Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Niestety - Sets nie pojawią się w Redstone 5

Niestety - Sets nie pojawią się w Redstone 5

To było zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Zgodnie z informacją, którą udostępnił Microsoft, rewolucyjne Karty aplikacji niestety nie pojawią się w Redstone 5. Microsoft postanowił przesunąć termin premiery tej funkcji o kilka miesięcy. W sumie nie jest to zaskakujące, bo w obecnej formie, jaką mogliśmy sprawdzić w programie Insider, to jest to funkcja strasznie niedopracowana. Tymczasem do premiery Redstone 5 zostało planowo zaledwie kilka miesięcy.

Windows Sets

Karty mają wprowadzić do systemu Windows sposób organizowania okien aplikacji w kartach, taki jaki występuje w przeglądarkach internetowych. Jest to ogromna rewolucja, która zmieni zupełnie sposób pracy w Windows 10. Pozwoli to na lepszą organizacje pracy z wieloma aplikacjami, z zachowaniem porządku na ekranie. No właśnie, wszystko rozbija się o wspomniane aplikacje. Bez nich, funkcja ta jest praktycznie bezużyteczna, dlatego tak kluczowa jest tutaj współpraca z deweloperami. To samo tyczy się wprowadzonego już w April 2018 Update Timeline, czyli historii aktywności. Z tym że tu brak obsługiwanych aplikacji nie doskwiera aż tak bardzo.

Windows Sets

Karty miały się pojawić już w następnej dużej aktualizacji, czyli 1809, która pojawi się najpewniej jesienią. Biorąc pod uwagę aktualny stan prac nad rozwojem tej funkcji, to nie dziwne, że Microsoft postanowił znacznie przesunąć termin premiery.

Dziękujemy za ciągłe wsparcie testów Sets. W miarę rozwoju tej funkcji nadal otrzymujemy cenne informacje, dzięki którym zapewniamy najlepszą możliwą jakość. Dlatego też wyłączyliśmy Sets w ostatniej kompilacji programu Insider, by wszystko dopracować. [...] Karty powrócą do testów już niedługo.

Co więcej, karty zniknęły z testowej kompilacji Redstone 5 w programie Insider. Widać, że funkcja wymaga jeszcze dużo pracy, aby zaczęła wreszcie działać poprawnie. Bo obawiam się, że wprowadzenie jej już jesienią skończyłoby się tak jak zawsze — to znaczy Microsoft wprowadza kolejną rewolucyjną opcję, która jest niedopracowana i praktycznie nikt jej nie używa. Do tej pory stało się tak z funkcją Moje kontakty, a świeżo wprowadzony Timeline też szału nie robi. Dlatego przesunięcie premiery Kart oceniam bardzo pozytywnie, bo jako użytkownik chce dostać do rąk dopracowany produkt, niekoniecznie jak najszybciej. Mogę poczekać na Sets nawet i cały kolejny rok, byle działały poprawnie i były naprawdę rewolucyjne, zgodnie z zapowiedziami. Czy w świetle tych informacji, warto w ogóle czekać na Redstone 5? Wygląda na to, że Redstone 5 traci jedną ze swoich kluczowych i sztandarowych funkcji. W artykule na ten temat Mateusz Miciński przybliżył ten temat oraz wyraził też swoją opinię, którą będzie musiał teraz ponownie rozważyć.

Wojciech Błachno
28 czerwca 2018, 14:14
355
Odsłony
Wojciech Błachno
28 czerwca 2018, 14:14
355
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.