Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Spring Creators Update jeszcze nie...

Windows 10 Spring Creators Update jeszcze nie dziś?

Aktualizacja 19:10: Przed chwilą Windows Update pokazało nam dostępność aktualizacji oznaczonej jako Cumulative Update for Windows 10 Version Next (10.0.17133.73). Jest to aktualizacja zbiorcza w pierścieniach Fast, Slow oraz Release Preview, o której Dona Sarkar na razie nie wspomina. Instalujemy...

Wyczekiwana od wielu miesięcy wiosenna aktualizacja Windows 10 miała rzekomo stać się publicznie dostępna dzisiaj, ale pojawiły się przesłanki, że mamy do czynienia z opóźnieniem. 10 kwietnia był datą nieoficjalnie potwierdzoną, ale dwóch znanych blogerów, powołując się na swoje źródła, pisze o możliwym przesunięciu terminu. Czyżby nie wszystko było dopięte na ostatni guzik?

Spring Creators Update

O tym, że mogło dojść do obsuwy, przekonują Paul Thurrott i Zac Bowden z WindowsCentral. O możliwych przyczynach na razie się spekuluje. Mowa m.in. o potencjalnej zmianie nazwy aktualizacji na inną, odkrytych w ostatniej chwili błędach czy wreszcie o komunikatach Microsoftu dotyczących kompilacji 17133. Jak wiemy, jest to wersja RTM, która do Slow Ring dotarła 30 marca, a do Release Preview - 5 kwietnia. Zarówno w tym ostatnim terminie, jak i 5 dni później Microsoft opublikował dodatkowe komunikaty.

5 kwietnia Dona Sarkar pisała: "Wypuściliśmy Windows 10 Insider Preview Build 17133 (RS4) dla Windows Insiderów w pierścieniu Release Preview. Nie wszyscy Insiderzy w pierścieniu Release Preview będą automatycznie namierzeni, by otrzymać te wydanie. Celujemy z pełną dostępnością w Release Preview w poniedziałek 9.04, niemniej jednak jeśli chcecie zainstalować [aktualizację] natychmiast, sprawdźcie ręcznie dostępność obecnej aktualizacji w Ustawieniach > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update". Przedostatnie zdanie później skreślono. 9 kwietnia, czyli w dniu spodziewanej dostępności 17133 w Release Preview, Dona Sarkar przekazała kolejną, zapewne jeszcze ważniejszą wiadomość: "Wciąż testujemy nasze namierzanie i w rezultacie nie wszyscy Windows Insiderzy w pierścieniu Release Preview zobaczą build 17133 jako oferowany w tym czasie. Zaktualizujemy ten post, gdy pełna dostępność zostanie osiągnięta".

Jak dotąd na Windows Blogs nie pojawiła się żadna nowa aktualizacja wpisu o kompilacji 17133, stąd wnioskujemy, że problemy z dotarciem do wszystkich w Release Preview nadal są obecne. Nie najlepiej to wróży dzisiejszemu wydaniu Spring Creators Update jako Public Release, choć niewykluczone, że za parę godzin się to zmieni, zwłaszcza, że w Redmond jest dopiero godzina 9:30 rano.

Windows 10 17133.73

Krzysztof Sulikowski
10 kwietnia 2018, 18:05
1 090
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 kwietnia 2018, 18:05
1 090
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.