Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tryb rodzicielski w Edge na Androida i MSN Ki...

Tryb rodzicielski w Edge na Androida i MSN Kids

Kontrola nad tym co przeglądają nasze dzieci w Sieci, jest jednym z podstawowych obowiązków współczesnego rodzica. Niestety, postęp technologiczny nabrał takiego tempa, że w obecnych czasach dzieci potrafią wiedzieć o wiele więcej na temat nowych technologii, niż ich rodzice. Microsoft chce pomóc rodzicom w tym ciężkiej walce o ochronę ich podopiecznych przed nieodpowiednią dla nich zawartością niektórych stron.

Edge Kontrola rodzicielska

Funkcje kontroli rodzicielskiej to już praktycznie norma. Lecz faktem jest, że młode pokolenie najwięcej czasu spędza teraz z nosem w telefonie lub tablecie, dlatego też ważne jest aby mobilne aplikacje również posiadały takie funkcje kontroli. Microsoft dodał je własnie do mobilnej przeglądarki Edge na systemie Android. Jedyne co potrzeba to skonfigurowana opcja rodziny, które grupuje wszystkie konta członków rodziny. Po wyznaczeniu zastrzeżonych witryn, nasze dziecko nie będzie miało możliwości wejścia na daną stronę, bez naszej zgody. Przy próbie wejścia na zakazaną stronę, młody użytkownik otrzyma komunikat informujący, że aby wejść na tę stronę, musi poprosić o zgodę rodzica. Musimy tylko przekonać go, lub zmusić do korzystania z mobilnej przeglądarki Edge. Jest na to na szczęście wiele sposobów.

MSN Kids

Inną nowością, ukierunkowaną na młodych internautów, jest portal MSN Kids - specjalna wersja portalu informacyjnego Microsoftu, zawierająca tylko informacje odpowiednie dla dzieci. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Teksty publikowane w tym miejscu są moderowane i pochodzą od partnerów takich jak Time for Kids, Popular Science, Sports Illustrated for Kids, National Geographic i USA TODAY

Niestety, przeglądarka Edge nie jest na chwilę obecną dostępna w naszym kraju. Lecz w najbliższym czasie powinna pojawić się również w Polsce. Póki co jesteśmy zmuszeni korzystać z zewnętrznych, nieoficjalnych źródeł i instalować ją z pliku APK. Pocieszeniem jest to, że dostaniemy wtedy przetestowaną i bogatszą w funkcje aplikację.

Wojciech Błachno
1 czerwca 2018, 11:16
372
Odsłony
Wojciech Błachno
1 czerwca 2018, 11:16
372
OdsłonyKomentarze

Jak to nie jest dostępna w naszym kraju? To z czego ja korzystam? :-)
Mizman, 1 czerwca 2018, 12:04
No niestety tak prawda. Faktycznie Microsoft udostępnił Edge w Polsce przez krótki okres czasu, potem jednak zablokował dostęp w naszym kraju i teraz nie można go już pobrać ze sklepu Play. Nie polecam prób reinstalacji, jeśli używa Pan Edge regularnie.
Wojciech Błachno, 1 czerwca 2018, 12:08

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.