Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Chcecie Windows uruchamiany w 8 sekund?

Chcecie Windows uruchamiany w 8 sekund?

W najnowszym sondażu skierowanym do wybranych użytkowników, Microsoft prosi o opinie na temat ewentualnej, nowej funkcji Windows o nazwie Instant On.

Ma ona w założeniu pozwolić na rozpoczęcie pracy z systemem Windows w około 8 sekund od rozpoczęcia bootowania. Szybkość uruchamiania ma jednak odbywać się kosztem zmniejszonej funkcjonalności. W sondażu użytkownicy proszeni są m.in. o zaznaczenie, do jakich aplikacji możliwy powinien być dostęp w trybie Instant On.

Aktualnie nie wiadomo, czy Instant On ma szanse na wdrożenie do systemu Windows. Sam pomysł wydaje się być ciekawy, lecz nie nowy – szybkie bootowanie umożliwia na przykład Splashtop OS, minidystrybucja Linuksa instalowana na niektórych płytach głównych firmy ASUS.

Przemysław Dziak
17 października 2008, 13:59
5 991
Odsłony
Przemysław Dziak
17 października 2008, 13:59
5 991
OdsłonyKomentarze

ja jestem przeciw, to szybsze uruchamianie ma być kosztem wydajności i funkcjonalności systemu

podpis, 17 października 2008, 14:28
No tak ale równie dobrze mogło by to wyglądać tak, że przy tym 8 sekundowym włączeniu wiele funcjonalności nie będzie dostępne bo potrzebujemy tylko szybko sprawdzić jakąś informację w sieci. A później np. istniała by możliwość bezpośrednio z tej okrojonej wersji włączyć normalną bez potrzeby restartowania komputera. Wiem, że to marzenia no ale cóż :)

ddluk, 17 października 2008, 15:13
ja również jestem zdecydowanie przeciw, dobrze jest jak jest ;)

and, 17 października 2008, 16:45
Przy wł.ączanio powinien być wybór: naciśnij F7 a pokarze sie lista trybów:
Internet
Films - Tonery televizyjne i odtwarzacz filmów na dysku lub na nośniku wymiennym
Documents - praca przy dokumentach
i wiele więcej
lub nie naciskać nic i wtedy włączy się tryb normalny.

tak:, 17 października 2008, 17:08
@ddluk - chyba o to im chodzi. Fajnie by było mieć taką możliwość w 8s włączyć kompa, sprawdzić jakąś informacje, coś szybko wydrukowac itp. Oczywiście opcjonalnie.

Raven, 17 października 2008, 19:02
Windows w 8 sekund bardzo okrojony.
Niech zajma się lepiej normalną windą a nie wydziwiają. Stabilnośc Normalnej pracy niech poprawią!

Marucins, 17 października 2008, 19:43
Przecież to już macie. Komp w hibernacji, a jak trzeba coś sprawdzić, to system wstaje w 3 sekundy. Po co wyważać otwarte drzwi?

Vir, 17 października 2008, 20:27
Jakby czas uruchamiania miał dziś znaczenie... no w czsach gdy na moim 800 Mhz kompie system wŁączał się 80 s. :P Dziś to kwestia 20s. i nie ma co udziwniać
Ascarib, 17 października 2008, 22:50
@Vir: hibernacja nie do konca, bo jesli juz komputer wylaczyles calkiem to go nie odhibernujesz tylko musisz wlaczyc normalnie.

mgk, 18 października 2008, 11:19
A ja uważam że to ciekawy pomysł. I myślę że w praktyce okaże się bardzo przydatny.
Mystic, 18 października 2008, 13:53
Zamiast zajmować się takim "woow" mogliby sie zająć projektem multisystem opereiting polegającym na możliwości przełączania między systemami w czasie rzeczywistym (co prawdopodobnie ma wojsko ;-) ) bez konieczności kończenia pracy na poprzednim systemie...

eeeeeeeeeee, 18 października 2008, 15:03
Powinni przede wszystkim wydać wersję bez żadnych programów. Wtedy to na pewno Windows uruchamiał by się szybciej :) Możliwość doinstalowania programów MS mile widziana, ale nie jak ma to miejsce teraz Wszystko instaluj bo Ci się na pewno przyda. Tak  tak uruchomisz raz. Powiesz fajna funkcja, ale i tak za pare dni o niej zapomnisz. Większość funkcji dla mnie jast zbędna. Dla większości pewnie też. Bo się ich po prostu nie używa.lub ma się program o wiele lepszy. A porogram domyślny i tak musi być zainstgalowany. bo jak się go usunie to system się wali. No bez przesady.
 
