Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Timeline staje się ogólnodostępny w aplikacji...

Timeline staje się ogólnodostępny w aplikacji Zdjęcia

Windows Timeline to ostatnimi czasy jeden z podstawowych interfejsów służących do prezentacji zawartości, z którą pracujemy, i naszych aktywności w Windows 10 i na innych naszych urządzeniach. Oś czasu swój debiut zaliczyła jako funkcja wbudowana w system Windows 10 w aktualizacji April 2018 Update, gdzie towarzyszy Widokowi zadań. Timeline wyszedł jednak poza ten obszar i można go już zobaczyć w aplikacji Zdjęcia.

Windows Timeline - Zdjęcia

Po okresie testów A/B z Insiderami (nie wszyscy mogli zobaczyć tę funkcjonalność) nowa funkcja stała się dostępna dla wszystkich z aktualnym Windows 10 w wersji 1803 April 2018 Update. Powinni ją zobaczyć również Insiderzy, testujący obecnie kompilacje Redstone 5. Aktualizacja (Zdjęcia Microsoft 2018.18031.15820.0) powinna zainstalować się automatycznie. Jeśli jej nie mamy, sprawdźmy w Microsoft Store. A jak sprawdzić, czy Timeline jest już w nowym miejscu? Wystarczy, że uruchomimy dołączoną do Windows 10 aplikację Zdjęcia. Interfejs osi czasu powinien być widoczny na pierwszym ekranie aplikacji, w zakładce Kolekcje.

Windows Timeline - Zdjęcia

Timeline w Zdjęciach działa podobnie, jak w Widoku zadań, tyle że ogranicza się do plików graficznych w naszej Kolekcji. Jeśli nie dodawaliśmy wcześniej do niej zdjęć, wyświetlane będą po prostu pliki z folderu Obrazy. Zawartość ułożona jest chronologicznie, dzięki czemu możemy odnaleźć zdjęcia i obrazy z danego roku, miesiąca i dnia. Domyślnym widokiem są miniatury ("Wyświetl małe"), ale w prawym górnym rogu okna możemy przełączyć widok na nieco większe ("Wyświetl średnie") lub duże kafelki ("Wyświetl duże"). Po osi czasu możemy poruszać się zarówno pokrętłem myszy, jak i za pomocą suwaka po prawej stronie.

Oś czasu może okazać się szczególnie przydatnym narzędziem, gdy nasza kolekcja obejmuje tysiące zdjęć wykonanych w różnych latach. Za pomocą pojedynczej, zorientowanej na chronologię listy możemy dotrzeć do zdjęć z danego okresu w parę sekund i nie musimy w tym celu wertować folderów w Eksploratorze plików, zmieniać rodzaju sortowania itd.

Krzysztof Sulikowski
26 maja 2018, 00:59
634
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 maja 2018, 00:59
634
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.