Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 będzie dotykowy

Windows 7 będzie dotykowy

Na łamach bloga zespołu odpowiedzialnego za Windows Vista umieszczono informację, wraz z filmem, które przedstawiają nową formę interakcji w systemie Windows 7. Multi-Touch, bo o nim mowa, stanowi naturalną konsekwencję rozwoju Microsoft Surface, zaprezentowanego rok temu przez samego Billa Gatesa. Jest to rozwiązanie, które umożliwia interakcję z urządzeniami oraz oprogramowaniem przy użyciu rąk i wykonywanych gestów. Funkcję tą zaprezentowano na wczorajszej konferencji i przedstawia ona kilka możliwości, które oferuje Multi-Touch w następcy Windows Vista. Poniżej można obejrzeć je samemu i przekonać się co tak naprawdę nas czeka w przyszłości.


Video: Multi-Touch in Windows 7

Możemy się więc domyślać, iż jest to jedna z najważniejszych nowości, która pojawi się w nowym systemie operacyjnym Microsoftu, a do jej rozwoju zostanie przyłożona szczególna uwaga.

Dawid Długosz
28 maja 2008, 23:25
3 056
Odsłony
Dawid Długosz
28 maja 2008, 23:25
3 056
Odsłony



Komentarze

jak patrze na ten film to widze wszystko co juz jest w iphone :) tylko na troszke wieskzym ekranie - nie fascynuje sie!
CDeex, 28 maja 2008, 23:59
mam te same odczucia.
qq, 29 maja 2008, 01:20
Zbędny bajer
Maciek, 29 maja 2008, 08:37
potwornie przydatne w zastosowaniach biurowych... na pewno nie będzie to istotą W7, tego co inowacyjne nie bardzo mogą ujawnić, bo pojawi się szybciej w którejś z kolejnych dystrybucji linuksa obok innych inowacji, na które nie wpadli przy okazji. :) Prawdę powiedziawszy liczyłem, że obok linii visty, którą muszą kontynuować dla odbiorców biznesowych powoli równolegle wypuszczą coś zupełnie nowego, nawet jeśli z powodu sterowników da się to zainstalować na tylko dedykowanym sprzęcie niby system wbudowany.
akapit, 29 maja 2008, 09:45
" a do jej rozwoju zostanie przyłożona szczególna uwaga." <= tylko pytam się po co??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!
NaN, 29 maja 2008, 16:02
Zupelnie zadna nowosc, pomysl zywcem skopiowany z Iphone. Poza tym czynnosci wykonywane na ekranie za pomoca palcow mozna duzo szybciej wykonac za pomoca skrotow klawiaturowych i/lub myszki (chyba ze M$ celowo zablokuje inne interfejsy). Kolejna rzecz to zmeczenie dloni i rak ktore musialy by byc stale uniesione bez zadnego podparcia (przy pracy w pozycji poziomej). Wyobrazcie sobie teraz prace z programami CAD/CAM,3D lub z Photoshopem, przy precyzji grubego palucha, zamiast uzywania myszki, tabletu lub nawigatora. Ekrany dotykowe maja szanse w przypadku urzadzen mobilnych a takze kioskow (informacja, bankomat, kasa etc.) ale takie rozwiazania mamy od wielu lat. Efekty ktore sa pokazane na filmie to glownie software, a "innowacyjnosc" M$ polega na zastosowaniu wiekszego ekranu niz w pionierskim Iphone. Podsumowujac: M$ znowu skopiowal cudzy pomysl i wcisnie go motlochowi za gruba kase wmawiajac, ze jest to jego produkt i ze bez niego nie beda sie mogli obyc w czasie pracy z kolejnymi wersjami Windows. Czemy teraz na oficjalna kopie Compiz Fusion pod Windowsem...
WSMAdmin, 29 maja 2008, 16:05
dziecko, a co bylo pierwsze, ms surface czy iphone? skad TY, wielki znawco, mozesz wiedziec, ktora firma pierwsza wpadla na dany pomysl, ktora pierwsza wprowadzila go w zycie?
@wsmadmin, 29 maja 2008, 18:56
Co by nie powiedzieć, czy to kopia czyjegoś pomysłu czy też nie, pokazuje to w jakim kierunku dążymy, a właściwie co już teraz wymuszają klienci, klawiatura, mysz przeszkadzają na biurku, dlaczego nie zastąpić klawiatury np: poleceniami głosowymi lub na początek wbudowaną software"ową klawiatura reagująca na dotyk, mysz - już ten przykład pokazuje że długo nie pożyje w pecetach -- już za długo żyjemy w świecie klawiatur i mysz
artekzet, 29 maja 2008, 19:49
WSMAdmin pokazal tylko po raz kolejny iz niemozliwym jest aby mial skonczone 18 lat. argumentacja zbuntowanego nastolatka. pozdrawiam
;], 29 maja 2008, 21:20
WSMADMIN TO GNOJEK WSZYSCY O TYM WIEDZĄ!
czytelnik, 30 maja 2008, 20:33
iPhone nie był pierwszym urządzeniem z ekranem Multitouch - Prace nad Surface trwają od 2001 roku!
SAD, 30 maja 2008, 22:54
swieta racja
@wsmadmin, 31 maja 2008, 13:33
aj ten windows, no dobra bajer jest fajny ale... według mnie linuksy powinny wykopać microsofta... a na linuksie wszystko da się zrobić, potrzeba tylko sprzęt i sterownik
win, 2 czerwca 2008, 15:28
Jak kopiowali to z Microsoft Surface :)
Apo, 4 czerwca 2008, 08:06
wg mnie te wszystkie dziadostwa ktore Microsoft chce wepchac w tego windowsa spowoduja duzy zamet i oczywiscie efektywnosc pracy stanie sie duzo mniejsza. nie mowiac juz o tym ze bedzie potrzaba nam 10 gb ramu zeby to odpalic. ja zostaje przy xp wg mnie ten windows oraz windows 98 wyszedl microsoftowi najlepiej.

FRyzjeR, 11 września 2008, 22:48