Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ten tydzień zakończymy bez nowej kompilacji W...

Ten tydzień zakończymy bez nowej kompilacji Windows Insider

Wczoraj pojawiły się doniesienia o nowej kompilacji 17700 na horyzoncie, ale wychodzi na to, że nie ma na co czekać... Przynajmniej w tym tygodniu. Zespół Windows Insider znów zmaga się z nowo wykrytym bugiem, który okazał się na tyle uciążliwy, że nie nadaje się nawet do Fast Ring. Następcy dla kompilacji 17692 spodziewamy się zatem w przyszłym tygodniu. Ale na co właściwie czekamy? Co ma nam do zaoferowania Redstone 5?

Windows 10 build 17700

Kompilacje z pierścienia szybkich aktualizacji ukazują się regularnie niemal w każdym tygodniu i najczęściej nie są pozbawione błędów - to cena, którą Insiderzy płacą za możliwość testowania najświeższych funkcji na wiele miesięcy przed ich stabilną implementacją. Czasem się jednak zdarza, że do niemal gotowej do wypuszczenia wersji wkrada się problem tak duży, że uniemożliwia sensowne działanie kompilacji u Insiderów. Microsoft w takich przypadkach postanawia nie psuć użytkownikom zabawy (bo po co komu system, do którego np. nie można się zalogować?) i wycofuje kompilację jeszcze przed jej wypuszczeniem. Tak było właśnie w tym tygodniu.

O bieżącej sytuacji poinformował na Twitterze Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program Team: "Wygląda niestety na to, że nie będziemy mieli nowego builda w tym tygodniu z powodu paskudnego buga, który uniemożliwia ludziom zalogowanie po aktualizacji". Na nową kompilację poczekamy więc trochę dłużej niż zwykle. Jak możecie zobaczyć na naszej liście kompilacji Windows 10, ostatnia z gałęzi Redstone 5 (build 17692) ukazała się 14 czerwca, a więc już ponad tydzień temu. Na nową poczekamy pewnie niecały drugi tydzień.

W tym momencie rozwój Redstone 5 znajduje się mniej więcej na półmetku. Gdy będziemy zbliżać się do finału, nowe kompilacje będą się pojawiać nawet kilka razy w tygodniu. Aktualizacja do Windows 10 trafi jesienią tego roku i jak zwykle sporo namiesza. Czy jednak będzie to zamieszanie pozytywne? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule: Czy warto czekać na Windows 10 Redstone 5?.

Krzysztof Sulikowski
22 czerwca 2018, 21:17
421
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 czerwca 2018, 21:17
421
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.