Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe opcje kontroli rodzicielskiej w Microsof...

Nowe opcje kontroli rodzicielskiej w Microsoft Launcher

Bezpieczeństwo rodziny i dzieci to priorytet dla większości ludzi. Microsoft jest tego świadom i w szeregu swoich usług daje możliwość sprawowania kontroli nad tym bezpieczeństwem, na wiele różnych sposobów. Teraz kolejnym miejscem, gdzie takie opcje się pojawiły, jest Microsoft Launcher. W dobie internetu chcemy mieć kontrolę nad tym, co robią w Sieci nasi podopieczni, a z tą nakładką będzie to jeszcze wygodniejsze. Wcześniej te opcje były już dostępne w wersji Beta.

Microsoft Launcher Kontrola rodzicielska

Wraz z nadejściem wersji 4.10 nakładki Microsoft Launcher, będziemy mieć wgląd w te informacje wprost z naszego Kanału informacyjnego. Wystarczy skonfigurować nasze ustawienia Rodziny, dodać nową Kartę w Kanale lub widget na jednym z pulpitów. Pojawią się tam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszego dziecka, jego lokalizacji i działań. Jest to co prawda forma inwigilacji, ale jest ona w stu procentach uzasadniona.

Jednak to nie wszystkie nowości, jakie zawitały do Launchera w wersji 4.10. Ponadto możliwe jest teraz wyszukiwanie obrazem i zdobywanie punktów Microsoft Rewards za korzystanie z wyszukiwarki Bing. Niestety opcja ta działa jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych. Szkoda, bo jest to wyjątkowo ciekawa opcja motywowania użytkowników do korzystania z wyszukiwarki Bing, która niestety nie ma obecnie większych szans z monopolistą, jakim jest Google.

Microsoft Launcher Kontrola rodzicielska

Aplikacja powinna się zaktualizować samoczynnie, lecz można ją również pobrać wprost ze Sklepu Google Play. Jest to jedna z licznych aplikacji Microsoftu dostępnych na Androidzie. Korzystając z nich, możemy się w znacznym stopniu uniezależnić od usług Google, które są w symbiotycznej relacji z systemem Android. Po porażce Windows 10 Mobile Microsoft otworzył się na inne platformy, by całkiem nie zginąć w świadomości użytkowników mobilnych. W przypadku Microsoft Launcher jest to niewątpliwy sukces, bo jest to jedna z najlepszych nakładek dostępnych w Sklepie Play.

Wojciech Błachno
15 czerwca 2018, 15:37
565
Odsłony
Wojciech Błachno
15 czerwca 2018, 15:37
565
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.