Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe fakty o Windows 7

Nowe fakty o Windows 7

Na łamach CNET News.com został opublikowany wywiad z szefem działu Windows w Microsofcie Stevenem Sinofskim. Tematem przewodnim był następca Windows Vista - Windows 7.

Sinofsky potwierdził wcześniejsze objaśnienia słów Gatesa - nowy system ma się pojawić w 2010 roku, a nie jak wcześniej spekulowano rok wcześniej. Powiedział on także, iż Microsoft dołoży starań, by nowy Windows został wydany zarówno w wersji x86, jak i x64. Zrezygnowano jednakże z jądra MinWin, które miało być podstawą Windows 7, na rzecz tego wykorzystanego w Windows Vista oraz Windows 2008. Spowodowane jest to m.in. chęcią zachowania zgodności ze starszymi okienkami i sterownikami. Sinofsky zapytany o nowe funkcje systemu jednak milczy, udzielając tylko skromnej odpowiedzi jakoby miałoby ich być dużo. Nie jest jednak skory do wyjawienia zbyt wielu szczegółów.

Na więcej informacji odnośnie Windows 7 pozostaje nam jeszcze poczekać. Obszerny wywiad z szefem działu Windows można przeczytać na stronie u źródłą niniejszej publikacji (j. ang.).

Dawid Długosz
28 maja 2008, 15:21
3 091
Odsłony
Dawid Długosz
28 maja 2008, 15:21
3 091
Odsłony



Komentarze

Jeśli zrezygnowano z jądra MiniWin, które to jako jedyne dawało nadzieje, że system będzie szybszy, mniej wymagający oraz bezpieczniejszy; to jeśli Windows 7 oparte będzie na jądrze z Visty, to możemy się spodziewać kolejnego systemu, będącego świetnym materiałem dla krytyków. Niestety, Microsoft musi zainwestować w dobrych programistów, aby ci napisali coś porządnego, co podbije rynek IT - tak jak Windows 95. hmmmm, to były piękne czasy, Windows 95, 16MB RAMu, dysk 700MB = coś pięknego!!! :)
Mateusz Miciński, 28 maja 2008, 15:46
System będzie mieć niższe wymagania albo takie same ponieważ system będzie modułowy co też jest ważne. Poza tym nie ma co marudzić zanim nie wyjdzie jakas normalna wersja.
Virek, 28 maja 2008, 16:04
pełne rozczarowanie, tak się chwalili tym minwin ... kicha.
haribo, 28 maja 2008, 16:54
Vista w nowym pudełku z nowym interfejsem graficznym...
NaN, 28 maja 2008, 17:13
Z nowinkami o longhornie bylo tak samo, najpierw duzo obiecanek a potem wycinali wszytsko po kolei, mial byc winfs, zosal wyciety. Właśnie nadzieje na znosny system poszly sie je..c, a modulowosci nie bedzie, bo modulowosc mial dawac minwin, jadro visty to kupa.
kthulu, 28 maja 2008, 17:23
a zapowiadalo sie tak fajnie z WinMin Kurde
zal.pl, 28 maja 2008, 18:24
O! Będzie 86 bitowy system?
czytelnik, 28 maja 2008, 20:38
@czytelnik x86 oznacza architekturę 32 bitową.
janek, 28 maja 2008, 20:42
Windows 7 to będzie po prostu Vista z nowymi bajerami graficznymi i jeszcze większymi wymaganiami. Ale I tak pewnie nie przebiją Compiz Fusion.
linuxiarz, 28 maja 2008, 20:46
Compiz Fusion? Co prawda nie znam sie, ale chyba Beryl ladniejszy od Compiz. A co do Windows 7 poczekamy zobaczymy. Ja i tak juz lece na Viscie 64 od paru tygodni. All ok. Oprocz tego ze mam 1gb ramu zajete przez system. Ale co tam. Dzis ram jest taniutki (60zl za 1gb) wiec mozna sobie pozwolic na 4gb ram.
mgk, 29 maja 2008, 00:04
Mam tylko nadzieje, że sterownik WDDM zostanie zastąpiony czymś lepszym, ze względu na fakt ile pamięci niepotrzebnie marnował. Nie wiem jaki mądry człowiek wymyślił ten system ale jest to po prostu porażka. np. Z 4GB pamięci wydzielił mojej karcie graficznej (która ma 256 MB własnej pamięci) aż dodatkowe 1,5 GB!! I w ten sposób niezaalokowanej pamięci w systemie zostało 1,3 GB....
mess@ge, 29 maja 2008, 20:18
@mess@ge wolałbys zeby system wykorzystal 500 mega ramu a 3,5 giga mialoby sie marnowac?
marek, 29 maja 2008, 20:24
Dobrze, ze od stycznia moją platformą jest Mac OS :).
grzes, 31 maja 2008, 22:00
już Viosło miało być modularne... już Xp miał być bezpieczny, już Vista miała być piękniejsza niż MacOS... i co?
@Vivrek, 1 czerwca 2008, 00:18
Szkoda, że zrezygnowali z jądra MinWin. Windows 7 miał być rewolucją... Może jeszcze zmienią zdanie? Najważniejsza jest szybkość startu i pracy.
Guest, 2 czerwca 2008, 22:50