Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Screeny Windows 7 build 7000 i test systemu n...

Screeny Windows 7 build 7000 i test systemu na CentrumXP.pl

Przyszedł w końcu czas na test długo wyczekiwanego systemu Windows 7 w wersji Beta 1 (build 7000) oraz galerię przeszło stu zrzutów ekranowych. Jest to pierwsza kompilacja Beta 1, natomiast w najbliższym czasie Microsoft wyda build 7012, który to może być oficjalną testową wersją Windows 7 Beta 1. Zanim jednak tak się stanie, przetestowaliśmy pierwszą betę. Tym razem skusiliśmy się na bardziej szczegółowy test. System zainstalowaliśmy na dwóch platformach: czteroletnim komputerze stacjonarnym oraz nowym notebooku. Ponadto dla porównania, na obu komputerach znalazł się również system Windows Vista SP1.

Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
4 stycznia 2009, 12:03
10 969
Odsłony
Adam Stępień
4 stycznia 2009, 12:03
10 969
Odsłony



Komentarze

Jak w tym systemie powrócić do domyślnego sposobu pokazywania/ukrywania nieaktywnych ikon w trayu? To nowe wyskakujące okienko to nieporęczna, kretyńska porażka.

kthulu, 4 stycznia 2009, 12:45
Nie wiem czy wiecie ale licencja na tę wersję zabrania publikowania testów porównawczych. Swoim artykułem lamiecie licencje Microsoft i prawo. Co do samego Windows 7 to: wygląda jak Vista, działa jak Vista, zajmuje tyle samo miejsca co Vista - nie łódźmy się nowy pasek start niewiele tu pomoże.

uki24, 4 stycznia 2009, 12:55
Dlatego właśnie pewnie zabraniają, wydało się, że Windows 7 będzie wolniejszy od Visty. Przecież ja już od dawna wiedziałem, że system nowszy nie będzie nigdy szybszy od starszego...
triko, 4 stycznia 2009, 13:24
co wy gadacie windows 7 jest szybszy od vista sam testuje windows 7 i jest szybszy od visty o połowe czas ładowania systemu trwa 15 sek a zamykania też 15 sek wrzystkie programy kture miałem na vista otwieraja sie na w7 szybciej np. nero9 na vista otwiera sie 6 sek a na w7 otwiera sie 1 sek
 

popuri, 4 stycznia 2009, 13:32
witam, a wiecie jak zrobić pasek zadań taki jak w Viscie? Ten nowy kolor z menu w kolorze czarnym, nie za bardzo mi się podoba :(
 

and, 4 stycznia 2009, 13:32
uki24 nie lamia licencji jak nie wiesz to nie pisz bzdur.

hjkl, 4 stycznia 2009, 13:34
triko ciekawe czy wogule testowałeś w 7 że tak oceniasz .<br />

popuri, 4 stycznia 2009, 13:36
Windows 7 jest szybszy od Visty i ma lepszą wydajność. Czy w tej wersji beta działają wirtualne napędy w poprzedniej wersji nie działały.

EL_DIABLO, 4 stycznia 2009, 14:00
narazie wirtualne napędy nie działają na w 7

popuri, 4 stycznia 2009, 14:15
wow, na wszystkich portal ludzie komentują ,że 7 jest jest szybsza od visty,a i nawet od xp, a tutaj okazuje się ,że jest wolniejsza nawet od zamulonej visty. Sam ją przetestowałem na komputerze z X2 to moim subiektywnym zdaniem śmiga, no nie tak jak xp sp3 ale na jakiegoś czterordzeniowca to bym go polecił

mariusz, 4 stycznia 2009, 14:25
@mariusz-kolejna wypowiedź eksperta :) Panu już dziękujemy, korzystałem z tego systemu na Sempronie 2800+ i nie mam zastrzeżeń(szybciej od XP)
Ascarib, 4 stycznia 2009, 15:30
Nic mnie tak nie smieszy jak porownywanie testow instalacji, start i zamykanie systemu. Tak jakby uzytkownicy komputerow robili to, co kilka minut w kolko. Dla mnie Vista czy nowy Win 7 moze robic to nawet 3x dłluzej jak WinXP. I dalej twierdze, ze WinXP to stare badziewie. Zajmuje sie grafika i filmami w DVD i na nowych juz nosnikach Blu-ray. Przypomne tylko, ze 7 lat temu na WinXP z pamieciami 1GB, eksport godzinnego filmu z kamerki z materiału DV-AVI o rozdzielczosci 720x480 29,97 framek w NTSC czy 720x576 25 w PAL w Adobe Premierze, czy Vegas Pro, czy w Pinnacle do pliku mpeg2 z glosem AC3, czy m2v trwal okolo 6 godzin. Dzis na WinXp szybkim Procesorem i z pamieciami gora do 3,5GB trwa to ponad 2,5 godziny.
Radek USA, 4 stycznia 2009, 18:30
Na Windows Vista z 8GB pamieci robie juz export DV-AVI w 16 minut, a 25GB pliku w AVCHD, 1920x1080 z nowej kamerki (dzis standart na memory Stick) , do pliku w M2TS do Blu-ray, nie cale 40 minut. Po za tym, systemy 32 bitowe nie widza wiecej jak 20GB pojedynczego pliku. Robiac kopie Blu-ray, zrzucajac na dysk, w chwili kiedy pojawi sie na dysku ponad 20GB w jednym pliku, wywala informacja error. I na tym sie konczy kopia filmu czy gierki powyzej 20GB w Blu-ray. Blu-ray to nie to samo co DVD z plikami VOB- 1,048 pojedyncze pliki. Blu-ray czesto ma jeden plik M2TS 25GB czy 50GB. Dzis mozna juz uzywac scanery i skanowac zdjecia w 64-bitach w Adobe Photoshop CS4 64-bit. Gdzie dawniej bylo to niemozliwe, mozna bylo zrobic scan 64-bitowy, ale w Photoshop czy innych programach graficznych guziki byly zaciemnione i nic nie mozna bylo zrobic wiecej w grafice w 64-bitach. Wiem, nie kazdy musi sie zajmowac grafika i multimediami. Ale nowy system zawsze jest potrzebny dla ludzi cos tworzacych, z krotkim czasem pracy w danym programie. A nie czasem startu czy zamykania sie systemu.
Radek USA, 4 stycznia 2009, 18:30
Chociaz jeden sensowny komentarz;">