Vista jest ok. przynajmniej nie ma tyle bluescreenów co XP. Ale ilość zbędnych rzeczy jest duża. Co zmniejsza wydajność uruchamiania się systemu.
A przede wszystkim miejsce zajmuje.
 
 
Jestem ze wprowadzeniem takiej opcjii. Ale z możliwością definiowania programów uruchamianych w tym trybie. Żeby to nie był tryb gdzie możesz sobie uruchomić samego firefoxa,a IE i tak będzie się uruchamiał bo jest niezbędny.
 
Modułowość Win - jak najbardziej

sm, 18 października 2008, 20:49
IMHO pomysl godny uwagi.
@sm, masz calkowita racje. M$ sam spowalnia winde pakujac tyle dupereli w system, bez mozliwosci wyboru przez usera :(

dedalus, 19 października 2008, 08:27
Ci wszyscy którzy piszą....jestem przeciw itd nie maja zielonego pojęcia o co chodzi. Przecież byłaby to opcja. Komu to byłoby niepotrzebne nie musiałby z tego korzystac. Ne ma przymusu! Potrzebuje szybko np. cos wydrukowac, sprawdzic poczte czy wejśc powiedzmy na Allegro...prosze bardzo. W każdej chwili moge przecież uruchomic cały system. Nikt tu nikomu nic nie ogranicza!!!
sales, 19 października 2008, 14:57
Uważam że system powinien być instalowany na ultraszybkich pamięciach fleshowych lub wogóle sprzedawany w postaci karty rozszeżalnej. Wpinasz w gniazdo i masz system. Błyskawiczne uruchaminie , ograniczenie piractwa. Aktualizacje odbywałyby się tak jak aktualizacjie BIOSu.  Dziś to wszsytko jest na 100% możliwe. Pamięci są szybkie i mają ogromne rozmiary. Inne programy mogłby być już instalowane na standardowych dyskach.

NM, 20 października 2008, 12:58
NM, pomysł przedni. Ale czy myślisz, że "ruscy" lub chińczyki nie spiracą takiego rozwiązania? Np taka Mandriva jest sprzedawana właśnie w tej postaci, no i oczywiście ludziki piracą :(

dedalus, 20 października 2008, 17:55
Chciałbym mieć po tych 8 sekundach dostęp do Windowsa

KoTTeK, 22 października 2008, 17:28
@NM - Ale przecież po kilku (-nastu/-dziesięciu) godzinach pamięć by się popsuła.
anonim, 22 października 2008, 21:27
Szybkie bootownie bardzo fajna sprawa. Mam płytę Asusa z ExpressGate i rzeczywiście czasami się przydaje, szkoda, że z tego poziomu nie ma dostępu do dysku, ale mimo wszystko funkcyja jak najbardziej ok!

Xxxx, 23 października 2008, 14:07
A ja jestem za, teraz mam Vistę Business x64 i wyłączam PCta na "wstrzymanie" dzięki czemu uruchamia mi się w 6 sek. Korzystam w ten sposób z PCta od kilku mcy i nie interesują mnie komentarze osób które swoją wiedzę opierają wyłącznie na teorii.

Shogi, 30 października 2008, 11:13
ja jestem przeciw chyba że microsoft opracuję wersję która będzie powoli ładowała poszczególne funkcje podczas pracowania na okrojonym windowsie.

piotr123, 1 listopada 2008, 11:21
Moj windows startuje w 14sek ze wszystkimi uslugami + serwer www + baza danych + ..... :> trudno mi mowic o jakiejs "ograniczonej" funkcjonalnosci. Dzieki temu widac ze windows 7 ma szanse stac sie kolejnym ciezkim systemem... Funkcja sama w sobie fajna. Moze sie przydac, a napewno nie zaszkodzi no i bedzie baza dla kolejnych serii "okrajania" systemu... ;>

szmon, 2 listopada 2008, 17:15
ale to już było
dan, 2 listopada 2009, 15:19

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.