Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft o instalatorze w Windows 7

Microsoft o instalatorze w Windows 7

Microsoft udzielił kilku kolejnych informacji związanych z następcą Windows Vista. W miarę postępu prac nad Windows 7, Microsoft stopniowo ujawnia informacje na temat rozwiązań, które zamierza zastosować w tym systemie. Ostatnio pisaliśmy o kwestii wydajności. Microsoft poinformował teraz o... koncepcji dotyczącej uczynienia procesu instalacyjnego Windows 7 bardzo szybkim i prostym.

Ma się to przejawiać głównie poprzez wyeliminowania opcji konfiguracyjnych z instalatora. Microsoft dodaje jednak, iż zamiast tego rozważana jest możliwość wprowadzenia prostych okien dialogowych pozwalających wstępnie dostosować system Windows. Z pewnością wielu użytkowników byłoby zainteresowanych możliwością rezygnacji z instalacji niektórych aplikacji będących do tej pory integralną częścią systemu Windows.

Nie ulega wątpliwości, iż nawet średnio-zaawansowani użytkownicy nie mają kłopotów z instalacją systemów Windows XP czy Vista. Z pewnością jednak informacja o uproszczeniu procesu instalacji systemu Windows ucieszy użytkowników, którzy po zakupie komputera przystąpią do niej po raz pierwszy.

Przemysław Dziak
9 września 2008, 19:17
3 397
Odsłony
Przemysław Dziak
9 września 2008, 19:17
3 397
Odsłony



Komentarze

bezydury i tyle. n00bi tak kupuje kompa z preinstalem. Osobiście byłbym za UTRUDNIENIEM instalacji (znaczy rozbudowaniem zaawansowanych opcji w instalatorze).

tolep, 9 września 2008, 20:24
Popieram Cię tolep! Instalator powinien być rozbudowany, a jak ktoś jest początkujący jeśli chodzi o komputery, to powinien się za to nie brać. Prosty w obsłudze powinien być tylko system

cX, 9 września 2008, 21:31
A ja napisze tak, powinnien być wybór i już. Ktoś woli szybko i bez problemu, a ktoś woli troche dłużej, ale lepiej ustawiony.

Artur, 9 września 2008, 22:13
a ja myślałem, że instalator Visty jest już tak prosty, że bardziej się nie da :P

Adam, 9 września 2008, 22:18
@adam
 
to spróbuj zainstalować jakiegoś linuksa dla nowych. Instlatory te są o niebo lepsze niż windowsowe. Można w czasie instalacji przeglądać storny, mailować, rozmawiać przez gg... I bardziej konfigurowalne - w dodatku niee proszą o jakieś głupie keje :P

soda2, 9 września 2008, 22:56
do tolep"a
ja jestem za uproszczeniem instalacji, bo wyobraź sobie instalację w firmie na kilkuset desktopach jakiegoś systemu, w takim wypadku im więcej opcji konfiguracji podczas instalacji tym gorzej. A po instalacji to prawie wszystko można już za pomocą GPO wymusić

uproszczenie, 10 września 2008, 09:27
@uproszczenie
W dużej firmie to się gotowe obrazy instaluje i nawet instalatora się nie ogląda - wszystko leci automatycznie przez sieć. Trzeba to tylko na początku skonfigurować.... Też jestem za tym by były 2 ścieżki (PRO i newbie). Myślałem, że instalator Visty/2008 już jest prosty... Pewnie to uproszczą i będzie tylko 1 pytanie: "Czy chcesz zainstalować Windows 7?"

w, 10 września 2008, 09:59
Rozumiem wasze dylematy ale....
1)Widzał ktos  firme co by  nowe edycje od M$ instalowala bez  obaw od tak po prostu bo tak ?
2) wlasciciel firmy zasiega rady w zaprzyjaznionym sklepie czy serwisie bo...
nie problem cos zainstalowac  problem ile to kosztuje a po za tym w firmie nie ma czasu na eksperymenty bo czas to  forsa
3) przyzwyczajenia pracownikow - ile jedna ooba bedzie potrzebowala czasu aby oswoic sie z nowym systemem a ten czas moze wplynac na termin realizacji zlecen


Hutu, 10 września 2008, 10:01
@soda: no fajnie, plyta live, instalacja systemu w tle. Tylko po co. Mozna wytrzymac ta godzine bez gadu gadu i neta. Po za tym zainstalowac system to jedno, a zainstalowac wszystkie aplikacje ktore mi sa potrzebne na juz dzialajacym systemie to drugie. System sie instaluje godzine, sterowniki kolejna godzine, a cala reszta z 6-8 godzin. Takze taka plyta live i tak mnie nie ratuje bo tak odpalony system nie ma softu mi potrzebnego do pracy.