Duke, 4 stycznia 2009, 20:03
<h2>@Ascarib Dzięki że uznajesz moją wyższość:-) A co do szybkości działania proponuje powyłączać zbedne upiększacze graficzne w xp sporo przyśpiesza system, wiec różnica powinna byc bardziej widoczna
 
Zgadzam się z Radek USA co do bezsensownosci inwestowania w nowy 32 bitowy system

mariusz, 4 stycznia 2009, 21:49
Przez zwykłą ciekawość kilka dni temu zainstalowałem Win7 na zwykłym laptopie z Celeronem 1.4, 1 GB pamięci. Zaskoczenie było ogromne. Z przyjemnością testowałem jak nowy windows śmiga jak złoto, uruchamia się w kilkanaście sekund a zainstalowane programy działają stabilnie. Jeżeli tylko MS niczego nie schrzanie w wersji finalnej, to natychmiast biegnę do sklepu kupić takiego Windowsa.

Michał, 5 stycznia 2009, 09:13
@Radem USA: A co to ma wspolnego z Vista czy XP? To ze photoshop ulepszyl algorytm kompresji to ma ms cos do tego?
Wielkosc plikow to tez 32bity do tego nic nie maja a system plikow na dysku twardym jaki masz.
32bitowy system jedynie nie widzi 4 i iwecej GB ram, ale nie ma nic do dysku, i nic do kompresji filmow czy 64bitowych kolorow.
Co ma piernik do wiatraka.

mgk, 5 stycznia 2009, 11:20
witam ;) mam do was pytanie jakie wymagania ma ten system :) pozdrawiam :)
piotrek, 5 stycznia 2009, 17:48
[color=#1e1e1e; font-family: Tahoma; font-size: 12px; line-height: 18px">"Jest to pierwsza kompilacja Beta 1, natomiast w najbliższym czasie Microsoft wyda build 7012, który to będzie oficjalną testową wersją Windows 7 Beta 1" Czy ktoś wie kiedy to będzie?[/color">

Gree, 5 stycznia 2009, 18:50
Wiesz co Uki24 jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj

DAbronik, 6 stycznia 2009, 18:00
Link do tapetki ze screenu nr 39 - (1920x1200).<br /><br />http://www.winfuture-downloads.de/6b8f5e8f5dfa6131be1b68d3cd969f18/4963c7b9/Hintergrundbilder/windows7betadefaultdesktopwallpaper.zip

Estetic, 6 stycznia 2009, 22:08
Okladki Windows 7
((http://janek2012.deviantart.com/art/Windows-7-7000-Beta-1-Covers-108183371))

Radek., 8 stycznia 2009, 06:39
hello, a wie ktos, moze jak zrobic zeby 7 wygladala jak Vista? Glownie chodzi o pasek zadan w kolorze czarnym.
and, 8 stycznia 2009, 11:15
jak tak dalej będzie szło, to system będzie naprawdę dobrym systemem jestem w pełni zadowolony już z bety, ale jak to mówią "nie mów hop zanim nie przezkoczysz" zobaczymy po premierze jaki będzie naprawdę pozdro

suchy, 10 stycznia 2009, 15:21
Według mnie windows 7 to najlepszy system operacyjny na świecie!!!!!!!!!!!

Kamil, 2 lutego 2009, 13:57
Windows 7 jest super!!!!!!!!!!!!!

Kamil, 2 lutego 2009, 14:05
Kiedy będzie service pack 1 dla siódemki?!?!?

Kamil, 2 lutego 2009, 14:09
Co do okładke, to najlepiej zobaczyć do mojego profilu:
janek2012.deviantart.com/gallery/
bo często aktualizuję i dodaje nowe z Windowsa 7 ;)

janek2012, 8 marca 2009, 12:15