Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Uber w Microsoft Store, teraz w PWA

Uber w Microsoft Store, teraz w PWA

Uber to szalenie popularna usługa transportowa, której przedstawiać nie trzeba. Jej kluczową cechą i jednocześnie sekretem sukcesu jest od samego początku nastawienie na nowe technologie i wykorzystanie ich w praktyce. Ubera zamówimy jednym kliknięciem w aplikacji. Na wszystkich mobilnych platformach Uber posiada swoje aplikacje. Windows 10 również posiadał swoją wersję UWP, która została jednak wycofana na początku tego roku.

Uber PWA Windows 10

Stało się tak głównie z powodu oczywistej porażki mobilnych okienek. Jednak nie wszystko stracone, bo Uber powrócił do Windows 10, teraz jako progresywna aplikacja PWA. O aplikacjach PWA też już wiele powiedziano. W dużym skrócie są to strony internetowe, które zachowują się jak aplikacje mobilne. To pozwala na stworzenie jednej wersji usługi, która działa na wielu różnych platformach. Przykładem takich aplikacji jest Twitter Lite. Dodatkowo aplikacje progresywne obsługują powiadomienia i mogą działać offline. Tak więc Uber PWA pozwala teraz w Windows 10 między innymi na rezerwowanie przejazdów czy wymianę kuponów. Niestety PWA też ma swoje ograniczenia i nie możemy przykładowo przejść do historii naszych przejazdów, bo zostaniemy automatycznie przekierowani do przeglądarki. Aplikacja PWA nie jest aktualizowana poprzez Microsoft Store, bo wszystkie zmiany są aplikowane bezpośrednio po stronie serwera.

Uber PWA Windows 10

Niestety, tak jak jak wcześniej, musimy zgasić płonne nadzieje posiadaczy telefonów z Windows 10 Mobile, bowiem na tym systemie PWA nie jest w pełni wspierane. Nie działają tu wspomniane powiadomienia i tryb offline. Wprowadzenie obsługi PWA do Windows 10 wraz z April 2018 Update, to sposób na wzbogacenie oferty sklepu Microsoft Store. Jeśli dana strona posiada wersję PWA, to sklep automatycznie ją zindeksuje i pobierze, a deweloperzy mają oczywiście możliwość zablokowania takiego działania. Jeśli chcecie sprawdzić, jak działa nowa wersja Ubera w Windows 10, to aplikację możecie pobrać z Microsoft Store

Wojciech Błachno
3 lipca 2018, 09:55
299
Odsłony
Wojciech Błachno
3 lipca 2018, 09:55
299
OdsłonyKomentarze

Skoro teraz moda na PWA to też nie mogłoby zabraknąć tam ubera
mycha, 10 lipca 2018, 14:31
gdyby nie to, że lubię apkę, którą mam w telefonie to może bym i wypróbował PWA
zibi, 11 lipca 2018, 16:37
skoro powstał taki produkt to pewnie było na niego zapotrzebowanie
Igor, 12 lipca 2018, 13:21

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.