Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sets otrzymują nowe funkcje w najnowszej test...

Sets otrzymują nowe funkcje w najnowszej testowej kompilacji Redstone 5

Od 4 kwietnia w kręgu szybkich aktualizacji Windows 10 dostępny jest build 17639, który dodaje wiele nowych, ciekawych elementów. Najważniejsze z nich to te dotyczące funkcji Sets. Funkcja ta, która pierwotnie miała się pojawić wraz z Timeline już w Redstone 4, została przesunięta do następnej dużej aktualizacji. Całkiem nowe karty pozwolą na organizowanie pracy w systemie Windows 10 w niespotykany do tej pory sposób. Sposób znany najbardziej z przeglądarek internetowych. W jednym oknie możemy pracować nad dokumentami, stronami w przeglądarce Edge oraz aplikacjami. Wszystko zorganizowane w ramach kart, co pozwoli grupować zadania i zachować porządek na naszym pulpicie.

Sets Redstone 5

Nowa kompilacja dodaje opcję przeciągnij i upuść, która pozwala przenosić karty w obrębie okna, a dzięki skrótowi Alt+Tab możemy przeskakiwać między grupami kart. Sets pojawiły się także w panelu ustawień, a Microsoft pracuje nad grupowaniem dwóch okien Eksploratora plików. Zmienił się również interfejs, aby ułatwić otwieranie nowych kart i okien z menu Plik. Jak zwykle poprawiono też znane błędy i wprowadzono nowe optymalizacje. Co ciekawe, notka na blogu Microsoftu wspomina o planach wprowadzenia do Sets obsługi większej liczby aplikacji Win32, w tym aplikacji pakietu Office. Nie jest to zaskakujące, bowiem aby funkcja ta miała praktyczne znaczenie dla użytkownika, musi obsługiwać jak najwięcej aplikacji i to nie tylko tych wbudowanych w system czy pochodzących z Microsoft Store.

Sets Redstone 5

Przesunięcie wprowadzenia tej funkcji o te kilka miesięcy jest raczej rozsądnym rozwiązaniem. Timeline, który w przeddzień premiery Spring Creators Update jest już naprawdę w pełni funkcjonalny, ma działać niejako w bliskiej symbiozie z Sets. Aby było to możliwe, obie funkcje muszą być dopracowane. Ukończony już Timeline trafi na nasze komputery już wkrótce, a tymczasem Microsoft może skupić się na dopracowaniu funkcji Sets. Wprowadzenie obu tych funkcji ma na celu przedefiniowanie w pewnym sensie sposobu korzystania z systemu Windows. Sposobu, który de facto nie zmienił się diametralnie od czasów Windows 95.

Wojciech Błachno
4 kwietnia 2018, 23:45
867
Odsłony
Wojciech Błachno
4 kwietnia 2018, 23:45
867
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.