mgk, 10 września 2008, 10:06
Taa, linux jest dla ludzi, którzy chcą poświęcić całe życie na instalację i konfigurację systemu na 1 stanowisku pracy. Jak ktoś wierzy w reinkarnację to niech się bawi
Asthi, 10 września 2008, 12:13
Instalator powinien miec opcje do wyboru czy to jest początkujacy urzytkownik czy zaawansowany a może inawet średni.
Od kąd weszła vista system draktuje urzytkownika jak przeciętnego amerykanina z IQ ~100.

hidy, 11 września 2008, 10:25
@Asthi - Z tą instalacją i konfiguracją Linuksa to trochę przesadziłeś.
Ja swojego Debiana instaluje i konfiguruje (konfiguracja kompletna) w 90 minut. Nadmieniam że Debian nie jest dystrybucją dla początkujących i nie jest tak przyjazna jak Ubuntu. Widzisz problem tkwi w niewiedzy i braku doświadczenia użytkownika. Są tacy dla których proste Ubuntu będzie zbyt trudne. Jeżeli po instalacji systemu użytkownik wie jakie pakiety (programy, kodeki itp.) ma doinstalować żeby system był w pełni funkcjonalny to zrobi to w Linuksie w bardzo prosty i szybki sposób. Wystarczy jedno polecenie w konsoli np. ,,aptitude install nazwa pakietu,,  i tu wpisujemy tyle pakietów ile chcemy zainstalować. Tak tak wzrok Cię nie myli możesz jednym poleceniem zainstalować np.30 pakietów. Po wpisaniu i wciśnięciu ENTER program do zarządzania pakietami wyszuka te pakiety w repozytoriach, pobierze, zainstaluje i je skonfiguruje. Ty w międzyczasie możesz sobie zrobić kawę.

Kuba, 11 września 2008, 13:14
@Kuba - wow, i to ma byc proste? Do samego php zeby doinstalowac PEARA musze PAMIETAC wszystkie paczki jakie potrzebuje i WKLEPYWAC od groma komend, gdzie przy instalacji windowsowego PHP odznaczam sobie to co chce a czego nie. Nie starajcie sie nikomu wmowic ze instalacja czego kolwiek z konsoli jest prosta. Jest diabelnie ciezka, nie mowiac o tym ze trzeba pamietac wszystkie nazwy lub posilkowac sie google (co jezeli mamy problem z netem?). Zreszta nawet widac juz od dawna ten problem i sa do -uksow dodawane instalatory okienkowe (suse, mandriva itd...). Uxy powoli zblizaja sie do Windy pod wzgledem prostoty, jezeli jeszcze Winda by zblizala sie do do Uxow pod wzgledem zaawansowania opcji (nie mowie tu o wersjach Server, chociaz XP Pro tez ma cale krocie przydatnych funkcji) swiat bylby piekny :)

Duke, 11 września 2008, 13:41
Mowa tu o mozliwosci zainstalowania windy np w minimalnym trybie okienkowym tylko z Windows Updatem, Firewallem i np jakas usluga sieciowa + Apache. I bylby git :)

Duke, 11 września 2008, 13:44
@Duke - Trudno nie przyznać Ci racji co do konsoli lecz i Ty trochę przesadzasz. Domniemam że masz na myśli początkującego usera Linuksa gdzie dla niego to jest czarna magia. Wszystkich nazw paczek ani komend tak naprawdę nie musisz pamiętać. Ja sobie sporządziłem  w pliku tekstowym  gotowe  polecenia  które są  niezbędne  do prawidłowego  funkcjonowania  systemu. Plik jest podzielony na poszczególne działy i w zależności co potrzebuję zrobić korzystam z gotowych poleceń metodą KOPIUJ -> WKLEJ z pliku do terminala. No dobra -wiem co mi w tej chwili chcesz powiedzieć lecz wierz mi że w uniksach najpewniejszą i najskuteczniejszą metodą zarówno instalacji jak i konfiguracji jest składnia poleceń w konsoli. Graficzne konfiguratory są proste i wygodne lecz nie do końca wiesz co one zmieniły w systemie i w razie czego jak to naprawić a tak to masz pełną kontrolę nad wszystkim. Ja np. jako kierowca nie chcę żeby mnie samochód prowadził a wręcz przeciwnie to ja mam go prowadzić i chcę mieć nad nim pełną kontrolę. Podoba mi się końcówka Twojego pierwszego komentarza i cały drugi i też bym chciał żeby Windows taki był.

Kuba, 11 września 2008, 15:49
Instalatory graficzne w systemach alternatywnych sa prawie tak samo proste jak w Linuxie z ta roznica, ze w Linuksie mamy pelna kontrole nad tym co i gdzie system zrobil a takze mozemy aplikacje calkowicie usunac z systemu bez pozostawiania zbednych smieci.
<hr>

WSMAdmin, 11 września 2008, 16:58