Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Paint 3D z nowym interfejsem zapisywania

Paint 3D z nowym interfejsem zapisywania

Microsoft wypuścił nową aktualizację Paint 3D dla urządzeń z Windows 10 Insider Preview. Aktualizacja wprowadza nowe doświadczenie zapisywania - zmienił się interfejs okna "Zapisz jako". Do tej pory był on maksymalnie uproszczony i dość ubogi w opcje. Teraz jest ich dużo więcej a wszelkie modyfikacje na tym ostatnim etapie są widoczne w okienku podglądu, dzięki któremu nie musimy działać na oślep.

Paint 3D

Do tej pory okno "Zapisz jako" dawało nam w zasadzie tylko trzy opcje - zapisu w formacie projektu, modelu 3D lub obrazu. Znacznie więcej opcji zobaczymy po zaktualizowaniu Paint 3D do wersji 4.1805.25027.0. Jak widać na zrzucie ekranu, w oknie zapisywania od razu wybieramy, w jakim formacie zapisać plik. Możemy też ustawić jego szerokość i wysokość w pikselach bądź innej jednostce, a także odblokować zachowywanie proporcji. Dzięki tej opcji możemy proporcjonalnie zmieniać rozmiar obrazu (np. zmiana szerokości spowoduje proporcjonalną zmianę wysokości) lub też wyłączyć blokadę, dzięki czemu obraz możemy przyciąć tylko w jednym wymiarze. Możemy w tym miejscu również włączyć lub wyłączyć przezroczystość. Nie musimy działać na oślep - efekty naszych działań są widoczne w okienku podglądu.

Paint 3D

Nowy interfejs zapisywania widoczny jest tylko dla tych Insiderów, którzy otrzymali aktualizację do wspomnianej wersji. W naszym przypadku, mimo iż korzystamy z najnowszej kompilacji Windows 10, Paint 3D wciąż pozostaje w wersji 4.1805.15037.0. Niewykluczone, że aktualizacja stanie się szerzej dostępna przy okazji nowej kompilacji Windows Insider, a jeszcze szerzej - przy okazji premiery Windows 10 Redstone 5 jesienią tego roku.

Krzysztof Sulikowski
30 maja 2018, 17:07
557
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 maja 2018, 17:07
557
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.