Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 w sądzie

Windows 7 w sądzie

Microsoft na wniosek komisji sądowej musiał zaprezentować nadchodzący system Windows 7 w celu sprawdzenia, czy nie narusza on przepisów antymonopolowych.

Sądowy Komitet Techniczny otrzymał od Microsoftu najbardziej aktualną wersję systemu Windows 7 i sprawdza obecnie, czy któraś z jego składowych nie narusza przypadkiem prawa antymonopolowego. Komisji od początku nie podoba się fakt, że system faworyzuje aplikacje Microsoftu nad produktami firm trzecich.

Jak dotąd, niewiele ludzi wie cokolwiek o siódmej edycji Windowsa, który rozwijał się pod nazwą kodową Blackbomb. Prawdopodobnie zostanie on wypuszczony w roku 2010, czyli już po wygaśnięciu nadzoru sądowego nad Microsoftem.

Adam Stępień
12 marca 2008, 17:07
3 562
Odsłony
Adam Stępień
12 marca 2008, 17:07
3 562
Odsłony



Komentarze

Blackbomb?? A Vienna ładniej brzmiała ;p
Asscarib, 12 marca 2008, 17:16
blackbomb brzmiało, jakby nadchodząca siódma edycja windowsa była rewolucyjna pod każdym względem xD
Adam, 12 marca 2008, 18:11
Niiedługo będą za krzywe spojrzenie pracownika MS karać milionowymi karami żeby Unia miała dopakowany budżet.
Virek, 12 marca 2008, 18:22
Nie masz racji w 100%, użytkownicy zaawansowani inaczej nie umieją zmiecić np. przeglądarki(BA! nawet nie wiedzą cóż to), więc używają tego co jest. Także chodzi o to, że microsoft nażuca swoj produkty wraz z systemem, co prawda jest to mały bezsens pozywać za takie coś bardzie zaawansowani użytkownicy mogą stracić swój cenny czas(całe 3,5 minuty życia) i zainstalować np. Firefoxa, a zaawansowanym inaczej i tak nie robi to większej różnicy(mieliby tródniejszą instalację ;p).
@Virek, 12 marca 2008, 18:53
Myślę , że jak ktoś zna się choć ciut na internecie i przeglądarkach , to i tak zainstaluje sobie firefoxa , albo operę Według mnie, że oni trochę przesadzają z tym sprawdzaniem ... Produktu nie ma jeszcze na rynku , więc po co już sprawdzać ?
xpkowiec, 12 marca 2008, 19:10
Jestem przeciw temu co robi UE. Windows to produkt Microsoftu i mogą sobie tam dawać co chcą, jeśli się nie podoba IE to zawsze można ściągnąć Firefoxa. Zastanawia mnie dlaczego w Windowsie Vista szybka wyszukiwarka w Explorerze to ZŁO i Microsoft musi dać możliwość jej wyłączenia, w MAC OS X Spotlight jest super fajna i apple nie musi dać możliwości jej wyłączenia bo to ich produkt. Powiem tak To jest chore. Ale się rozpisałem :D P.S. Swoją drogą to ciekawe jeśli w Windowsie nie będzie IE to jak będzie można ściągnąć Firefoxa. :D P.S.2 Szybka wyszukiwarka z Visty nie jest podróbką Spotlighta z MAC OS X http://pl.wikipedia.org/wiki/Spotlight
krasnal, 12 marca 2008, 19:24
MS powinien coś dawać żeby nie sprzedawać gołego systemu a alternatywy i uświadamianie userów o ich istnieniu to osobna kwestia wg mnie. sprawa wg mnie jest naprawdę błaha a do tego wchodzą tu w grę ogromne kary zupełnie nieproporcjonalne do szkodliwości czynu.
Virek, 12 marca 2008, 21:13
@ krasnal "S. Swoją drogą to ciekawe jeśli w Windowsie nie będzie IE to jak będzie można ściągnąć Firefoxa." Można użyć narzędzia ftp, które jest dostępny z wiersza poleceń Windowsa.
:::gerwazy, 14 marca 2008, 18:18
dobry pomysł, tylko wytłumacz wpierw zwykłemu użytkownikowi komputera co to jest linia polceń
anon, 15 marca 2008, 08:41
Albo FTP ;p
Ascarib, 15 marca 2008, 11:16
a potem kaz mu sciagnac za pomoca tego firefoxa :P
Ajron, 15 marca 2008, 14:35
blackcomb ... a nie blackbomb
kkk, 15 marca 2008, 17:53
"Żenujący żart czytelnika": To pewnie będzie system bez dźwięków. Bo 7 kojarzy - przynajmniej mi - się z uchem. Np w telewizorze jest txt i tam pod stroną 777 są transmisje napisów do programów dla niesłyszących.
czytelnik, 15 marca 2008, 22:11
Kompletnie nie wiem dlaczego programy MS są sparawdzane. Ja je bardzo lubię. Firefox mi sie nie podoba, opera też. MS powinien mieć prawo do zamieszczania swoich produków w windows"ie.
kam193, 18 marca 2008, 08:14
Moze lepiej nazwac "BlackHole" ? Choc w sumie po "BlackBomb" - musi byc "BlackHole" :> wiec wszystko sie zgadza ">:>