Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

April 2018 Update wstrzymany dla maszyn z zai...

April 2018 Update wstrzymany dla maszyn z zainstalowanym Avastem

Tuż po rozwiązaniu problemu z dyskami Intela i Toshiby, które były niekompatybilne z April 2018 Update (1803), pojawił się nowy problem - tym razem z oprogramowaniem antywirusowym Avast. Jego użytkownicy zgłaszają poważne błędy po wykonaniu update'a. Wygląda na to, że instalacje wiosennej aktualizacji Dziesiątki będą na tych maszynach wstrzymane do czasu rozwiązania problemu.

April 2018 Update - Avast antywirus

Jedną z usterek, z jaką spotkali się użytkownicy Avasta po zainstalowaniu April 2018 Update, był pusty pulpit bez żadnych ikon. W ostatnich dniach liczba podobnych raportów gwałtownie wzrosła. Zarówno Avast, jak i Microsoft badają sprawę, ale póki co nie jest jasne, w jaki sposób popularny antywirus miałby się gryźć z aktualizacją systemu. Do czasu wyjaśnienia lepiej byłoby, gdyby użytkownicy Avasta nie aktualizowali swojego Windows 10. Tak czy inaczej możliwość ta została tymczasowo zablokowana.

O blokadzie aktualizacji na maszynach z Avastem poinformował niejaki MartinZ, product manager i moderator forum Avasta: "Microsoft tymczasowo wyłączył aktualizacje do wersji 1803 dla PC-tów z Avastem. Pracujemy wspólnie z MS, by znaleźć przyczynę problemu, ale niestety obecnie ani my, ani MS nie jesteśmy w stanie odtworzyć usterki". Problemy po aktualizacji mogą przybrać różne oblicza. W najgorszym wypadku system staje się "zbrickowany" i przestaje odpowiadać. W takim wypadku jedynym wyjściem pozostaje format i ponowna instalacja.

Instalację April 2018 Update, podobnie jak innych aktualizacji, zawsze można wstrzymać samemu, udając się do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update > Opcje zaawansowane i przy opcji Wstrzymaj aktualizacje ustawiając przełącznik na Włączone. Jeśli z kolei na Waszej maszynie pracuje Avast, a April 2018 Update z jakichś powodów jest w stanie się pobrać, Avasta możecie tymczasowo odinstalować przed wykonaniem aktualizacji. W takim scenariuszu ochronę systemu natychmiast przejmie Windows Defender.

Krzysztof Sulikowski
24 maja 2018, 17:37
569
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 maja 2018, 17:37
569
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.