Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Już niebawem pakiety internetowe wykupimy wpr...

Już niebawem pakiety internetowe wykupimy wprost ze Sklepu Microsoft

Jednym z najwydajniejszych urządzeń w ofercie Microsoftu jest hybryda Surface Pro, plasująca się pod tym względem zaraz za Surface Book 2. Moc obliczeniowa to jednak nie wszystko, gdy w grę wchodzi płynność pracy – w końcu niemniej istotne jest stabilne i szybkie łącze internetowe. Z tego właśnie powodu gigant z Redmond w kilka miesięcy po premierze Surface Pro stworzył jego nieco ulepszoną wersję z wbudowanym modemem LTE wysokiej klasy, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie transferu, o którym wcześniej można było tylko pomarzyć. Nie umywa się to oczywiście do prędkości uzyskiwanych obecnie w przypadku zastosowania kabli, niemniej trzeba być przy tym wszystkim realistą – coraz częściej odchodzi się od kabli, gdyż są one po prostu niewygodne i w pewnych kręgach wręcz passé. Dodatkowo LTE oferuje zasięg również tam, gdzie klasyczne sieci nie sięgają.

Always Connected PC

Oczywiście wyposażenie Surface Pro w modem LTE pociągnęło za sobą dalsze zmiany, jak chociażby konieczność nawiązania współpracy pomiędzy Microsoftem a operatorami telefonii celem dopracowania sterowników i innych czysto technicznych aspektów. Najwyraźniej jednak gigant z Redmond ma większe ambicje, jeśli chodzi o technologię LTE – z najnowszych informacji wynika, że do Sklepu Microsoft trafią niebawem… pakiety internetowe.

Nowa opcja trafić ma do użytkowników niedługo po wprowadzeniu aktualizacji Spring Creators Update, zaś dostępna będzie nie tylko w przypadku Surface Pro LTE, lecz również każdego komputera z Windows 10, posiadającego wbudowaną kartę e-sim. Oznacza to, że pakiety internetowe wykupić będzie można także w przypadku zupełnie nowej klasy urządzeń - Always Connected PC.

Serwis PCMag przeprowadził nawet wywiad z jednym z generalnych managerów Microsoftu, z którego wynika, iż Microsoft pracuje już z większością operatorów (przynajmniej na terenie USA) nad wdrożeniem nowej funkcji do swojego systemu. Jak szybko nowa funkcja zawita do Polski, jeszcze nie wiadomo, wszystko zależne jest bowiem od naszych lokalnych operatorów sieci telefonicznej.

Amadeusz Labuda
13 kwietnia 2018, 09:44
685
Odsłony
Amadeusz Labuda
13 kwietnia 2018, 09:44
685
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.