Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Znamy szczegóły działania aplikacji Your Phon...

Znamy szczegóły działania aplikacji Your Phone

Your Phone ma znacznie ułatwić obsługę naszego telefonu z poziomu systemu Windows 10. Mamy mieć możliwość nie tylko przeglądania i przesyłania zdjęć, lecz również odczytywania i odpisywania na wiadomości, a być może nawet obsługi wbudowanych aplikacji. Jednak pojawiły się głosy, że sytuacja nie wygląda tak różowo, jak się mogło wydawać na początku.

Your Phone

Po pierwsze, niektórzy zauważyli, że prawdopodobnie aplikacja działać będzie jedynie w sytuacji, gdy oba urządzenia będą podłączone do tej samej sieci WiFi. Byłoby to dosyć sporą wadą, zwłaszcza dla osób, które nie mają możliwości podłączyć się telefonem na przykład do firmowej sieci, z którą połączony jest ich służbowy komputer. Jednak okazało się, że tę teorię zdementowano, choć w istocie, gdy urządzenia będą podłączone do tej samej sieci, to aplikacja będzie działać płynniej, lecz nie jest to wymagane do działania. Początkowe teorie zdementował na Twitterze jeden z pracowników Microsoftu:

Gorsza wiadomość czeka użytkowników iPhone'ów. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko będą oni musieli dodatkowo łączyć się za pomocą bluetooth, ale funkcjonalność usługi będzie dodatkowo limitowana. Będą mogli jedynie odczytywać powiadomienia i przeglądać zdjęcia. Niestety, dostęp do wiadomości nie będzie możliwy. Wszystko z powodu limitów, jakie Apple nakłada na swoje urządzenia. Jego ekosystem jest bardzo zamknięty i z tego też powodu nie mamy na przykład dostępu do iMessage na Windowsie lub Androidzie.

Your Phone to będzie naprawdę przydatna funkcja, która pozwoli bardzo szybko i bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania uzyskać dostęp do zdjęć, wiadomości oraz powiadomień na telefonie. Nie trzeba wiec będzie odrywać wzroku od monitora, gdy otrzymamy wiadomość na telefonie. Nie będziemy musieli go nawet podnosić z biurka ani wyciągać z kieszeni. Wszystko zrobimy z poziomu komputera. Na chwilę obecną aplikacja nie jest dostępna, lecz zapewne Microsoft udostępni ją dla każdego zainteresowanego, gdy tylko przejdzie ona pozytywnie testy.

Wojciech Błachno
11 maja 2018, 14:49
844
Odsłony
Wojciech Błachno
11 maja 2018, 14:49
844
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.