Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tani Surface zatwierdzony przez Federalną Kom...

Tani Surface zatwierdzony przez Federalną Komisję Łączności

Według różnych raportów w tym roku Microsoft zamierza pokazać światu nowego Surface Pro, taniego Surface'a dla rynku edukacyjnego i składanego Surface'a z dwoma ekranami. Dziś pogłoski o tym drugim dostały solidne potwierdzenie, jako że urządzenie pomyślnie przeszło rejestrację w FCC - standardowy proces poprzedzający wpuszczenie urządzenia na rynek. Co zatem wiemy o Surface spod szyldu EDU?

Surface EDU

Federalna Komisja Łączności (FCC) opublikowała wczoraj serię dokumentów, dotyczących domniemanego Surface dla rynku edukacyjnego. FCC ze względu na wymogi zachowania tajemnicy nie podaje szczegółów na temat samego urządzenia, ale w dokumentach padają różne informacje, z których można wyciągnąć wnioski. Oficjalnie mówi się o "przenośnym urządzeniu komputerowym". Takiej definicji używał już wcześniej Microsoft, by określić swoje tablety i laptopy. Wiadomo jednak, że wspomniane urządzenie jest nowe. W dokumentacji figuruje pod kryptonimem "Model 1824". Podany został też nieznany wcześniej model baterii "G16QA043H", której napięcie wynosić ma 7,66 V w przeciwieństwie do 7,5 V stosowanego w poprzednich Surface'ach. Zmieniona została też moc zasilania - z 36 W na 24 W.

Na podstawie dokumentacji wnioskuje się o obecności procesora Intel. Wskazuje na to samodzielny moduł Wi-Fi/Bluetooth od (paradoksalnie) Qualcomm. Gdyby urządzenie działało pod kontrolą Snapdragona, moduł ten byłby zintegrowany w SoC. Interesujące są też bezpośrednie odwołania do Windows 10 Pro, bez wzmianki o trybie S. Nieoficjalne informacje o nowym Surface podaje z kolei Bloomberg, który uważa, że wejdzie on na rynek w drugiej połowie tego roku i zostanie wyposażony w 10-calowy ekran z zaokrąglonymi krawędziami, 64-128 GB pamięci wbudowanej, baterię zapewniającą 9 godzin pracy, wbudowany port USB-C, opcjonalną łączność LTE i ikoniczną podstawkę.

Według prognoz tablet kosztować ma 400 dolarów (ok. 1500 zł) i jest to cena, która nie obejmuje akcesoriów, takich jak klawiatura i pióro Surface Pen. Microsoft podobno pracuje nad ich tańszymi odpowiednikami, by "tani Surface" pozostał taki rzeczywiście.

Krzysztof Sulikowski
3 lipca 2018, 17:08
307
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 lipca 2018, 17:08
307
OdsłonyKomentarze

za 1500 z core y i klapką w zestawie (ale sztywną, a nie szmatką jak w dotychczasowych modelach) to by była ciekawa opcja, za więcej znowu porażka (a 400USD to 1500 jeszcze przed dodaniem podatku, za mniej niż 2k na pewno nie wyjdzie jak 400 będzie oficjalną ceną)
zakius, 3 lipca 2018, 17:38

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.