Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Edycje Windows 7, cz. II

Edycje Windows 7, cz. II

Późnym listopadem pisaliśmy o prawdopodobnej ilości różnych edycji Windows 7. Wprawdzie firma Microsoft oficjalnie nie ogłosiła jeszcze listy wydań, jednak z dużą pewnością powiedzieć można, że Windows 7 pojawi się w wersjach Enterprise Edition oraz Ultimate Edition.

Serwis arstechnica.com przyjrzał się kwestii upgrade’u do Windows 7. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, które otrzymał serwis, upgrade z Visty do Windows 7 z poszczególnych wersji może wyglądać następująco:

Windows Vista Home Premium Edition => Windows 7 Home Premium Edition
Windows Vista Business Edition => Windows 7 Professional Edition
Windows Vista Ultimate Edition => Windows 7 Ultimate Edition

Pojawiają się więc dwie nowe stare nomenklatury edycji Windows 7, nawiązująca do Windows XP - Professional Edition oraz nawiązująca do Visty - Home Premium Edition. Jeśli najnowszy system pojawi się m.in. w tych wersjach, będą one z pewnością najchętniej wybierane przez klientów.

Nie wiadomo, na kiedy Microsoft zaplanował oficjalne ujawnienie nazewnictwa poszczególnych wydań Windows 7. Ciekawi również, czy Microsoft zaoferuje uaktualnienia do Windows 7 użytkownikom Windows XP.

Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
27 grudnia 2008, 10:20
6 762
Odsłony
Przemysław Dziak
27 grudnia 2008, 10:20
6 762
Odsłony



Komentarze

Niech lepiej zaproponuje uaktualnienie użytkowniką Visty

ozzysrem2, 27 grudnia 2008, 12:24
A Tobie proponuję słownik ortograficzny :)

pid, 27 grudnia 2008, 12:32
I tak naprawdę te 3 edycje wystarczą, nie przesadzajmy... No, ale zapewne wyjdą znowu 5 :/
Artur, 27 grudnia 2008, 23:30
Testuję właśnie Windows 7 Ultimate Built 7000. Póki co lepszy od Visty. Chodzi przyzwoicie na AMD Athlon XP 2500+ / ATI Radeon 9600 XT / 1 GB RAM /HDD 80+200 GB.
Norby, 28 grudnia 2008, 00:15
pid 27 grudnia 2008, 12:32 A Tobie proponuję słownik ortograficzny :) Spadaj chlopie z forum. Wazna jest merytoryka, a nie ortografia.
Darek, 28 grudnia 2008, 07:10
Wg mnie 3 wersje w zupełności wystarczą,
jedna wersja Home jedna Pro i jedna wyczesana Ulitimate.
 
Aktualnie używam Visty Home Premium i jestem zadowolny, ale jeśli "7" będzie wydajniejsza to z chęcią zmienię na nią czemu nie.
 
P.S.
Darek a mi się wydaje, że forma prezentacji treści też jest ważna - również gramatyka.&lt;br />&lt;br />m0RZNa PiSaC tAk <- tylko co byś nie napisał takim tekstem będziesz brany za pokemona, który gada bzdury.
Oraz
można pisać tak <- i wtedy przyjemnej dla oczu i lżej dla mózgu odbiorcy.

jajka na bekonie, 28 grudnia 2008, 10:10
Po moich testach stwierdzam że:
 
- IE8 - porażka
- WMP12 - ok
- Czas uruchamiania: Dłużej niż w XP / szybciej niż Vista
- Wydajność w grach: Na moim sprzęcie najlepiej wychodzi XP / potem W7 i 
   końcu Vista
 
Po wstępnych testach jestem zdania, że będzie to jednak lepszy OS niż Vista mimo iź wizualnie narazie przynajmniej bardzo ją przypomina.

Norby , 28 grudnia 2008, 12:21
nie wiem po co "Premium" przy Home, bo skoro nie będzie innych wersji Home"a to dla nowicjuszy może być mylące.

ja, 28 grudnia 2008, 12:31
Wg. mnie powinny być tylko max 3 wersje: Windows 7 Home / Windows 7 Professional i dla korporacji Windows 7 Enterprise

Norby, 28 grudnia 2008, 12:58
Jak uzyskac zaproszenie w microsoft connect do testow Windows 7 ?
Slawek, 28 grudnia 2008, 16:45
Norby zgadzam się że 3 wersje wystarczą, ale dlaczego mają się nazywać Home, Professional i Enterprise ? Puśćmy wodze fantacji ;)
Ja bym proponował
Windows 7 Lite
Windows 7 Extra
Windows 7 Hiper Mega Super OC Rotfl Imao & LOL
 
Biędzie się łądnie na półeczce prezentować ;)

Kacper, 28 grudnia 2008, 19:06
Do Slawek 28. 13 Stycznia w Chicago bedzie ogolnie dostepny pokaz najnowszych produktow Microsoftu. Kto przyjdzie na ta impreze moze wziasc pod pache i do plecaka, tyle najnowszych Bet Windows7, 32bit i 64-bit, ile uniesie. Impreza od 10AM do 5PM w Chicago w Budynku McCormick Place, przy Lake Shore Drive at 23rd St. Chicago, IL 60616. Ceny wstepu. Dorosli: $10.00 Osoby starsze (+62): $5.00, Dzieci od 7 do 12 lat: $5.00 Dzieci do lat 6 wchodza za darmo z osoba dorosla i przy zakupie biletu dla doroslych. Kupilem juz bilety na internecie.
Pawlak z Chicago, 28 grudnia 2008, 21:12
Do Pawlak z Chicago
A Dzieci od 12 do 18 lat ? Nie widzę ceny xD

