Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Timeline trafia do Edge na Androida

Timeline trafia do Edge na Androida

Choć Edge ani na komputerach, ani tym bardziej na telefonach nie robi furory, Microsoft nie ustaje w rozwijaniu tej aplikacji na oba urządzenia. Wiosenna aktualizacja na Windows 10 wprowadza rewolucyjną funkcję — Timeline. Pozwala ona na synchronizację naszych działań między urządzeniami. W przypadku telefonów dotyczy to na chwilę obecną stron przeglądanych za pośrednictwem przeglądarki Edge. Niedawno funkcję tę wprowadzono do Edge na iOSa, a dziś pojawiła się ona w aktualizacji Edge beta na Androida.

Microsoft Edge na Androida - Timeline

Użytkownicy będą mogli od teraz sprawdzić historię przeglądania na swoich komputerach z systemem Windows 10. Pod warunkiem oczywiście, że posiadają Redstone 4. Jeszcze w tym tygodniu wiosenna aktualizacja zacznie trafiać do pierwszych użytkowników w wersji publicznej. Wtedy każdy z nas będzie mógł korzystać z funkcji Timeline. Użytkownicy Androida będą musieli włączyć tę funkcję, wybierając kolejno Ustawienia> Prywatność> Udostępnij historię przeglądania. Nowa funkcja sprawi, że będziemy mogli wygodnie przechodzić między urządzeniami bez konieczności grzebania w historii wyszukiwania. Oczywiście funkcja Timeline jest o wiele bardziej rozbudowana i obejmuje nie tylko historię przegladania, lecz również na przykład dokumenty pakietu Office czy Adobe. Po premierze Redstone 4 lista kompatybilnych aplikacji będzie stale rosnąć. Jednak niewątpliwie przeglądanie sieci to teraz najczęściej wykonywana czynność podczas pracy na komputerze, dlatego też integracja systemów mobilnych z tą funkcją będzie wyjątkowo przydatna.

Wsparcie dla Timeline pojawiło się w Edge Beta w wersji 1.0.0.1920. Można ją pobrać ze sklepu Google Play, lecz niestety na razie nie w Polsce. Więc aby użyć tej przeglądarki, polscy użytkownicy są zmuszeniu korzystać z zewnętrznych, nieoficjalnych źródeł i instalować ją z pliku APK. Jeśli jednak mimo tych niedogodności korzystacie z najnowszej wersji Edge i posiadacie Windows 10 w wersji testowej Redstone 4 lub Redstone 5, to możecie sprawdzić działanie tej funkcji już teraz. Dajcie znać w komentarzach, jak oceniacie nowe zmiany i czy faktycznie są one przydatne.

Wojciech Błachno
24 kwietnia 2018, 11:27
556
Odsłony
Wojciech Błachno
24 kwietnia 2018, 11:27
556
OdsłonyKomentarze

Przecież ta wersja 1.0.0.1726 jest z marca. Mimo włączenia tej opcji na kompie w timeline nie pojawiają się przeglądane strony. Poprawcie sobie nazwy tych opcji, Edge nie jest dostępny po polsku na Andka.
piotrp, 24 kwietnia 2018, 11:26
Faktycznie, wersja beta jest oznaczona numerem 1.0.0.1920 beta, a stabilna, zaktualizowana w tym samym czasie ma numer 1.0.0.1726 (według tego co podaje Sklep Google Play). Niestety tak jak zaznaczyłem, w Polsce nie możemy tego sprawdzić bezpośrednio poprzez Google Play Store.
Wojciech Błachno, 24 kwietnia 2018, 12:26

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.