Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe opcje personalizacji w aplikacjach Poczt...

Nowe opcje personalizacji w aplikacjach Poczta i Kalendarz

Jedną z charakterystycznych cech systemu operacyjnego Windows 10 jest spora liczba domyślnie wbudowanych aplikacji (jak i zwykłych zapychaczy, które jednak w łatwy sposób możemy usunąć z komputera). Najbardziej znanymi z nich są oczywiście Poczta oraz Kalendarz, z których to na co dzień korzystają miliony użytkowników. Nie dzieje się to oczywiście bez powodu - Microsoft ciągle ulepsza wymienione aplikacje zarówno poprzez usprawnianie ich obsługi, jak i wprowadzanie do nich kolejnych opcji.

Aktualizacja Poczty i Kalendarza pozwoli lepiej zarządzać widokiem

Tym, co wyróżnia aplikacje Poczta i Kalendarz na tle bardziej rozbudowanych alternatyw jest fakt, że przedstawiają one wszelkie niezbędne informacje w klarowny sposób. Wynika to po części z braku wielu zaawansowanych opcji, które zwykłym użytkownikom nie są po prostu zwykle potrzebne. To, co wydawać by się mogło wadą, Microsoft przekuł w efekcie w zaletę. Jak więc ulepszyć rozwiązanie, które już w samych założeniach powinno cechować się prostotą i łatwością obsługi? Odpowiedź na to pytanie jest jedna – personalizacja.

W najnowszej wersji rzeczonych aplikacji Microsoft dodał zupełnie nowe opcje personalizacji, które umożliwiają zmianę odstępów pomiędzy folderami, jak i samymi wiadomościami. Dzięki temu w łatwy sposób dopasować będziemy mogli ilość tekstu wyświetlanego w głównym widoku aplikacji Poczta i Kalendarz. Do wyboru są obecnie 3 różne wielkości odstępów pomiędzy elementami, jednak możliwe, że z czasem pojawi się nawet dedykowany temu suwak.

Omawiana aktualizacja na razie jest dostępna wyłącznie dla Insiderów, jednak już w najbliższych dniach powinna się pojawić również w stabilnej wersji Windows 10. Całkiem możliwe, że będzie to miało miejsce wraz z wprowadzeniem najnowszej wielkiej aktualizacji - Spring Creators Update.

Amadeusz Labuda
3 kwietnia 2018, 09:52
765
Odsłony
Amadeusz Labuda
3 kwietnia 2018, 09:52
765
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.