Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Mojave Dynamic Desktop z macOS przeportowany ...

Mojave Dynamic Desktop z macOS przeportowany na Windows 10

Apple pokazał niedawno nową wersję macOS (10.14) o nazwie Mojave. Jedną z ciekawszych funkcji jest "pulpit, którego czas nadszedł", czyli dynamicznie zmieniające się tło pulpitu, dopasowujące się do pory dnia lub nocy. Nie trzeba było długo czekać na przeniesienie tej koncepcji na łono Windows 10. Dokonał tego niezależny deweloper, a jego prostą w obsłudze aplikację testujemy sami. Zobaczcie, jakie osiągnęliśmy rezultaty.

WinDynamicDesktop 1.1 macOS Mojave

Aktualizacja Mojave jest oczywiście przeznaczona tylko dla Maców, ale jednemu deweloperowi dostępna tam kompozycja spodobała się tak bardzo, że postanowił zaimplementować ją w systemie Windows 10. Niejaki t1m0thyj twierdzi, że napisał aplikację, gdyż uwielbia funkcję dynamicznego pulpitu. Oto, co pisze sam deweloper: "Napisałem mały program, który portuje nową funkcję Dynamic Desktop z macOS Mojave do Windows 10. Używa on twojej lokalizacji, by pobierać czas wschodu i zachodu słońca każdego dnia i żongluje 16 tapetami Mojave poprzez dzień i noc. Windows 10 natywnie wspiera rotację między wieloma tapetami, ale nie w oparciu o harmonogram dnia i nocy, dlatego napisałem aplikację, która to robi".

Jak zacząć używać aplikacji? "Wystarczy tylko ją włączyć, wprowadzić lokację i zamknąć aplikację, a zminimalizuje się ona do zasobnika systemowego i zmieni tło pulpitu" - wyjaśnia t1m0thyj. Jest to dopiero pierwsza wersja, niezbyt dogłębnie przetestowana, dlatego może zawierać sporo błędów. Deweloper liczy na feedback użytkowników i dodaje: "P.S. Nie jestem fanboyem Apple'a, po prostu tak się złożyło, że polubiłem funkcję Dynamic Desktop". No dobrze, nam pomysł na tło pulpitu, harmonizujące ze wschodem i zachodem słońca, również się spodobał, dlatego nie omieszkaliśmy aplikacji wypróbować. Instalacja trwa parę chwil, po czym wpisujemy lokalizację i gotowe. Tło pulpitu przypomina to, co widać za oknem, przynajmniej pod względem jasności (a raczej jej braku). Nic nas nie razi w oczy, mimo że Wyświetlanie nocne jeszcze się nie włączyło. Rano liczymy z kolei na widoki rodem z Fallout: New Vegas.

WinDynamicDesktop 1.1 macOS Mojave w Windows 10

WinDynamicDesktop jest projektem open source, którego źródła i instalator (.exe) są dostępne do pobrania z GitHub. W wersji 1.1 nie musimy ograniczać się do nastrojowej pustyni Mojave - zestaw tapet możemy ustawić sami, a szczegóły znajdziemy w pliku README.

Krzysztof Sulikowski
18 czerwca 2018, 23:34
547
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 czerwca 2018, 23:34
547
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.