Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

70 tys. faktur/m-c dzięki MS Dynamics NAV

70 tys. faktur/m-c dzięki MS Dynamics NAV

Jedna z największych firm kurierskich w Polsce, OPEK Sp. z o.o., wdrożyła rozwiązanie branżowe oparte na Microsoft Dynamics NAV, umożliwiające prowadzenie zaawansowanych rozliczeń i zarządzanie transakcjami. Dzięki wprowadzeniu rozwiązania firma zyskała możliwość eliminowania kłopotów ze skalowaniem środowiska rozliczeniowego, a także automatyzacji wielu czynności księgowych. Wdrożenie przeprowadziła Poznańska firma IT.integro.

Dzięki nowemu rozwiązaniu firma OPEK Sp. z o.o. zyskała możliwość obsługi ponad 70 tys. transakcji od momentu wdrożenia systemu oraz wielokrotnie więcej w przyszłości, bez konieczności wymiany całego środowiska informatycznego. Rozwiązanie pozwoliło również na zautomatyzowanie procesów księgowych, w tym automatyczne dekretowanie i księgowanie faktur oraz automatyczne rozliczanie i płatności. Ingerencja człowieka wymagana jest jedynie w przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Firma uzyskała również możliwość rozliczania opłat za usługi kurierskie z kwot pobrań za towar oraz obsługę rozproszonej działalności kasowej z obsługą procedur odbioru bankowego. Rozwiązanie zapewniło także efektywnie działający dostęp do sieci LAN i WAN dla kilkudziesięciu użytkowników jednocześnie.

OPEK Sp. z o.o. działa na rynku usług kurierskich od 1994 r. i jest obecnie jedną z największych polskich firm w tej branży. Na przestrzeni lat rosła nie tylko skala firmy, ale i zakres oferowanych przez nią usług. Oprócz obsługi przesyłek OPEK realizuje dla klientów usługi magazynowe oraz dystrybucyjne, wykorzystując w tym celu sieć 50 oddziałów terenowych. Dla wybranych klientów firma prowadzi kompletację, konfekcjonowanie i znakowanie powierzonych towarów. Firma dotychczas korzystała wyłącznie z rozwiązań informatycznych tworzonych na jej zamówienie przez firmy zewnętrzne. Do systemów tego typu zaliczał się m.in. Kurier, a także zaawansowany system finansowo-księgowy. Problem zaczął stanowić dla firmy przyrost liczby przesyłek i związany z tym wzrost liczby dokumentów. Równocześnie, procesy biznesowe stawały się coraz bardziej skomplikowane, a transakcje dotychczas proste przekształcały się w skomplikowane ciągi operacji cząstkowych. Firma potrzebowała rozwiązania, które zapewniłoby wysoką skalowalność, aby dopasowywać się do jej rosnących potrzeb zarówno dziś, jak i w przyszłości.

Adam Stępień
10 kwietnia 2008, 20:09
1 788
Odsłony
Adam Stępień
10 kwietnia 2008, 20:09
1 788
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.