Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Screeny z Windows 7 wyciekły do Sieci

Screeny z Windows 7 wyciekły do Sieci

W Sieci pojawiły się zrzuty ekranu z nowego systemu operacyjnego Windows 7 w wersji M3 Build 6780. Obrazy przedstawiają nowości oraz standardowe elementy systemu Windows, takie jak m.in. menu Start, menu kontekstowe pulpitu, okno Mój Komputer oraz Internet Explorer. Wkrótce udostępnione zostaną również filmy wideo.

Zrzuty ekranu z Windows 7 można obejrzeć w serwisie thinknext.net.

Aktualizacja!
Jak donosi na łamach serwisu thinknext.net Autor screenów, na wniosek firmy Microsoft zostało zlikwidowane ich pierwotne źródło. Zrzuty ekranu z Windows 7 można obejrzeć pod alternatywnym adresem.

Przemysław Dziak
21 września 2008, 13:26
5 609
Odsłony
Przemysław Dziak
21 września 2008, 13:26
5 609
Odsłony



Komentarze

A wygląda jak Vista po lekkim Face liftingu
Yaako, 21 września 2008, 13:34
a czego mozna bylo sie spodziewac po tak krutkim terminie,przerubka visty i tyle hahah
zbyszek, 21 września 2008, 13:55
Przestań chłopie - termin nie ma nic do tego wygląd to wygląd. Trzeba tylko chcieć. Za to złodzieje z M$ dalej będą żerować na pomyśle Apple, ciekaw jestem co w 7 będzie skopiowane z innych systemów.

Można zupełne  zrobić coś innowacyjnego. Mowa o funkcjonalności co w 7 będzie kolejnym gwoździem do trumny po niewypale Visty.


Marucins, 21 września 2008, 14:31
Czyli siódemka to będzie taki "XP z Aero"?

cX, 21 września 2008, 14:35
"Można zupełne zrobić coś innowacyjnego" Hahahah, Vista jest innowacyjna w porównaniu do XP i co? narzekacie, że trudny interfejs . . . Pamiętajcie, że to jest beta, wczesna beta(byście widzieli Vistę, tzn Longhorna betęwyglądał dosłownie jak 2000 z sidebarem i co wyszło-super wyszło... mam nadzieję, że historia się powturzy :)
Ascarib, 21 września 2008, 14:44
Vista nie była niewypałem-jest raptem rok rok a zajęła ponad 15% rynku ;p dla porównania XP jest już 6 lat xD
Ascarib, 21 września 2008, 14:46
Jak dla mnie szykuje się kolejny kotlet :)
Nie zrozumcie mnie źle vista to dobry system (sam używam wersji 64-bitowej z programu msdnaa), niestety jest on dla mnie tylko i wyłącznie ewolucja w stosunku do XP. Nie mam mowy o mowieniu o Viscie jako rewolucji jaką zaoferował system Windows XP w stosunku do poprzedników.
Tego samego spodziwewam sie po systemie Windows 7. Będzi on kolejnym krokiem w systemach operacyjnych, byc może takim jakim finalnie miała byc Vista.
Co dla mnie powinno być zmienione w sytemie windows - to jedna z jego najgorszych i przestarzałych rzeczy - API Win32 , dopiero potem moga  nam zoferować nowe jądro sytemu.
Nie chodzi mi o usunięcie całkowite Win32 bo tak sie nie da, ale na poczatek umieszczenie go w sandboxie (coś jak maszyna virtualna) i zastapienie go czymś nowym - być moze nadszedł czana integracje całkowtą patformy .net

CzakNorris, 21 września 2008, 14:54
Jak dla mnie prace idą w dobrym kierunku. Miałem zainstalowaną wersję M1 i trzeba przyznać że działała o wiele szybciej od Visty. Miejmy nadzieję że Microsoft nie skopie tego systemu i że będzie taki jak w zapowiedziach. A co do Visty to uważam że to bardzo dobry system i o wiele bardziej stabilny i bezpieczny od XP. W XPeku co pochwile wchodziły mi jakieś syfy, a na Viście jadę już duższy czas bez formata.

ozzysrem2, 21 września 2008, 20:23
@ozzysrem21: A niby skad masz wersje M1 skoro jest to projekt zamkniety?

mgk, 21 września 2008, 20:45
Już dawno można ściągnąć z torrentów

ozzysrem2, 21 września 2008, 21:35
Kotlet :-) Te screeny nie wyciekły, to tylko wzbudzanie zainteresowania po nieudanych kampaniach marketingowych, w ktore ms wtopil 300 baniek. Zresztą nie ma w nich niczego rewolucyjnego, Vista z make upem, więc stary kotlet ledwo podgrzany:-)
Co do API Win32 - przy tej ilości aplikacji będzie MS bardzo trudno przygotować coś rewolucyjnego, choć zmiany są konieczne, ponieważ od 13 lat mamy stagnację. Moim zdaniem powinno się dążyć do zatarcia granicy między aplikacją pracującą lokalnie a tą w sieci. Mobilność userów będzie tego wymagać obecnie pakuje się  sieć dosłownie do każdego urządzenia. Historia zatoczy koło i myślę, że czeka nas znowu era "mainfremów" i cienkich klientów do pracy z każdego miejsca - tylko w trochę innym wydaniu.

