Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Screeny Windows 7 build 6956 i test systemu n...

Screeny Windows 7 build 6956 i test systemu na CentrumXP.pl

Doczekaliśmy się kolejnej, trzeciej, kompilacji nadchodzącego systemu Windows 7, którą przetestowaliśmy jako redakcja CentrumXP.pl. Przed nami jeszcze daleka droga do wersji finalnej, chociaż Microsoft już dziś zapowiada wydanie pierwszej upublicznionej wersji Beta tuż tuż - wg ostatnich doniesień mówi się o styczniu 2009 roku.

Przetestowany własnie przez nas build 6956(nieoficjalnie pre-beta) udowodnił, że Microsoft potrafi się zmobilizować. W dość szybkim tempie poprawił wiele kluczowych funkcji i błędów z poprzednich kompilacji. System zyskał na stabilności i nawet znacznie przyspieszył, spora część narzędzi została wystarczająco dopracowana, można więc rzec, że jest w stadium pozwalającym na swobodną i komfortową pracę. Uzbrajamy się zatem w cierpliwość i czekamy na kolejny build, miejmy nadzieję, że będzie nim już Beta 1, którą będzie mógł wypróbować każdy zainteresowany, a tymczasem zapraszamy do testu kompilacji 6956 systemu Windows 7 oraz galerii 191 screenów na CentrumXP.pl autorstwa Mateusza Micińskiego.

Windows 7 kompilacja 6956

Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
13 grudnia 2008, 17:30
6 905
Odsłony
Adam Stępień
13 grudnia 2008, 17:30
6 905
Odsłony



Komentarze

"System zyskał na stabilności i nawet znacznie przyspieszył"

- Czysty marketing jak to zwykle M$ robi. Naglasnianie fikcyjnych innowacji i udoskonalen jak w poprzedniej wersji Vishitu. Jesli poczytacie dokladnie na stronach M$ to W7 jest zwykla Vista ktora lekko "stunningowano". I tak kupicie Viste i W7 bo jestescie od nich "uzaleznieni" - niewolnicy jednej firmy.

Dudaek, 13 grudnia 2008, 20:38
@Dudaek-dziękujemy ekspertowi za tę wspaniałą radę...
Ascarib, 13 grudnia 2008, 21:21
kto wie może będzie lepiej niema co mówić trzeba poczekać do finalnej wersji :)

lee99, 13 grudnia 2008, 21:34
Dudaek, a ja uważam innaczej. Kupuje już od wielu lat telefony komórkowe jednej firmy, odtwarzacze mp3 też, nawet ketchup na pizze i jakoś nigdy się zawiodłem.
tomo, 13 grudnia 2008, 21:47
Przeciez tak czy siak kiedys wiekszosc jak nie kazdy bedzie musial zmienic system... To po co teraz to gadanie ze vista czy 7 to shit itp Jak za jakis czas pewnie kazdy bedzie na tym siedzial...

sab3r, 13 grudnia 2008, 23:04
@sab3r <br />Ale dlaczego większość jak nie każdy będzie musiał zmienić system?Jak mi się podoba xp i mam do niego wszystkie sterowniki, wszystko działa i wogle ok to na razie i na nastepne kilka lat nie widzę potrzeby przesiadania się na viste czy 7,

misza, 14 grudnia 2008, 01:55
mam od dawna Vistę i jestem zadowolny z tego systemu. Nie mam problemów ze sterownikami. System nigdy nie był u mnie reinstalowany.
 
Większość problemów występujacych na kompie powoduje nieznajomość i nieumiejetnosc korzystania z komputera. Dla osoby która klika "Tak" na kazdy pojawiajacy sie komunikat bez proby przeczytania i zrozumienia komunikatu nie będzie problemem wywalić system unixowy czy linuksowy tak samo jak windowsa.

Jajka na bekonie, 14 grudnia 2008, 10:28
@misza A no dlatego bedziesz musial, bo znajac zycie to bedziesz tak samo jak kazdy wymienial komputer na lepszy z czasem czyli jesli twoja karta graficzna bedzie miala obsluge dx11 a na xp tego nie bedzie to na pewno zmienisz chocny dlatego zeby wykorzystac potencjal nowego komputera :"> No chyba ze masz zamiar siedziec na tym samym caly czas to wtedy tak... Ale jest juz sporo testow w ktorych wychodzi ze XP jest wolniejszy od vista czy 7 a do XP nie wychodzi juz tyle update ktore zwieksza jego wydajnosc na tyle by dorownac chocby viscie a jesli 7 ma byc jeszcze szybszy bo z tego co czytalem w najnowszym tescie juz ta pre-beta jest szybsza jak vista takze...
 
