Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

OneDrive z optymalizacją dla Androida Oreo i ...

OneDrive z optymalizacją dla Androida Oreo i funkcją przywracania

Przechowując pliki w chmurze, chcemy mieć pewność, że są one bezpieczne. Niewątpliwie usługa OneDrive zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Bywa jednak, że czasem sami nieopatrznie usuniemy jakiś plik. Nowa aktualizacja OneDrive na system Android pozwoli uniknąć w takiej sytuacji nieprzyjemności, gdy usunięty plik jest dla nas bardzo istotny. Aktualizacja wprowadza też wsparcie dla funkcji dostępnych w najnowszej wersji Androida Oreo.

One Drive Android Oreo

Wersja 5.7 aplikacji OneDrive na Androidzie przynosi, poza poprawkami, dwie nowe funkcje. Po pierwsze możemy teraz z łatwością przywracać usunięte wcześniej pliki za pomocą opcji przywracania plików. Jeśli na przykład usuwając większą liczbę plików z naszego dysku OneDrive, usuniemy też jakiś istotny dokument, będziemy mogli go łatwo przywrócić. Aplikacja ponadto poinformuje nas o sytuacji, gdy z naszej przestrzeni OneDrive zostanie usunięta większa liczba elementów. Drugą zmianą jest wprowadzenie optymalizacji dla Androida Oreo. W ramach tego wprowadzono wsparcie dla kanałów powiadomień i optymalizacji baterii podczas działania aplikacji w tle. Android Oreo nie jest co prawda najpopularniejszym obecnie systemem i wielu producentów ciągle ma problem z aktualizacją swoich urządzeń do Oreo, aczkolwiek urządzeń tych będzie coraz więcej, więc przygotowanie aplikacji pod tym kątem już teraz jest bardzo dobrym posunięciem.

Jedna z poprzednich aktualizacji wprowadziła do OneDrive sporo usprawnień w kwestii zarządzania zdjęciami, które przechowujemy w chmurze. Nowa aktualizacja nie przyniosła bardzo rewolucyjnych zmian, niemniej są to zmiany funkcjonalne. OneDrive na Androida jest bardzo solidną aplikacją, która dzięki zintegrowaniu z systemem Windows 10 pozwala na bardzo łatwe i jednocześnie bardzo bezpieczne przechowywanie i synchronizowanie naszych cennych danych.

Wojciech Błachno
17 kwietnia 2018, 10:42
511
Odsłony
Wojciech Błachno
17 kwietnia 2018, 10:42
511
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.