Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zaktualizowany WordPad i Paint w Windows 7

Zaktualizowany WordPad i Paint w Windows 7

Jak donosi serwis UX Evangelist, Windows 7 zawierał będzie odświeżone wersje programów WordPad oraz Paint znane z poprzednich wydań systemu Windows.

Tradycyjny interfejs programu Paint zostanie zastąpiony tzw. wstążką (ang. ribbon) na podobieństwo interfejsu zastosowanego w programach pakietu Microsoft Office 2007. Narzędzie zawierać będzie nowe, zaawansowane opcje rysowania, edycji etc. Na uwagę zasługuje fakt, iż aktualizacja interfejsu programu Paint nie była dokonywana od 1995 roku. Efekt dotychczasowych prac można nieco zaobserwować na zrzucie ekranu. UX Evangelist wspomina także o aplikacji WordPad - ma być odbiciem programu Microsoft Office Word 2007 udostępniając jednak zmniejszoną funkcjonalność. Warto wspomnieć, że program prawdopodobnie będzie umożliwiał otwieranie dokumentów zapisanych w formacie docx (otwarcie tego typu pliku np. w programie Microsoft Word 2003 wymaga zainstalowania Office 2007 Document Converter).

Wydaje się więc, że Microsoft tym razem pragnie nie tylko zadbać o sprawność, bezpieczeństwo, czy wydajność samego systemu, ale także o jego zaplecze.

Przemysław Dziak
21 września 2008, 09:40
15 530
Odsłony
Przemysław Dziak
21 września 2008, 09:40
15 530
Odsłony



Komentarze

No ładnie to wyglada, oby tak dalej. Ale wygląd to nie wszystko, Vista też ładnie wygląda a jak jest z funkcjonalnością to wszyscy wiedzą. I miejmy nadzieję że nie będzie znowu kosmicznych wymagań co do prędkości procesora (wielordzeniowy procek to minimum?) i gigabajtów pamięci do uruchomienia samego systemu.

Wiskoler, 21 września 2008, 10:17
Nie do końca jest prawdą że Paint nie był aktualizowany. Wersja dla Windows XP zawiera opcję zapisu w formacie JPEG na przykład.

MadMan, 21 września 2008, 11:10
@MadMan-chodzi o zwiększenie funkcjonalności w samym tworzeniu/edytowaniu obrazów... a tu się nic nie zmieniło-nawet wygląd ;p
Ascarib, 21 września 2008, 11:55
@MadMan,
dodatkowo w newsie mowa o tym, że to interfejs nie był aktualizowany:-)

Przemysław Dziak, 21 września 2008, 12:06
http://www.thinknext.net/archives/2268
Screeny z Wersji M3

ozzysrem2, 21 września 2008, 12:12
Jak tak będzie wyglądał nowy łindows to jestem "pod wrażeniem". Funkconalność została "gruntownie" zmieniona...jest nowy paint i wordpad z paskiem na pół ekranu....a tak wogóle to kto z tych Wielkich Aplikacji wogóle korzysta? Śmiech na sali....Bil Gates już niżej upaść nie mógł...

sputi, 23 września 2008, 12:00
"a tak wogóle to kto z tych Wielkich Aplikacji wogóle korzysta?"
Cóż akutalizacja WordPada wyjade sie bardzo trafionym pomysłem, wielu użytkowników jest zmuszonych instalować pakiet office tylko w celu zysytania dostepu do edytora tekstu kompatybilnego ze skądinąd niezbyt szczęśliwym formatem .doc ewentualmnie .docx oraz możliwości względnie łatwego kontrolowania wyglądu wydruku. Co mam nadzieję nowy WordPad umożliwi, mnie samemu jako użytwonikowi tej klasy spokojnie wystarczy możliwość podstawowego formatowania tekstu (tj. takiego jak w HTML) i rysowania tabel. Co do Painta to faktycznie wypadałoby nie tylko zmienić interfejs. Osobiście bardzo przypadł mi do gustu nowy officeowy GUI ale w tym wypadku wydaje się być wdrażany na siłę. Paint potrzebuje nie nowego interfejsu ale nowych możliwości które przybliżą go wyższej klasy edytorów grafki rastrowej (tj. Painta.net albo gimpa o produkcie adobe nie wspominając). Niestety wygląda na to, że dalej najbardzie zaawansowaną możliwoscią painta będzie inwersja kolorów :)

n5-87-fg, 23 września 2008, 20:15
Na pierwszy rzut oka gdybym nie wiedział co to jest to bym powiedział że jakiś program z pakietu Office 2007, czyż nie?

KMK, 23 września 2008, 22:49
fajnie

nieznajomy, 1 października 2008, 21:40
A nie mówiłem? To normalnie cudo ten WordPad i Paint z 7. Gdy nastąpi "premiera" Windows 7, kupię go!
kuba11736, 13 października 2008, 20:17
kuba11736 co painta, wordpada? dla ich samych napewno tego niezrobisz, a założe się że będzie po premierze 7 (6.1) łatka do Visty żeby było to samo na niej.
I tak każdy kto potrzebuje teraz office czy corel-a labo photoshop-a to pozostanie przy nich ta "ogromna" aktualizjacja tylko poleprza obsługe i lepiej wygląda, z całą pewnością niedostaniemy za free Worda czy photoshopa (co prawda to już jest... GIMP).

Pozdrawiam Łukasz


lukasz_xd, 18 października 2008, 15:12
to ja paulina niewiem jak zciagnąć wordpada office chcem bo jest mi potrzebny :Zakochany:
paulina1234, 21 października 2008, 18:44
Extra

Daniex, 19 listopada 2008, 20:11
holernie głupie
nieznajomy, 24 listopada 2009, 17:11
Paint nie mage w nim sie połapać i nie ma funkcji zaznacz -> przezroczyste
Pastylka, 27 stycznia 2010, 18:44
Mam tego painta z Win7 na moim XP nazywa sie dokladniej Ribbon Paint. Wszystko jest git tylko ze czyta pliki jedynie z rozszezeniem "".pic"". Jak macie jakiegos patcha ktory dodalby rozpoznawanie takich formatow jak "".bmp"" czy "".jpg"" to juz moglbym edytowac zdjecia z latwoscia. Z gory dzieki.
Arek, 22 marca 2010, 16:59