Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problem z Ustawieniami aplikacji w ostatniej ...

Problem z Ustawieniami aplikacji w ostatniej kompilacji Redstone 4

To już ostatnia prosta przed publikacją stabilnej wersji Redstone 4, która pojawi się najpewniej pod nazwą April 2018 Update. Microsoft prawdopodobnie celowo nie podaje konkretnej daty premiery, aby mieć czas na doszlifowanie wszystkiego i usunięcie krytycznych błędów. Ostatnio były to często występujące u testerów błędy BSOD. Microsoft nie mógł dopuścić do publikacji wersji posiadającej tak istotny problem, więc po wprowadzeniu poprawek udostępnił nową kompilację o numerze 17134.

Redstone 4

Okazuje się, że to nie koniec problemów, bowiem testerzy zauważyli dziwny błąd, który powoduje wysypanie się aplikacji Ustawienia. Błąd następuje przy próbie zmiany domyślnych aplikacji w ustawieniach systemowych. Nie występuje on u każdego, lecz wielu użytkowników zgłasza jego istnienie na swych komputerach. Wszystko więc wskazuje na to, że jest to błąd dosyć powszechny. Jego wystąpienie opisano na portalu reddit, w sekcji zrzeszającej użytkowników Windows 10. Co ciekawe, najwidoczniej nie występuje on ani w Fall Creators Update, ani w Redstone 5, więc jest stricte związany z aktualizacją Redstone 4.

Błąd Ustawień Redstone 4 17134

Jeśli posiadacie testową wersję Redstone 4 na swoim komputerze, może sprawdzić, czy problem dotknął również Was. Wystarczy przejść do Ustawień > Aplikacje > Aplikacje domyślne > Ustaw wartości domyślne dla aplikacji. Po wybraniu tej opcji okno powinno się zamknąć samoczynnie bez informacji o jakimkolwiek błędzie. Sprawdziliśmy to na naszym redakcyjnym komputerze i wygląda na to, że nie jest to kwestia dotycząca jedynie kompilacji 17134, bowiem występuje również w wersji 17133.1.

Na pewno Microsoft już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu i wkrótce otrzymamy kolejną aktualizację, która to naprawi. Nie wiadomo, czy gigant postanowi wprowadzić poprawki osobno, czy może udostępni kolejną kompilację, która zastąpi wersję 17134 w miejsce kandydata do wersji RTM.

Wojciech Błachno
19 kwietnia 2018, 15:06
662
Odsłony
Wojciech Błachno
19 kwietnia 2018, 15:06
662
OdsłonyKomentarze

" Jest to już ostatnia prosta przed publikacją stabilnej wersji Redstone 4, która pojawi się najpewniej pod nazwą April 2018 Update. " .... chyba May 2018 Update ? ... chociaż lepiej ... May 2019 Update..
jaś , 19 kwietnia 2018, 15:36
Jak już wielokrotnie wspominaliśmy - oficjalnej nazwy Microsoft nie podał, więc w zasadzie wszystko w tej kwestii jest możliwe.
Wojciech Błachno, 19 kwietnia 2018, 15:38
Ustawieniami aplikacji mam identycznie i sie zamyka kompilację o numerze 17134 mam nadzieje ze microsoft to wie i to poprawi.
Marcin, 19 kwietnia 2018, 16:13

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.