Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Centrum kontroli trafi ostatecznie do Windows...

Centrum kontroli trafi ostatecznie do Windows 10 w Redstone 5?

Jeśli sądziliście, że Centrum akcji raz na zawsze definiuje obszar powiadomień i szybkich ustawień w Windows 10, mogliście być w błędzie. Microsoft chce z Centrum akcji wydzielić Centrum powiadomień i Centrum kontroli, co swego czasu nawet pokazał na zrzucie ekranu. Przez ostatni rok temat nieco ucichł, ale Microsoft opublikował kolejnego screena, z którego wynika, że funkcja nie została porzucona.

Control Center w Windows 10

Microsoft nieopatrznie wyjawił na swoim blogu pewną grafikę. Wkrótce została ona zdjęta ze strony, ale wiadomo, że w Internecie nic nie ginie. Sugestywny zrzut ekranu stał się wodą na młyn dla (usprawiedliwionych) dywagacji na temat przyszłości Centrum akcji. O Control center wiadomo tyle, że ma zastąpić segment szybkich akcji. Dotąd jednak nie pojawił się w żadnej publicznej kompilacji Insider Preview. Skąd zatem hipoteza, że trafi do jesiennej aktualizacji Redstone 5? Zasugerował to ponownie Microsoft.

Ostatni dowód na istnienie Centrum Kontroli pojawił się na zrzutach ekranu, promujących wydaną w zeszłym miesiącu aplikację Szkic ekranu. Zrzuty te nadal są obecne na stronie aplikacji. Co w nich takiego szczególnego? Tak naprawdę to tylko kilka pikseli - ikonka koła zębatego, znajdująca się tuż obok zegara i ikony Centrum akcji. Jest ona praktycznie taka sama, jak ikona aplikacji Ustawienia, niemniej jednak właśnie ją widziano w tym miejscu po raz pierwszy w towarzystwie rozwiniętego Centrum Kontroli na zrzucie ekranu sprzed roku.

Kolejny dowód (druga grafika w galerii powyżej) został opublikowany na Twitterze i przedstawia wygląd sekcji Control center w Ustawieniach. Jak widzimy, jest on bardzo podobny do istniejącej jeszcze sekcji Dodaj lub usuń szybkie akcje. Być może to jedynie zmiana nazwy, ale tylko jeśli chodzi o Ustawienia. Na pasku zadań tymczasem ma szansę zagościć całkiem nowe menu. Czy tak się stanie? Odpowiedź zapewne poznamy w nadchodzących kompilacjach Windows Insider.

Krzysztof Sulikowski
21 czerwca 2018, 17:36
540
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 czerwca 2018, 17:36
540
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.