Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Do wiadomości w LinkedIn można teraz dodawać ...

Do wiadomości w LinkedIn można teraz dodawać GIFy

LinkedIn bywa porównywany do Facebooka czy nawet Snapchata, ale czy można to uznać za komplement, pozostaje kwestią dyskusyjną. Pewne jest natomiast, że społecznościowy portal dla pracowników i pracodawców przeszedł niejedną metamorfozę, by stać się bardziej przyjaznym i rozluźnionym - w końcu to nie zakład pogrzebowy. Dopełnieniem tych zdobyczy jest wsparcie dla animowanych GIF-ów, które zagościły w czacie LinkedIn.

LinkedIn GIF

Być może co bardziej konserwatywni uznają nową funkcję LinkedIn za nieprofesjonalną, ale Microsoft ma na to wytłumaczenie - chodzi o dotarcie do pokolenia, które obrało GIF-y za jedną z wiodących form wymiany myśli: "Dla następnej generacji profesjonalistów komunikacja wizualna z użyciem GIF-ów i emoji jest drugą naturą uniwersalnego języka. By uczynić komunikację w LinkedIn łatwiejszą, połączyliśmy siły z Tenor, by zintegrować GIF-y bezpośrednio z Wiadomościami. Możecie teraz szybko wyszukać GIF-y bezpośrednio z poziomu komunikatora i wysyłać je od ręki".

O tym, że pomysł na implementację nie wziął się z kosmosu, świadczą statystyki. Microsoft podaje, że 7 na 10 Amerykanów używa GIF-ów i innych form wizualnych (jak emoji) w swoich konwersacjach, a trend ten rozprzestrzenił się również na rozmowy związane z pracą. Chcemy pogratulować współpracownikowi awansu? A może podziękować za przysługę? Na każdą okazję znajdziemy "okolicznościowy" GIF z zasobów Tenor.

Zupełnie na marginesie należy w końcu odnotować, że portale typu Tenor nie oferują w sensie technicznym GIF-ów, ale... mp4. Animacje, choć podpisywane wszędzie jako GIF, w rzeczywistości nie mają wcale takiego formatu i nie można ich w ten sposób zapisać na dysku swojego urządzenia. Wróćmy jednak do LinkedIn, który na zakończenie radzi, by upewnić się, czy w naszym miejscu pracy GIF-y są akceptowane i czy kultura firmy pozwala wysyłać je np. przełożonym.

Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 21:44
586
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 21:44
586
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.