Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Dynamics AX w BRE Banku

Microsoft Dynamics AX w BRE Banku

BRE Bank SA wdrożył centralny system do zarządzania środkami trwałymi i gospodarką magazynową, oparty na systemie Microsoft Dynamics AX. Dzięki wprowadzeniu nowego systemu firma uzyskała możliwość gromadzenia i składowania danych w jednym miejscu, a rejestracja i księgowanie środków trwałych i wyposażenia zostały ujednolicone we wszystkich regionach, w których bank posiada swoje oddziały. Pracownicy centrali firmy mają możliwość sprawdzenia podstawowych danych każdego środka trwałego i elementu wyposażenia, centrala zyskała również narzędzie automatyzujące sprawozdawczość obowiązkową w dziedzinie środków trwałych. Wdrożenie przeprowadziła firma Columbus Polska Sp. z o.o. z Warszawy.

„Każdy z regionów miał inne rozwiązanie do rejestracji środków trwałych oraz własne podejście do ich rozliczania i księgowania. Problematyczna była nie tyle liczba koniecznych modyfikacji, co uzgodnienie spójnych zasad konfigurowania profili księgowania. Doliczyliśmy się 50 tysięcy środków trwałych. Było ich znacznie więcej, niż spodziewaliśmy się znaleźć w instytucji finansowej” – powiedział Wojciech Karwowski, kierownik projektu z ramienia firmy Columbus Polska, która zajęła się wdrożeniem systemu. „Mamy za sobą pierwszy, najtrudniejszy etap prac. Teraz możemy spokojnie przejść do analizy oraz zbierać wnioski i pomysły na optymalizację” - dodaje Józef Beźnicki, Dyrektor Departamentu Rozwoju Technologii Informatycznych w BRE Bank SA.

Dzięki wdrożonemu systemowi BRE Bank zyskał możliwość centralnego gromadzenia danych i dostępu do nich w dowolnym momencie, co pozwala na efektywne zarządzanie majątkiem rozlokowanym na terenie całego kraju. Wdrożenie zaowocowało również ujednoliceniem definicji i metod zarządzania środkami trwałymi w różnych regionach, a także konstrukcji profili księgowania. Centrala ma łatwy i wygodny dostęp do podstawowych danych każdego środka trwałego i elementu wyposażenia, generowanych w poszczególnych oddziałach firmy. Zyskała również narzędzie automatyzujące sprawozdawczość obowiązkową w dziedzinie środków trwałych.

Adam Stępień
8 czerwca 2007, 00:44
2 812
Odsłony
Adam Stępień
8 czerwca 2007, 00:44
2 812
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.