala sie w 24. Oba systemu zrzeraja okolo 800mb ram. Oba chodza tak samo. W obu dysk twardy w tle rzezi gdy nic na kompie nie robimy.
 
Zmienil sie tylko wyglad w win 7. A do tego kompletni mi nie odpowiada ten nowy interface.
 
I Vista i 7 chodza tak samo dobrze.  Nic rewelacyjnego 7 nie wprowadza po za dziwnym wygladem.
 
Ja nie rozumiem. Ludzie na VIscie psy wieszaja. Zmieniono nawet z Vista na 7 (bo to ten sam system - wystarczy wpisac ver i zglasza sie jadro 6.1 a nie zadne 7 (vista to 6.0), a sterowniki z visty chodiza) dodano nowy wyglad i nagle ludzie sie zakochali jaki to swietny system
 
 

mgk, 18 stycznia 2009, 20:05
mialo byc: zmieniono NAZWE z Vista na 7.

mgk, 18 stycznia 2009, 20:06
@mgk - ale to przeciez beta jest. Wyjdzie oficjalna wersja za rok, to bedziesz mial 7.0 ;)
 
BTW, Win7 smiga imho lepiej niz XP Media Center Edition na moim Dell Inspiron 6400. Nie dziala GG v.6.1, (ident. jak to mialo miejsce w Viscie), przez co musialem szukac alternatywy... i znalazlem: Kadu. Polecam serdecznie, bo nowego badziewia GG nie zdzierzylbym :-)
Nowy FF 3.1 Beta2 smiga, nod32, TB Portable rowniez. System poki co swietny.

BartSim, 18 stycznia 2009, 21:01
@BartSim: nie prawda. Pisano o tym w necie wiele razy ze jadro Windows 7 to bedzie 6.1. Nie bedzie 7.0 Ale jak nie wierzycie to dalej sobie wierzcie ze Windows 7 to cos wiecej niz Vista :)
 
A w Viscie GG mi dziala. Problem byl nie w gadu a we flashu. Zainstaluj najnowszego flasha.
 
Kadu uzywam pod linuxem.
 
A co do smigania Win7 to i tak musisz powylanczac pare rzeczy by dyskiem nie rzezil gdy nic nie robisz.
Nie mowie ze system chodzi wolno. Chodzi dobrze. Ale Vista chodzi mi IDENTYCZNIE.

mgk, 18 stycznia 2009, 21:46
@mgk
zapomniales napisac ze vista dopiero po instalacji sp1 dostala nowy nr jadra, czyli 6.1, wczesniej miala 6.0, zresszta tak jak nowa v win2008 server
a jak ci cos rzezi jak nie uzywasz kompa to wylacz indexowanie itp
po to masz mozliwosc konfiguracji zeby moc z tego korzystac, to nie mac(czyli automat) tu trzeba czasem pomyslec no i czytac... i to jest wlasnie sila (sila doboru opcji)

przem_, 19 stycznia 2009, 00:35
@mgk - coz, trudno mi porownywac predkosc pracy Visty i 7"ki. Wpawdzie mam Viste na desktopie, ale tu porownanie byloby nie fair, bo jednak komp stacjonarny to typowy wydajny potworek, a laptop ma juz swoje lata. Moge z cala odpowiedzialnoscia powtorzyc to, co napisalem juz wczesniej - ze 7"ka chodzi zauwazalnie szybciej niz XP na tym samym laptopie.
 
Co do GG, to nie wspominales, o jaka wersje Tobie chodzi. Mialem na mysli konkretnie stara wersje 6.1. A co do flasha, to mam zainstalowany - oto dowod:
http://img519.imageshack.us/img519/9061/flashwo9.jpg
 
Jeszcze nie mialem czasu pobawic sie w wylaczanie procesow itp. konfiguracje, ale poki co, nie widze ku temu potrzeby. Wszystko chodzi plynnie; na tyle plynnie, ze zostaje przy win7 ;-)
Pozdr.

BartSim, 19 stycznia 2009, 01:51
@przem: indexowanie i system restore mam wylaczone.
<br />Zanim zaczniesz kogos obrazac radzilbym pomyslec.
 
Po za tym nie mowilem tego w kontekscie ze Vista jest zla czy win 7. A w kontekscie ze te systemy chodza tak samo.

mgk, 19 stycznia 2009, 11:45
@BartSim:
 
OK. W porzadku. Nie potrzebuje dowodu. Wierze. To polecam zainstalowac gg 7.7. Jest duzo lepsze niz np 7.0. czy 6.1.
Albo whatever. Kadu tez jest ok. Ja uzywam Kadu pod linuxem i jest ok.

mgk, 19 stycznia 2009, 11:46
@[color=#1e1e1e; font-family: Tahoma; font-size: 12px; font-weight: bold; line-height: 18px">mgk[/color">
nie mialem zamiaru cie obrazac, a to ze tak sie poczules ( i obraziles;P) to twoja sprawa...
a tak powaznie, mam viste sp1 64bit, od ponad 2 m-cy i mi smiga, mimo ze testuje sporo softu, uzywam MS VS itp (chociaz ostatnio duzo rzeczy przenioslem na virtualne maszyny, jakos wiekszy lad sie zrobil...) a jeszcze raz co do mielenia w tle po dysku to mam ustawionego nortona is09, ktory skanuje w czasie bezczynnosci wszystko, indexowanie(windows search) tez mam wlaczone... optymalizacje frameworkow .net itp ale to wszystko dziala jak ja nie pracuje
nie bylem pozytywnie nastawiony do visty, i tym bardziej milo mnie zaskoczyla, ale nie bede jej wychwalal, moglo byc lepiej, duzo jest do poprawienia. a co do win7 faktycznie sprawia wrazenie poprawionej visty (przynajmniej beta build 7000), ale dosc mocna przeorganizowanej... ciekaw jestem kolejnych buildow i nastepnej bety...

przem_, 19 stycznia 2009, 22:02
Mam problem odnośnie windows 7 beta 1 b7000. Chcąc sprawdzić możliwości nowego systemu chciałem zainstalować go z biosu poprzez boot cd. Po ustawieniu w biosie cd boot wkładam płytke z nagranym win7 i wyskakuje błąd "cdboot cannot boot from cd code : 5". Czy to wina obrazu płyty który nagrałem(programem Alcochol120%) czy też wina biosu? Jak ktoś miał taki sam problem i udało mu się to naprawić to niech napisze co mam zrobić.