Sami zobaczycie ze z czasem XP zostanie na tyle stylu ze nie bedzie sensu juz na nim siedziec...

sab3r, 14 grudnia 2008, 10:52
Cały czas się zastanawiam, dlaczego na tę stronę wchodzą ludzie, którym nie podoba się MS oraz ich systemy operacyjne. Można zaakceptować wewnętrzną wojnę XP vs Vista, ale żeby ganić ogólnie Windows i MS... Bez sensu. Nie szkoda wam czasu? Poczytajcie sobie lepiej newsy na jakims portalu o linuksie i bedzie cacy. A co do wypowiedzi Dudaek... Vista jest, była i będzie szybka na nowym sprzęcie. Tak jak XP mulił się na sprzęcie z czasów Windows 98, tak Vista muli sie na sprzęcie z Windows XP. Różnica jest tylko taka, że XP ogólnie oferuje podobną funkcjonalność jak Vista zatem nie widać potrzeby zmiany systemu. A czym będzie różnić się Vista od 7? Chociażby tym, czym różni się Vista od 2008.
Deja Vu, 14 grudnia 2008, 15:37
@Dudaek
 
A czy jesteś w stanie poświadczyć to co napisałeś, czy opierasz się wyłącznie na opniach innych ?
Mam kontakt z każdą kolejną wersją beta Windows 7 (tak też było w przypadku Windows Vista) i przyznaję, że ten system przyspieszył względem Visty o kilkadziesiąt procent w przód. Tak dla niespodzianki, uruchomiłem go także na komputerze kilku-letnim, ze słabą kartą graficzną, procesorem o częstotliwości taktowania 1600 MHz oraz 512 MB RAMu i nie mam żadnych zastrzeżen co do wydajności systemu po instalacji, jak i po dłuższej, kilkudniowej pracy na nim. Także kieruję to do Ciebie, jak i wielu innych - Nie testowałeś, nie zobaczyłeś na własne oczy, to się nie wypowiadaj.

Whoa, 14 grudnia 2008, 15:55
Ja testuję Windows 7 build 6956 na:
Gericom Hummer: Pentium IV 2,4Ghz, 1Gb DDR, 60GT ATA i zintegrowana grafika. I rezultat? System i tak chodzi żwawiej od XP. O czymś to świadczy... o tym że Microsoft wziął sobie w końcu krytykę do serca i stara się robić dużo w kierunku optymalizacji jądra Visty które jest dobre lecz wymaga optymalizacji.

Connect, 14 grudnia 2008, 16:19
Mam nadzieje że nie będzie z nim problemów
m, 18 grudnia 2008, 15:41
spokojnie narazie DX 11 nie wspiera zadna grafika :) wiec nie wiem po co ta radosc. Co do sameg systemu Vista tez ladnie chodzila jako Beta :) poczkajmy do finalneg RTM poki co testuje Pre Beta 6956 i działa ok.
 
Wprowadzono obsługe urządzen biometrycznych tj. czytniki linii papilarnych ale u mnie w Asus n50vn nie wykrywa tego czytnika.

Cereal, 19 grudnia 2008, 23:34
Dudaek - nie prawda ze 7 to zmodyfikowana vista chyba ze<br />wizualnie bo kod samego systemu jest napisany od podstaw. co do samej<br />pre bety juz chodzi szybciej od visty, ale sporo bledow i poczekam na<br />final... oby nie skopali jej tak jak visty

Cereal, 19 grudnia 2008, 23:37
Witam. Dziś "na szybkiego" zrobiłem (bardzo)mały test wydajności w grze Half Life2:Lost Coast na laptopie Compaq Presario CQ50-100EN. Odpaliłem video test z gry ze standartowymi ustawieniami tj. wszystkie ustawienia na High bez AA pod W7 i XP PRO SP3 (dual boot) i wyniki troche mnie zaskoczyły: średnia klatek w teście XP to 20.97  a W7 20.09. Czyli różnica mieści się spokojnie w granicach błędu. Jak dla mnie to W7 już teraz jest bardzo dopracowany i działa lepiej niż Vista na tym samym laptopie ktorą zamieniłem na XP. Czekam na kolejną kompilacje...to chyba będzie już BETA 1. Jeśli ktoś przeprowadza podobne testy zapraszam na GG - 6436301.

dan6680@hotmail.co.uk, 20 grudnia 2008, 00:52
Testowałem nie dawno ten build i muszę przyznać, że jeśli MS czegoś nie zepsuje, może wyjść z tego nawet całkiem niezły system.

jacekbch, 20 grudnia 2008, 12:22
Witam Serdecznie
Mam pytanie...Jak sądzę to jest to wersja angielskaa gdybym chciał spolszczyć tę wersję Windowsa ?

remiqeu, 27 grudnia 2008, 10:14
ja nie wiem jak się można dziwić, że Seven jest podobny do Visty. jeśli sięgniecie pamięcią trochę dalej to przypomnicie sobie pierwsze kompilacje Longhorna, które w najmniejszym stopniu nie przypominały Visty, ale XP. Jedyną innowacją wtedy był Sidebar, który w zasadzie był rozbudowanym paskiem zadań, bo tradycyjny zniknął. Poczekajcie na betę to będziecie snuć refleksje, teraz nie ma jeszcze co gdybać.

chlystek1993, 1 stycznia 2009, 15:32