Kacper, 28 grudnia 2008, 21:56
sory... młodzież

Kacper, 28 grudnia 2008, 22:04
Od 12 lat w USA na rozne wstepy sa zaliczane jako dorosle osoby.
Ted Chicago, 29 grudnia 2008, 01:09
do Chicago trochę za daleko, ale było by przyjemnie i pożytecznie móc przetestować Win 7  w szerszym gronie przyszłych  użytkowników i poznać opinie większej ilości osób a nie tylko kilkunastu (kilkudziesięciu) testerów
 
 

finest, 29 grudnia 2008, 08:18
windows 7 build 7000 (beta) jest już dostępna przez siec torrent!!!!!!!!!!!

, 29 grudnia 2008, 11:00
Może byłby ktoś chętny za małą opłatą wysłać kilka kopi do Polski ;) ?

Kacper, 29 grudnia 2008, 12:47
Build 7000  już od dobrych kilku dni dostępny jest jako plik ISO.
Szukać na www.darkwarez.pl 
 
Jak ktoś ma konto premium w Rapidshare może mieć tego Windowsa do testowania za darmo.
 
Tą wiadmość piszę używając właśnie Windows 7 Build 7000 / Firefox 3.0.5.  
 
Sam Windows nie jest zły. Od razu widać, że wiele wydajniejszy od Visty.
Mam słaby komputer, na którym Vista po instalacjii ledwo się ruszała. "Śiódemka" pomimo, że w wersji pre-beta chodzi zupełnie bez zarzutów.
Rozczarowany jestem jedynie IE8 i brakiem programu do poczty.

Norby, 29 grudnia 2008, 13:00
A ja mam jeden mały problem z 7-ką. Mianowicie nie działają mi gadżety. Nie działały we wcześniejszej kompilacji ani w 7000. Wie ktoś może jak je włączyć? Wiem ze przez panel sterowania lub z menu knntekstowego ale one w ogóle nie działają.

dan6680@hotmail.co.uk, 29 grudnia 2008, 18:14
Klikasz prawym przyciskiem myszki na pulpicie... Wybierasz "gadgets" , pojawia Ci się panel z gadgetami, klikasz na ten który chcesz mieć na pulpicie i gotowe. Nic wiecej nie trzeba robic. Jak już wspominałem również używam kompilacji 7000. 

Norby, 29 grudnia 2008, 20:51
Testowałem juz wersje wczesniejsza 69.. szczerze powiedziawszy jest zajeb.. i nie mialem wiekszych problemow z nie jednak jak narazie jej slaba strona sa sterowniki :/

KissU, 29 grudnia 2008, 23:56
[color=#1e1e1e; font-family: Tahoma; font-size: 12px; line-height: 18px"> Darek 28 grudnia 2008, 7:10 
"pid 27 grudnia 2008, 12:32 A Tobie proponuję słownik ortograficzny :) Spadaj chlopie z forum. Wazna jest merytoryka, a nie ortografia."
ROFL, komentarz roku 2008 :D. Żebyś chociarz wiedział co to merytoryka...
[/color">


M, 30 grudnia 2008, 17:17
@NORBY - Tak właśnie tez robiłem jak juz napisałem w poście...i niema tego panelu właśnie. Może jakaś usługa jest wyłączona? Tylko jaka ;-/

dan6680@hotmail.co.uk, 30 grudnia 2008, 21:12
Witam a czy ktos moze napisac czy tak naprawde rozni sie wmp 12 od innych wersji wmp ?

sab3r, 31 grudnia 2008, 10:53
Mało...się różni...
 
Ale Sam Windows 7 od Visty znacznie.
Na pewno kupie go oryginalnego.

Conroe91, 31 grudnia 2008, 17:34
Czy ściągnięcie Windows 7 na torrentach jest legalne?
sir, 1 stycznia 2009, 16:09
Czyli mając wersję ultimate visty mogę za darmo "przeskoczyć" na 7"kę :)?
Byłbym wdzięczy za wyjaśnienie tej sytuacji :).
Pozdrawiam

Zygfryd, 1 stycznia 2009, 23:33
Niestety. Zbyt piękne by mogło być prawdziwo:)

Przemysław Dziak, 2 stycznia 2009, 11:41
sir jeżeli jakis program jest darmowy to czy Ty gościągniesz torrentem czy innym wynalazkiem to jest legal, ale jeżeli za to trzeba zapłacić w sklepie a jest na torrencie to jest to nie legalne ...
info., 2 stycznia 2009, 17:29
"sir" wytumaczę ci bliższym dla Ciebie przykładem - a czy jesli z twojego pola wezmę kilogram pomidorów i ci za nie nie zapłacę to będzie kradzież czy mam to inaczej rozumieć znalezione na ziemi znaczy niczyje?
 
"Zygrfyrd" za darmo nie będziesz mógł przeskoczyć z Vista Ultimate na "7". To będzie nowy produkt za który trzeba zapłacić.

jajka na bekonie, 3 stycznia 2009, 10:41
Ja używam systemu Windows 7 bulid 7100 i wszystko ładnie chodzi, co prawda ie8 zrypali, interfejs też od wisty się prawie nieróżni, ale ogułem chodzi napewno lepiej od visty:)
nuclearrambo221, 10 maja 2009, 10:46