papi, 21 września 2008, 22:17
@papi: Ja bym byl ostrozny z takim prorokowaniem. Watpie by doszlo to takiej zmiany. I co jak odpale ulubiona gre to bedzie sie one renderowac na super komputerze a przez siec bedzie wysylane 60 zdjec na sekunde? Bezsensu. Odpale kompresje filmu, czy render w 3d studio i co? Wyniki dostane po czasie zaleznym od ilosci wykupionej predkosci na super komputerze? Naprawde mega mocarny musialby byc ten super komputer i chyba znajdowac sie w kazdym miescie, albo nawet dzielnicy... SF

mgk, 21 września 2008, 22:51
Widzisz ja mówię o 90% typowych zastosowań. Nie wliczam w to gier (tu silne są konsole i po złamaniu bariery cenowej - za gry - nie sprzet, mogą zdobyć rynek) ani prac wymagających silnych maszyn jak wspomniane 3D. Zwykły user korzysta przez większość czasu z przeglądarki, klienta poczty, IM, programu do zdjęć i edytora tekstu. I do tego nie ma sensu marnować mocy nawet dzisiejszego kompa biurowego - terminale wystarczą. Zauważyło to już jakiś czas temu google i obsadza swoimi aplikacjami cały koszyk tych usług. MS wchodzi z live, eksperymentuje z prepaidami na pakiet biurowy. Nie mówię, że to bedzie jedyna słuszna droga, ale moim zdaniem mocno zyska na znaczeniu.

do mgk, 22 września 2008, 00:22
Konsole już dawno zdobyły rynek - może nie w PL, bo tu nadal bieda :P
Tidus, 22 września 2008, 03:04
@papi: Jak pisałem wcześniej: wszytkie aplikacje pisane przy pomocy API Win32 do sandboxa (maszyny wirtualnej) jako rozwiązanie przejściowe. Następnie przy kolejnych wersjach windowsa całkowite pozbycie sie API Win32. Kiedyś trzeba się pozbyć tego "wynalzku".
Jestem za pełną integracja .net z Windowsem :)
Co do aplikacji sieciowych to jeszcze za wcześnie, przynajmniej tak mi się wydaje :)

CzakNorris, 22 września 2008, 13:17
CzakNorris: W Midori jest wlasnie tak jak mowisz. Ale pewnie sie nie przyjmie bo uzytkownicy beda krzyczec ze na nowym systemie nie chdza ich ulubione aplikacje z przed 5 lat.

mgk, 22 września 2008, 13:51
@CzakNorris - zgodzę się z Tobą, też jestem za pełną integrację .NET z Windows ( tak jak miało być na początku ).
anonim, 22 września 2008, 21:54
@CzakNorris / @anonim A ja dodatkowo jestem za pełną integracją CLR z .Net z procesorami Intela (i ewentualnie AMD :) ), zeby kod w .NET można było uznać za natywny. To by dopiero było coś.
slawek, 23 września 2008, 09:32
Tak dziwnym trafem linki wygasły. Microsoft chyba maczał w tym palce.

KMK, 23 września 2008, 22:46
KMK przecież w aktualizacji napisano "na wniosek firmy Microsoft zostało zlikwidowane ich pierwotne źródło". Jeśli juz zamierzasz się wypowiadać to powinieneś przynajmniej przeczytać artykół do końca


Max772, 25 września 2008, 18:10
Czyli narazie Windows 7 jest na etapie, kiedy to Vista była XP z sidebarem.

trima, 25 września 2008, 21:50
Pewnie wymagania 60 GB na dysku 15 GB ram i procesor 8000MHz tak samo jak zbuiraczona jest vista.Te systemy powstają dla producentów sprzętu nie dla użytkowników.Kupujcie coraz to nowsze kompy a w zasadzie wydajności nie przybywa ani ciekawych funkcji tylko wymagania rosną.

Rafff, 26 września 2008, 08:00
@Raff - to ich nie instaluj. DOS nadal smiga tak jak smigal, mozesz tez odpalic Uxa w trybie tekstowym - smiga rownie szybko.

Duke, 26 września 2008, 10:16
Do wszystkich specjalistów z dziedziny IT xD Ten system wychodzi za półtora roku, a sreeny wyglądają na naciągane(w każdym źródle, elementy w tej samej wersji wyglądają inaczej-paint, IE, i jeszcze kilka...)
Ascarib, 26 września 2008, 22:37
@Duke-ale nie przwidziałeś, że może mieć za wolnego kompa xD "procesor 8000MHz" mój procesor po zliczeniu rdzeni posiada taką prędkość xD... tylko z RAMem problem ;/ ale cóż jak mam tyle, że XP nie wykrywa to chyba pójdzie ;p
Ascarib, 26 września 2008, 22:40
Juz sie rozpoczeła kampania reklamowa nowego Cuda od Microsoftu. Wcisnąc klientowi potrzebę (oczywiscie sztuczna) a potem ja zaspokoic.

piotr, 27 września 2008, 10:38