Młody, 20 stycznia 2009, 15:54
@Młody - wypal DVD np. w Nero i stosuj się do dalszych wskazówek centrumxp.pl i będzie ok. Możliwe, że wystąpił jakiś błąd odczytu. I jeszcze jedno - po wypaleniu zawsze sprawdzaj poprawność zapisanych danych (w Nero wystarczy "zaptaszkować" tą opcję w dolnej części okienka, zaraz przed wypaleniem). Pozdr.

BartSim, 20 stycznia 2009, 22:07
@przem: OK. Sorry. Zle Cie zrozumialem wtedy

mgk, 21 stycznia 2009, 14:06
@Mlody: Ja kiedys mialem bardzo bardzo dziwny problem z plytka na ktorej byl Linux Ubuntu. Mianowicie moj CD w laptopie gdy odpalilem plytke "z biosu" powodowal bledy odczytu. Co ciekawe. Jak odpalilem windows plytke mozna bylo cala skopiowac bez problemow. Wykonalem kopie tej plyty NA TYM wlasnie CD-ku. I... dziala.... Ale to wina jakos dziwnedo CD. Nie chcial czytac plytki wypalonej na innej nagrywarce, ale pod windows juz czytal... moze to wina sterow.. moze windows jakos lepiej go obsluguje niz bios. Diablo wiedza.

mgk, 21 stycznia 2009, 14:09
Thx za odpowiedzi na mój problem :)
@BartSim - Obraz płyty wypaliłem właśnie programem Nero i nadal wyskakuje błąd:( Co do poprawności nagrania to jestem pewien że wszystko jest niby ok bo u kumpla mu się płyta boot-uje i uruchamia się instalator.
@mgk - czy to znaczy że może być to wina biosu?

Młody, 22 stycznia 2009, 14:12
Dodam jeszcze że instalator Windows Visty uruchamia się bez problemu a zauważyłem że Win7 jest oparty na Win Vista czyli mają takie podobne pliki bootujące. Czy mógłbym te pliki z Win7 podmienić na te z Win Vista?

Młody, 22 stycznia 2009, 14:18
@Młody - w takim razie wypal DVD w innym napędzie (nie radzę podmieniać tych plików, o kt. wspomniałeś). W moim przyp. miałem tak, że dopiero wypalenie obrazu Windows 7 na stacjonarnym kompie poszło bez przeszkód, a na laptopie posypały się błędy - mój napęd DVD/RW nie spełnia niestety dobrze funkcji nagrywania :/
 
Pozdrawiam!

BartSim, 22 stycznia 2009, 23:37
@BartSim - spróbuje nagrać płytke u kumpla, może to będzie rozwiązaniem mojego problemu. Pozdro

Młody, 23 stycznia 2009, 01:03
Nic nie pomogło nagranie płytki na nagrywarce kumpla:/

Młody, 23 stycznia 2009, 22:28
Nie wiem czy to komus cos da, ale u mojego brata na starszym kompie z procem 1 rdzeniowym zanim instalka visty czy 7 zaczela sie na dobre trzeba bylo czekac naprawde sporo czasu... Na Viscie wygladalo to tak ze byla sobie tapetka i nic nie czytalo cd romu z dysku tez w sumie nic, ale po okresie gdzies 20min wyskoczylo okno z prosba o wybor jezyka, moze podobnie jest tez z win7 poprostu trzeba czekac...

sab3r, 24 stycznia 2009, 15:25
W  Virtual PC utworzyłem  Virtual Hard Drive 1 wielkości  4,9 GB.  Mam pytanie czy chcąc  odzyskac  miejsce na dysku wystarczy ten plik normalnie usunąc czy tez trzeba to zrobic przez konsolę Virtual PC. Dodaję że   nie znalazłem takiej opcji usuwania istniejącego wirtualnego dysku..jedynie jego modyfikacji..?

Torwald, 28 stycznia 2009, 23:02
U mnie właśnie jest to samo. Pobrałem już 2 razy Betę 1 raz z rapidshare a drugi raz ze strony MS. I wszystko nagrałem jak trzeba a mam ten sam błąd przy bootowaniu co Ty. Nie wiem dlaczego. Vista dobrze bootuje i wszystkie inne systemy też.

ŁuKaSz, 29 stycznia 2009, 21:39
stosowałem się wg. wskazówek podanych w tym artykule i wszystko mi działało za pierwszym podejściem :) wielkie dzięki redakcji za ten przygotowany poradnik - przydał się bardzo i już coś więcej wiem o Windowsie 7 :)
Pietrek, 31 stycznia 2009, 09:50
Miałem identyczny problem jak Młody(błąd bootowania win7) error cośtam.
Obszedłem ten problem instalując siódemkę z poziomu winXP. Nie jest to moze rozwiązanie problemu w momencie braku jakiegokolwiek systemu, ale działa.

RooMan, 27 czerwca 2009, 00:38